Komunikaty PR

Platforma NAZCA uhonorowana godłem "Teraz Polska"

2020-06-09  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Nazca 2.8 ( 0.05 MB )

06/09/20

Platforma NAZCA uhonorowana godłem "Teraz Polska"

Kompleksowa platforma do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej Nazca 2.8 stworzona przez APA Group została wyróżniona podczas jubileuszowej, 30. edycji Konkursu "Teraz Polska". Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, a w gronie 26 nagrodzonych firm znaleźli się najlepsi przedsiębiorcy w Polsce m.in. Grupa Maspex, Polmos, HASCO-LEK, czy POLOmarket.

"Teraz Polska" - wysoki poziom jakości

Jak podaje Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizator Konkursu od 1990 roku godłem "Teraz Polska" nagradzane są najlepsze polskie produkty, usługi, gminy i przedsięwzięci, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. "Godło "Teraz Polska" stało się marką samą w sobie. Jego siła rynkowa, a także wysoka rozpoznawalność wzmacniają konkurencyjność oraz sukces rynkowy wyróżnionych nim Laureatów. Inicjatywa ta promuje wysokiej jakości produkty i usługi już 30 lat. W tym czasie wyłoniono 700 laureatów, którzy mogli się posługiwać Godłem „Teraz Polska”. Reprezentowali różnorodne branże, a w tym roku najlepsi okazali się przedstawiciele sektorów gospodarki:  budowlanego, kosmetycznego, farmaceutycznego, spożywczego, instytucje finansowe, nowe technologie, usługi w zakresie energii odnawialnej.

 „Takie było źródło naszej genezy; na początku transformacji ustrojowej po otwarciu polskiego rynku na globalną gospodarkę chcieliśmy dowartościować krajową produkcję i usługi, a konsumentów zachęcić, by nie „zachłysnęli się” wyrobami z Zachodu, i wskazać im najlepszych z najlepszych: liderów jakości, użyteczności, innowacyjności. Zadanie zostało wykonane, ale po względnie spokojnych 30 latach znów zdarzył się wstrząs, a my mieliśmy poczucie konieczności powrotu do naszej pierwotnej misji. Dziś stoimy u progu wielkich wyzwań, natomiast wszystkim zależy, aby nasza gospodarka wyszła z tej bardzo trudnej próby obronną ręką. Znakomici laureaci Konkursu „Teraz Polska” reprezentują nieprawdopodobny potencjał. To daje nadzieję, że polscy przedsiębiorcy, na czele z jej najbardziej znamienitymi przedstawicielami, w razie gdy kryzys będzie się pogłębiał, znów wyciągną nas z tarapatów. Tak jak zrobili to już raz, po roku 1989, gdy umożliwili wyjście z biedy, stworzyli miejsca pracy i swoistą kulturę rozwoju."
-- mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego

Trudny czas pandemii

Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska” wskazuje, że z powodu pandemii COVID-19 Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego dostosowała procedury konkursowe do obostrzeń sanitarnych i lockdownu: „Zostały one zmodyfikowane na takiej samej zasadzie, jak w wielu innych branżach. Dokonano transformacji cyfrowej i do realizowania transparentnych i rzetelnych procesów oceniania firm i wyboru laureatów przez Kapitułę Go dła „Teraz Polska” włączono najnowsze narzędzia komunikacyjne. Prezydent RP Andrzej Duda objął honorowym patronatem finał Konkursu, dzięki czemu uroczystość wręczenia statuetek Teraz Polska odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie".

Członkowie Kapituły po zakończonych obradach byli zgodni co do tego, że dziś – w dobie zawirowań i niepewności wynikających z pandemii koronawirusa – kluczowy wpływ na sytuację społeczną i gospodarczą będą mieli najlepsi polscy przedsiębiorcy, w tym laureaci Konkursu „Teraz Polska”. Prognozy Komisji Europejskiej wskazują, że Polska może łagodnie przejść przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa, napisał w liście do uczestników gali wręczenia nagród prezydent Andrzej Duda. 

Produkt przyszłości z Gliwic

Nagrodzona Godłem "Teraz Polska" Nazca 2.8 jest kompleksową platformą do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej. To uniwersalna technologia automatyzująca zarządzanie przepływu informacji, która dostarcza rozwiązania klasy BMS (Building Management System ), SMS (Security Management System) oraz EMS (Energy Management System) w ramach jednej platformy.

