Plot Twist zakończył proces certyfikacji The Last Case of Benedict Fox
Plot Twist, producent The Last Case of Benedict Fox, najbardziej wyczekiwanej gry na Xboxa zakończył proces certyfikacji tytułu. Premiera gry zaplanowana jest na 27 kwietnia na platformach Xbox Series X|S, Xbox One i PC. Studio jest w okresie aktywnej promocji tytułu, ma za sobą udział w największych targach growych. Demo produkcji spotkało się ze świetnym odzewem graczy. Wydawcą gry jest Rogue Games.
– Po miesiącach ogromnej pracy mogę powiedzieć, że osiągnęliśmy ten ważny moment w naszym rozwoju. The Last Case of Benedict Fox, tytuł, w który włożyliśmy wiele serca, zakończył proces certyfikacji. To oznacza, że przed nami otwarta droga do premiery tytułu – mówi Paweł Czapla, prezes Plot Twist. – Sądzę, że wykorzystaliśmy bardzo dobrze okazje do promocji naszej produkcji, dziesiątki spotkań, pokazy gier, rozmowy z krytykami, mediami, graczami, udostępnianie trailerów i fragmentów gameplayu, to wszystko było przemyślaną strategią promocji, którą realizujemy od kilkunastu miesięcy - dodaje Paweł Czapla.
Na początku kwietnia spółka zaprezentowała gameplay swojej gry na Official Xbox Twitch Stream. Wcześniej na Future Games Show Spring Showcase – jednej z najważniejszych imprez dla branży gier – został pokazany trailer gry. Plot Twist ma za sobą udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych. Studio od 2022 roku bierze udział w kluczowych wydarzeniach, na których promuje swoją produkcję. Gra dotarła m.in. na Gamescom Opening Night, na targi PAX West w Seattle, EGX London, Poznań Game Arena 2022, Paris Games Week, festiwal STEAM Next Fest, a ostatnio także na IGN Fan Fest 2023. Tytuł ma zapewnione partnerstwo ze strony TikToka i Microsoftu.
Historia The Last Case of Benedict Fox rozgrywa się w 1925 roku w Bostonie. Samozwańczy detektyw Benedict Fox, wraz ze swoim demonicznym towarzyszem musi rozwikłać zagadkę morderstwa. Rozgrywka odbędzie się na płaszczyźnie świata realnego i nadprzyrodzonego.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.