Platanowa Park: mikro lokale o elastycznej funkcjonalności
Platanowa Park – tak brzmi nazwa kompleksu kilku nowoczesnych budynków
w podwarszawskich Regułach. Znajdują się w nim mikro lokale inwestycyjne o elastycznym przeznaczeniu – np. biurowym lub pod wynajem. Do tego są one bezobsługowe, czyli oddawane do użytkowania wykończone i z zarządzaniem najmem. Oferuje je Magmillon, który właśnie rozpoczyna ich sprzedaż.
Zaledwie 15 minut samochodem lub nieco ponad 20 pociągiem WKD od centrum Warszawy znajduje się Platanowa Park. To nowoczesny kompleks, złożony z kilku 3 kondygnacyjnych budynków, składających się z inwestycyjnych mikro lokali o potencjalnie różnym przeznaczeniu. Mogą służyć one np. jako biura do prowadzenia działalności gospodarczej lub zostać wynajęte, z opcją zanocowania w nich, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
- Obserwujemy dziś ogromny popyt na nieruchomości przy braku podaży na nie. Wychodzimy więc naprzeciw tym wyzwaniom, oferując w pełni funkcjonalne lokale, które służyć mogą w różnych celach, i to w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, tuż przy południowo zachodniej granicy Warszawy, a do tego - blisko dwóch „Mordorów” czyli dzielnic biurowych – informuje Kuba Karliński, współzałożyciel firmy Magmillon, inwestora Platanowa Parku.
Zwraca on uwagę, że w kompleksie znajdują się lokale o stosunkowo małej powierzchni – np. 17 metrów kwadratowych. Są też dostępne większe metraże. Platanowa Park położona jest tuż przy alejach Jerozolimskich, a więc przy arterii prowadzącej wprost do serca Stolicy. Otoczenie kompleksu, a zwłaszcza bezpośrednie sąsiedztwo parku, pozwala też na pełne zrelaksowanie się. Są tu tereny zielone, skwer ze starodrzewem i pola uprawne – jak na wsi. Dodatkowym atutem jest to, że lokale w Platanowej Parku mają charakter bezobsługowy. Oddawane są do użytkowania już wykończone i z zarządzaniem najmem.
- Według naszych szacunków, sama inwestycja w taką nieruchomość, może pozwolić na zarobienie nawet 2 razy więcej niż średnia stopy zwrotu z wynajmu w Warszawie. Do tego odliczyć można też podatek VAT za zakup lokalu z księgą wieczystą – wymienia Kuba Karliński, dodając, że zakup podobnego lokalu w samej Warszawie stanowiłby znacznie wyższy wydatek.
Lokal o powierzchni 17 m2 w stanie deweloperskim można dziś kupić za kwotę 219 tys. zł netto + 23%VAT (podatek można w całości odzyskać). Do tego trzeba dodać 45 tys. zł netto (+23% VAT, także do odliczenia) za wykończenie. Do sprzedaży gotowych będzie w sumie ponad 300 lokali w Platanowa Park.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.