Pierwsza polska szkoła programowania przeszkoli pracowników HR
Jakie jest jedno z największych wyzwań dla pracownika branży HR? Musi znać nie tylko swoją pracę, ale też rozumieć specyfikę innych branż, po to, by właściwie ocenić kompetencje różnych kandydatów. Uwidacznia się to szczególnie w trakcie rekrutacji na stanowiska w branży IT, wymagającej specjalistycznej i stale aktualizowanej wiedzy. Na przeciw tej potrzeby wyszła szkoła programowania Coders Lab, która przygotowała propozycję specjalistycznego kursu przeznaczonego dla pracowników działu HR. Dwudniowy kurs odbędzie się pod koniec września stacjonarnie oraz w formule Wirtualnej Klasy. Zapisy przyjmowane są przez dedykowaną stronę internetową.
Branża IT rozwija się niezwykle dynamicznie, dlatego rekruterzy muszą stale mierzyć się z nowymi wyzwaniami związanymi ze znalezieniem odpowiedniego kandydata. Kłopotów może przysporzyć już sama mnogość technologii i stosowanych na rynku języków programowania. Pracownik HR musi mieć w tej dziedzinie przynajmniej ogólną orientację, by uniknąć problemów już na pierwszym etapie selekcji, analizie CV. Z każdym kolejnym etapem rekrutacji zwiększa się jednak ilość specjalistycznej wiedzy, którą należy posiadać do właściwej oceny doświadczenia aplikującej osoby.
– Zdajemy sobie sprawę z problemów, które mogą napotkać specjaliści HR. Chodzi bowiem nie tylko o to, by właściwie ocenić motywację, doświadczenie czy warunki stawiane przez kandydata, ale też jego kompetencje do wykonywania pracy, o którą się stara. W tym celu, we współpracy z programistami i testerami, przygotowaliśmy kurs dla pracowników niezwiązanych bezpośrednio z tym sektorem, by nabyta wiedza z zakresu terminologii, zadań i kompetencji specjalistów IT pomogła im w rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków – mówi Iwona Lesiewska, HR Manager w Coders Lab.
Znajomość podstaw IT umożliwia wstępną selekcję kandydatów, bez konieczności angażowania specjalistów technicznych lub programistów, których można włączyć dopiero w kolejnym etapie procesu rekrutacyjnego. Dzięki wiedzy zdobytej na szkoleniu, specjalista HR jest w stanie uzyskać większą pewność siebie niezbędną do sprawnego i skutecznego komunikowania się z programistami, uporządkować dotychczasowe informacje na temat nowych technologii oraz zapoznać się z narzędziami, metodologią i dobrymi praktykami programistycznymi. Co więcej, kompetencje uzyskane podczas kursu są unikalną wartością dla HR-owca na rynku pracy, co w bezpośredni sposób może przełożyć się na jego zarobki.
Kurs składa się z dwóch części. Ta teoretyczna stanowi solidną pigułkę wiedzy na temat branży IT. W jej trakcie kursanci zapoznają się ze światem IT, stosowanymi językami programowania oraz otrzymają informację o tym, kto i w jaki sposób tworzy oprogramowanie. Druga część kursu to warsztaty praktyczne, na które składają się m.in. analiza ogłoszeń rekrutacyjnych i CV, przedstawienie obecnej sytuacji na rynku pracy IT czy omówienie wskazówek przydatnych podczas rekrutowania kandydatów na stanowisko związane z branżą. Zapisy na kurs są dostępne na stronie https://coderslab.pl/pl/kurs-it-dla-hr.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.