Komunikaty PR

PlanRadar - cyfrowa rewolucja w polskiej branży budowlanej i nieruchomości

2020-08-19  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

PlanRadar - cyfrowa rewolucja w polskiej branży budowlanej i nieruchomości

PlanRadar wchodzi na polski rynek. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie precyzyjne i efektywne zarządzanie zadaniami w branżach budowlanej oraz nieruchomości. Intuicyjna, łatwa obsługa w połączeniu z dużą funkcjonalnością sprawiają, że PlanRadar sprawdza się przy realizacji wszelkich projektów - od prostych po najbardziej złożone.

PlanRadar powstał w Wiedniu w 2013 roku. Od tego czasu oprogramowanie jest stale rozwijane i w powodzeniem wkracza na kolejne rynki. Jak dotąd firma pozyskała już ponad 7,5 tysiąca klientów w 45 krajach na całym świecie i nawiązała współpracę z pierwszymi firmami w Polsce.

PlanRadar ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie i zarządzanie obiektem. Aplikacja gromadzi w jednym miejscu kompletną dokumentację oraz informacje na temat stanu projektu. Umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami związanymi z realizacją projektu i usuwaniem usterek. Komunikacja jest prowadzona bezpośrednio poprzez aplikację, a do każdego zadania można dodać opis, zdjęcia, notatkę głosową czy adnotację bezpośrednio na planie. Każda osoba zaangażowana w projekt ma bieżący podgląd statusu realizacji zadania i w dowolnej chwili może dodawać stosowne komentarze, oznaczając konkretnych użytkowników.

Wszystko odbywa się zdalnie. Pozwala to nie tylko przyspieszyć i usprawnić pracę, ale również zachować dystans społeczny i zminimalizować ryzyka związane z pandemią koronawirusa.

Intuicyjna obsługa i lokalne wsparcie

Ważnym atutem aplikacji PlanRadar jest prosta oraz intuicyjna obsługa. Mimo zaawansowanych funkcji oraz dużych możliwości oprogramowania, nowy użytkownik już po zaledwie 10-minutowym szkoleniu jest w stanie zacząć z niego efektywnie korzystać.

Kolejnymi istotnymi zaletami są łatwość wdrożenia. Aplikacja może być używana w biurze oraz w terenie - działa bowiem na komputerach i urządzeniach z systemami iOS, Android oraz Windows. Jest to oprogramowanie oparte na chmurze, ale wszystkie funkcje są dostępne w trybie offline. Po odzyskaniu dostępu do internetu, PlanRadar automatycznie synchronizuje dane z chmurą.

Aby korzystać z aplikacji PlanRadar, wystarczy pobrać ją za darmo z internetu i zainstalować na smartfonie, tablecie lub komputerze. Płatna jest wyłącznie subskrypcja dla osób odpowiedzialnych za zlecanie zadań. Subskrybenci mogą z kolei przypisać do zadania dowolną liczbę podwykonawców lub obserwatorów, nie ponosząc już żadnych dodatkowych kosztów.

Sama aplikacja oraz wsparcie dla użytkowników są dostępne w języku polskim. Ze względu na globalną działalność PlanRadar, na wszechstronną pomoc mogą liczyć również wielojęzyczne zespoły, których nie brakuje w polskiej branży budowlanej i nieruchomości.

Celem PlanRadar jest zapewnienie branżom budowlanej i nieruchomości sposobu na poprawę efektywności pracy. To z kolei przekłada się w rezultacie na zmniejszenie kosztów. Jednak aby ten cel osiągnąć, zespoły projektowe muszą chętnie używać naszej aplikacji. Dlatego stworzyliśmy oprogramowanie, które z jednej strony oferuje wszystkie funkcje potrzebne do zarządzania złożonymi projektami, a jednocześnie jest łatwe do wdrożenia i proste w obsłudze, nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników ­­przekonuje Bartek Pietruszewski, Country Manager PlanRadar w Polsce.

