Komunikaty PR

PLATFORMA DO PRODUKCJI NA ŻYWO PANASONIC KAIROS DODAJE OBSŁUGĘ VIZ MOSART

2024-09-11  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dominika Leszczyńska
Public Management

ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/

Panasonic Connect Europe ogłosił dzisiaj, że jego platforma do produkcji na żywo KAIROS jest teraz kompatybilna z wiodącym rozwiązaniem do automatyzacji studiów firmy Vizrt, Viz Mosart. Rozwój, będący częścią programu KAIROS Alliance Partner, rozszerza opcje przepływu pracy o potężne możliwości automatyzacji.

KAIROS, najlepsza platforma IT/IP, otwiera nowe możliwości w produkcji wideo na żywo, odblokowując elastyczność na wszystkich poziomach, w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów sprzętowych. Zapewnia nieograniczoną kontrolę nad dostarczaniem bogatych treści do transmisji, wyświetlania na dużym ekranie i transmisji na żywo.

Viz Mosart, asystent produkcji wybierany do produkcji na żywo na całym świecie, automatyzuje powtarzalne i złożone zadania ręczne, dzięki czemu zespoły produkcyjne mogą skupić się na opowiadaniu lepszych historii, a nie na zarządzaniu architekturą techniczną. Niezależnie od tego, czy chodzi o wiadomości, wydarzenia sportowe, czy nagrane wcześniej produkcje studyjne, Viz Mosart pomaga zarządzać kosztami operacyjnymi, poprawiać spójność produkcji i maksymalizować kreatywne wykorzystanie zasobów technologicznych.

"Otwarta architektura KAIROS z łatwością umożliwia integrację systemów i aplikacji innych firm. Dodanie rozwiązania Viz Mosart do obsługi potrzeb klienta to kolejny przykład na to, że potrafimy słuchać i reagować na wymagania naszych klientów" — powiedział Andre Meterian, dyrektor ds. profesjonalnych systemów wizyjnych w Panasonic Connect Europe. "Jest to również kolejny dowód na korzyści płynące z programu KAIROS Alliance Partner, w ramach którego ponad 50 producentów i dostawców współpracuje w całym ekosystemie produkcyjnym, aby zapewnić branży zwiększoną wydajność, elastyczność i jakość treści – a wszystko to w oparciu o platformę do produkcji na żywo KAIROS" - dodał.

"Wielu klientów wybiera Viz Mosart, aby naprawdę zmaksymalizować wartość swojej inwestycji w studio, odblokowując większą moc twórczą pod każdym zaznaczonym elementem lub naciśnięciem przycisku" – powiedział Andy Newton, starszy menedżer produktu w Vizrt. "Elastyczność systemu Panasonic KAIROS jeszcze bardziej przybliża nasze przepływy pracy do tego celu, a dzięki integracji Viz Mosart umacnia swoją pozycję w czołówce produkcji studyjnej definiowanej programowo" – podsumował Newton.

Kluczowe zalety KAIROS

KAIROS oferuje nieograniczoną elastyczność wejść, wyjść i operacji w celu wydajnej produkcji wideo na żywo. W przeciwieństwie do konwencjonalnego miksera produkcyjnego, KAIROS pozwala na tyle warstw wideo, na ile pozwala pojemność procesora graficznego. Klucze zdefiniowane przez użytkownika i skalowanie można ustawić w każdej warstwie bez żadnych ograniczeń.

KAIROS działa niezależnie od rozdzielczości i formatu. Mieszane źródła wejściowe o różnych rozdzielczościach, takich jak HD i UHD, mogą być przetwarzane jednocześnie. W pełni obsługuje również sygnały pasma podstawowego i IP, takie jak SDI, ST 2110 i NDI®, w dowolnej kombinacji bez zewnętrznej konwersji. Jako natywny system IP, KAIROS obsługuje również synchronizację PTP (Precision Time Protocol) i doskonale nadaje się do zdalnej produkcji wideo jako część środowiska całkowicie opartego na protokole IP. Zawiera nowo opracowane, przełomowe oprogramowanie, które przetwarza strumienie ST 2110 i NDI® o dowolnej rozdzielczości. Ta platforma o otwartej architekturze umożliwia łatwe połączenie różnych zewnętrznych źródeł i miejsc docelowych, a także integrację systemów sprzętowych i programowych, zapewniając pełną swobodę operacyjną na wszystkich poziomach.