Wyróżnia się na rynku tym, że pozwala maksymalizować korzyści biznesowe, dostrzegać luki i spojrzeć na procesy z szerszej perspektywy. Nazca wspiera oszczędność. Użytkownicy optymalizują procesy uzyskując wymierne korzyści i oszczędzają nawet kilkanaście % wartości wydatków na energię w ciągu roku. Charakter oszczędności systemu nie ogranicza się wyłącznie do zużycia mediów, lecz także do korzyści finansowych związanych z bezpieczeństwem, przepływem informacji czy monitoringiem. Wystarczy dowolne urządzenie mobilne i dostęp do sieci, by otrzymywać informację od systemu i mieć pełny wgląd w dane z każdego miejsca na świecie. Nazca to system otwarty, obsługujący wszystkie popularne standardy automatyki budynkowej na rynku. Integruje bezpośrednio (lub za pomocą bramek komunikacyjnych) protokoły: Bacnet, Lonworks, Modbus, OPC, M-bus, DALI, z-wave czy KNX. W związku z tym użytkownik z łatwością może rozbudować go o potrzebne urządzenia lub w razie potrzeby zastąpić jeden protokół innym.

Uniwersalny i wszechstronny charakter platformy pozwala na zastosowanie Nazca w rozwiązaniach przemysłowych, budynkach wielkopowierzchniowych i magazynowych oraz w budownictwie indywidualnym. Nazca to platforma, która tak samo sprawnie radzi sobie z monitorowaniem domu, jak i dużych, złożonych wdrożeń dotyczących całych miast.

APA Group, innowator ze Śląska

APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Wszystkie koncepcje technologii produktów i usług powstają w Gliwicach i stają się polską wizytówką na świecie. Do grona klientów należą tacy giganci światowego przemysłu jak: VW, Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Amazon, DB Schenker, Tesla, czy prestiżowe uczelnie techniczne. Od lat z sukcesami realizuje innowacyjne projekty z Politechniką Śląską i zaopatruje ją  w technologie, czego efektem jest m.in. powstanie znanego w Polsce Leonardo Lab (www.leonardolab.pl) oraz Laboratorium Nowoczesnych Technik Sterowania na Wydziale Elektrycznym. Firma realizuje też projekty na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

"Jestem dumny z pracy całego zespołu APA Group. Już od wielu lat nasze rozwiązania są doceniane w konkursach, a Godło „Teraz Polska” jest dla nas szczególnie ważne. Staramy się być jak najlepszą wizytówką polskiej myśli technologicznej na świecie. Naszych sukcesów upatruję przede wszystkim w ustawieniu człowieka w centralnym punkcie każdego procesu, od projektowania po wdrożenie. To zapewnia bezpieczeństwo, komfort i użyteczność dopasowane do użytkownika technologii. Nigdy nie robimy odwrotnie i tym wyprzedzamy konkurencję"
-- podkreśla Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group

Firmę stworzył i kieruje nią do dziś Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group, Członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz Członek Zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Współtwórca Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy SINOTAIC (www.sinotaic.com). Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektom, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Twórca ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach APA Black House (www.apasmart.pl).

Zobacz film o produkcie: https://youtu.be/XEOCHXV4WvU

Zobacz relację z wręczenia nagród: https://youtu.be/k_b_qf99n_Q

Link do biura prasowego: https://apagroup.prowly.com/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Trzynasta edycja EFNI już za trzy tygodnie Biuro prasowe
2024-09-27 | 12:00

Trzynasta edycja EFNI już za trzy tygodnie

Szymon Hołownia, marszałek Sejmu RP, Krzysztof Gawkowski, wicepremier, minister cyfryzacji, Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska, Radosław Sikorski, minister spraw
Gospodarka Długi w paczkach – rosną zaległości finansowe kurierów
2024-09-27 | 08:00

Długi w paczkach – rosną zaległości finansowe kurierów

Kurierzy mają pełne ręce roboty. Mimo że maleje wartość pojedynczych zakupów przez Internet, bo klienci szukają tańszych odpowiedników towarów, to transakcji jest
Gospodarka Mity powstrzymują 44 proc. przedsiębiorców przed upominaniem się o zapłatę
2024-09-23 | 08:00

Mity powstrzymują 44 proc. przedsiębiorców przed upominaniem się o zapłatę

Zapłaci, nie zapłaci? Z takimi obawami zmagają się przedsiębiorcy, gdy termin podany na fakturze minął, a klient ociąga się z uregulowaniem należności. Prowadzi to do zatorów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.