Plenti wchodzi na rynek benefitów pracowniczych

Plenti, lider na polskim rynku wynajmu elektroniki użytkowej, wprowadza nowy rodzaj benefitu pracowniczego, jakim jest tymczasowy dostęp do najnowszych modeli konsol do gier, gogli VR
i innych rodzajów sprzętu rozrywkowego. Jest to odpowiedź spółki na rosnące zapotrzebowanie ze strony przedsiębiorstw na kreatywne i konkurencyjne rozwiązania w obszarze pozapłacowych świadczeń dla pracowników. Dzięki nim Plenti chce dotrzeć do nowych kategorii klientów indywidualnych i korporacyjnych.
- Rynek benefitów pracowniczy to już nie tylko abonament medyczny i karnety na zajęcia sportowe. Oferta świadczeń pozapłacowych jest coraz szersza i zróżnicowana. Uzupełnienie jej o elastyczny
i prosty dostęp do najnowszej technologii stanowi kolejny krok w jej rozwoju. Chcemy pomóc firmom
w budowaniu bardziej atrakcyjnej oferty dla zatrudnionych osób oraz w przyciągnięciu i zatrzymaniu utalentowanych pracowników – mówi Wojciech Rokosz, CEO Plenti.
Spółka oferuje pracodawcom vouchery, dzięki którym ich pracownicy będą mogli wypożyczyć elektronikę na platformie Plenti. W ofercie dla nich znajdą się takie rodzaje elektroniki związanej z rozrywką i czasem wolnym, jak gogle wirtualnej rzeczywistości, konsole do gier, smartwatche czy słuchawki. Dodatkowo pracownicy będą mogli samodzielnie wybrać, który konkretny model urządzenia chcą wynająć. Plenti zaznacza, że wartość vouchera może zostać dostosować do wymagań i preferencji klienta biznesowego.
Benefity pozapłacowe to stały element zwiększania konkurencyjności pracodawców na rynku pracy. Przedsiębiorcy wydają na nie już ponad 16 mld zł rocznie. W przeciętnym ogłoszeniu o pracę jest ich aż sześć, z czego najczęściej spotykanym jest dostęp do prywatnej opieki medycznej. Ponad połowa pracowników przyznaje, że benefity są dla nich kluczowym dodatkiem do wynagrodzenia i coraz częściej są elementem wpływającym w decydujący sposób na wybór pracodawcy.
Wejście na nowy rynek świadczeń pozapłacowych jest dla Plenti naturalnym krokiem naprzód, uzupełniającym dotychczasowe usługi wynajmu elektroniki dla klientów indywidualnych. Coraz więcej przedsiębiorstw – dużych korporacji, jaki i mniejszych firm – dostrzega zalety wynajmu urządzeń służbowych, takich jak telefony czy laptopy. To dla nich interesująca i atrakcyjna alternatywa dla zakupu elektroniki na własność czy jej leasingu.
Spółka prowadzi również program PlentiPartners, skierowany do osób prowadzących działalność gospodarczą oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Program ma im umożliwić zarabianie na wynajmie elektroniki użytkowej. Partnerzy kupują sprzęt elektroniczny, a następnie wynajmują go Plenti. W zamian za wynajem otrzymują stałe wynagrodzenie, niezależnie od tego czy ich sprzęt jest w danym okresie wypożyczany, czy nie. Dodatkowo, Plenti odpowiada za ubezpieczenie i serwisowanie urządzeń partnerów, a po zakończeniu okresu współpracy je od nich wykupuje.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.