Więcej informacji o KAIROS można znaleźć na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/broadcast-proav/itip-centric-video-platform-kairos

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Management
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Panasonic rozszerza obsługę NDI® dla kamer Biuro prasowe
2024-09-13 | 11:00

Panasonic rozszerza obsługę NDI® dla kamer

Integracja sprzętu wideo z siecią IP z bezpłatnymi aktualizacjami NDI® Panasonic Connect Europe ogłosił na konferencji, że rozszerzy obsługę NDI® (Network Device Interface),
Technologie PANASONIC PREZENTUJE KAMERĘ STUDYJNĄ 4K I ADAPTER ŚWIATŁOWODOWY
2024-09-12 | 13:00

PANASONIC PREZENTUJE KAMERĘ STUDYJNĄ 4K I ADAPTER ŚWIATŁOWODOWY

Kamera studyjna AK-UCX100 firmy Panasonic zapewnia najwyższą elastyczność i jakość w produkcjach opartych na protokole IP, rejestrując materiał 4K w dowolnym środowisku. Firma
Technologie Nubia Flip 5G – nowoczesność i elegancja pod stylową klapką
2024-09-12 | 10:10

Nubia Flip 5G – nowoczesność i elegancja pod stylową klapką

Charakterystyczną cechą nubii Flip 5G jest jej ikoniczny design z okrągłym ekranem OLED o przekątnej 1,43 cala. Za sprawą składanej konstrukcji, smartfon jednocześnie oferuje duży ekran,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Krynica Forum 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Grupa PGE wciąż zwiększa wydatki na inwestycje. Po raz pierwszy przekroczyły 4,5 mld zł

W pierwszych sześciu miesiącach br. wydatki inwestycyjne PGE zwiększyły się do poziomu 4,64 mld zł wobec 3,95 mld zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Spółka podkreśla, że jest to odpowiedź na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku energetycznym i konieczność adaptacji do nowych realiów regulacyjnych. – Nasze najważniejsze inwestycje w drugiej połowie tego roku to zamknięcie finansowania największej, wielkoskalowej morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 oraz finalizacja inwestycji w naszym segmencie gazowym – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Transport

M. Lasek: Z rozwojem cargo nie ma co czekać na nowe lotnisko centralne. Zachęty podatkowe mogłyby pomóc

– Istniejąca sieć lotnisk ma duży potencjał dla rozwoju lotniczego cargo – ocenia Maciej Lasek, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK. Jego zdaniem świetne możliwości mają dziś m.in. porty lotnicze w Katowicach i Łodzi, nie ma więc co czekać z rozwijaniem cargo na powstanie nowego centralnego lotniska w Baranowie. Wśród działań, które trzeba podjąć, ekspert wymienia m.in. rozbudowę floty cargo w LOT, zachęty podatkowe wpływające na opłacalność transportu lotniczego i usprawnienie systemu odpraw cargo.

DlaWas.info

Ochrona środowiska

Przez betonozę miasta coraz częściej zmagają się ze skutkami powodzi błyskawicznych. Rozwiązaniem jest zwiększanie terenów zielonych

W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat średnia temperatura w Polsce wzrosła o 2°C. Każda kolejna dekada jest cieplejsza od poprzedniej, a zmianom tym towarzyszą coraz częstsze i bardziej ekstremalne zjawiska pogodowe. Zespół doradczy PAN ds. kryzysu klimatycznego ocenia, że są one dodatkowo wzmacniane przez lokalne cechy klimatu miejskiego. To prowadzi m.in. do błyskawicznych powodzi wynikających z uszczelniania powierzchni i niedoboru zieleni. – Im więcej terenów zielonych, tym więcej możliwości wsiąkania i retencjonowania wody. Przyszłością są zielone miasta – ocenia hydrolog dr Jarosław Suchożebrski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.