Plenti wchodzi na rynek benefitów pracowniczych

Plenti, lider na polskim rynku wynajmu elektroniki użytkowej, wprowadza nowy rodzaj benefitu pracowniczego, jakim jest tymczasowy dostęp do najnowszych modeli konsol do gier, gogli VR
i innych rodzajów sprzętu rozrywkowego. Jest to odpowiedź spółki na rosnące zapotrzebowanie ze strony przedsiębiorstw na kreatywne i konkurencyjne rozwiązania w obszarze pozapłacowych świadczeń dla pracowników. Dzięki nim Plenti chce dotrzeć do nowych kategorii klientów indywidualnych i korporacyjnych.
- Rynek benefitów pracowniczy to już nie tylko abonament medyczny i karnety na zajęcia sportowe. Oferta świadczeń pozapłacowych jest coraz szersza i zróżnicowana. Uzupełnienie jej o elastyczny
i prosty dostęp do najnowszej technologii stanowi kolejny krok w jej rozwoju. Chcemy pomóc firmom
w budowaniu bardziej atrakcyjnej oferty dla zatrudnionych osób oraz w przyciągnięciu i zatrzymaniu utalentowanych pracowników – mówi Wojciech Rokosz, CEO Plenti.
Spółka oferuje pracodawcom vouchery, dzięki którym ich pracownicy będą mogli wypożyczyć elektronikę na platformie Plenti. W ofercie dla nich znajdą się takie rodzaje elektroniki związanej z rozrywką i czasem wolnym, jak gogle wirtualnej rzeczywistości, konsole do gier, smartwatche czy słuchawki. Dodatkowo pracownicy będą mogli samodzielnie wybrać, który konkretny model urządzenia chcą wynająć. Plenti zaznacza, że wartość vouchera może zostać dostosować do wymagań i preferencji klienta biznesowego.
Benefity pozapłacowe to stały element zwiększania konkurencyjności pracodawców na rynku pracy. Przedsiębiorcy wydają na nie już ponad 16 mld zł rocznie. W przeciętnym ogłoszeniu o pracę jest ich aż sześć, z czego najczęściej spotykanym jest dostęp do prywatnej opieki medycznej. Ponad połowa pracowników przyznaje, że benefity są dla nich kluczowym dodatkiem do wynagrodzenia i coraz częściej są elementem wpływającym w decydujący sposób na wybór pracodawcy.
Wejście na nowy rynek świadczeń pozapłacowych jest dla Plenti naturalnym krokiem naprzód, uzupełniającym dotychczasowe usługi wynajmu elektroniki dla klientów indywidualnych. Coraz więcej przedsiębiorstw – dużych korporacji, jaki i mniejszych firm – dostrzega zalety wynajmu urządzeń służbowych, takich jak telefony czy laptopy. To dla nich interesująca i atrakcyjna alternatywa dla zakupu elektroniki na własność czy jej leasingu.
Spółka prowadzi również program PlentiPartners, skierowany do osób prowadzących działalność gospodarczą oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Program ma im umożliwić zarabianie na wynajmie elektroniki użytkowej. Partnerzy kupują sprzęt elektroniczny, a następnie wynajmują go Plenti. W zamian za wynajem otrzymują stałe wynagrodzenie, niezależnie od tego czy ich sprzęt jest w danym okresie wypożyczany, czy nie. Dodatkowo, Plenti odpowiada za ubezpieczenie i serwisowanie urządzeń partnerów, a po zakończeniu okresu współpracy je od nich wykupuje.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.