Jedna aplikacja dla wielu zastosowań

PlanRadar działa w przejrzystym modelu abonamentowym, bez dodatkowych opłat za wdrożenie oraz ukrytych kosztów, a stworzona przez firmę aplikacja przeznaczona jest dla podmiotów każdej wielkości - zarówno dla małych firm, jak i największych generalnych wykonawców. Jej zalety docenią także architekci, którzy dzięki PlanRadar mogą np. przesyłać nowe wersje planów i dokumentów technicznych bez utraty wcześniejszych danych, a także porównywać poszczególne wersje planów i wykrywać ewentualne konflikty. Z kolei dla zarządców nieruchomości aplikacja to możliwość mobilnego śledzenia statusu renowacji obiektów czy wygodny sposób na raportowanie błędów i usterek już na etapie funkcjonowania inwestycji.

Każdy subskrybent PlanRadar może również wyeksportować dane projektu, statystyki oraz raporty w formacie PDF lub Microsoft Excel. Podczas eksportu danych można także stosować filtry, które pozwalają na eksport tylko najważniejszych informacji.

- Nasza aplikacja to nieunikniona alternatywa dla papierowych notesów, zwykłych arkuszy kalkulacyjnych oraz innych niezbyt nowoczesnych rozwiązań, które wciąż funkcjonują w branży budowlanej i nieruchomości, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Nie ma tutaj ryzyka, że stare notatki będą trudne do odczytania, nasz dokument zachlapie się w błocie lub ubrudzi kawą. Ze względu na przechowywanie danych w chmurze nie możemy go zgubić, a przeszkodą nie będzie nawet brak dostępu do internetu podsumowuje Bartek Pietruszewski z PlanRadar.

Dzisiaj, gdy tak wielkie znaczenie ma efektywna komunikacja związana z pracą w wielu lokalizacjach, nasza rola w cyfryzacji branży budowlanej i nieruchomości jest ważniejsza niż kiedykolwiek. PlanRadar umożliwia zespołom budowlanym oraz z branży nieruchomości zdalne śledzenie zadań, komunikowanie się i rozwiązywanie problemów. Cieszymy się, że możemy dalej wspierać naszych klientów, obecnych i nowych, za pośrednictwem zespołu kierowanego przez Bartka Pietruszewskiego, aby umożliwić branży podniesienie jakości, optymalizację kosztów i szybszą realizację zadań ­– dodają Ibrahim Imam i Sender van de Rijdt, szefowie PlanRadar.

***

PlanRadar to oparte na chmurze oprogramowanie dla branż budowlanej oraz nieruchomości. Powstało w Wiedniu w 2013 roku. Jak dotąd firma pozyskała już ponad 7,5 tysiąca klientów w 45 krajach na całym świecie i nawiązała współpracę z pierwszymi firmami w Polsce.

Aplikacja PlanRadar ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie i zarządzanie obiektem. Aplikacja gromadzi w jednym miejscu kompletną dokumentację oraz informacje na temat stanu projektu. Umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami związanymi z realizacją projektu i usuwaniem usterek. PlanRadar łączy dużą funkcjonalność z łatwością wdrożenia i obsługi. Z aplikacji można korzystać na komputerach oraz urządzeniach z systemami Windows, Android i iOS. Zarówno samo oprogramowanie, jak i wsparcie są dostępne w języku polskim. Pierwsze szkolenie pozwalające na rozpoczęcie efektywnego korzystania z narzędzia trwa tylko 10 minut.

PlanRadar działa w przejrzystym modelu abonamentowym, bez dodatkowych opłat za wdrożenie oraz ukrytych kosztów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują Biuro prasowe
2024-05-06 | 09:00

Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych
Nieruchomości Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych
2024-05-06 | 01:00

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych

Jakie korzyści przynosi GPW firmom budującym mieszkania? Czy warto na niej być? Dlaczego? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl. Andrzej Biedronka-Tetla, członek zarządu
Nieruchomości Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów
2024-05-06 | 01:00

Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów

Jak dużo najbardziej poszukiwanych mieszkań jedno i dwupokojowych o powierzchni do 45 mkw. mają aktualnie w sprzedaży deweloperzy? Jak bardzo zakupy w Bezpiecznym Kredycie 2 proc. uszczupliły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.