Podgrzewacz CWU z wysoko wydajną pompą ciepła
Nowa pompa ciepła Panasonic do podgrzewania wody jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu. Dostępne w wariantach 200 lub 270 litrów, pompy zapewniają wysoką wydajność na poziomie A+ i zmniejszony o 75% pobór energii w porównaniu z tradycyjnymi elektrycznymi urządzeniami do ogrzewania wody.
Łatwy montaż i dopasowanie do indywidualnych potrzeb
Nowa pompa zapewnia aż trzy możliwości montażu – bez obudowy (powietrze otaczające), z obudową (2 kanały – wlot / wylot) i częściowo w obudowie (1 kanał – wylot powietrza). Tym samym urządzenie można dostosować do indywidualnych potrzeb, jak zastosowanie na małych powierzchniach, przy niskich sufitach i w narożnikach. Modele oferują także cztery tryby robocze – automatyczny, manualny, Boost (szybki podgrzew) i tryb wakacyjny. Ponadto pompa jest przyjazna dla środowiska, ponieważ nie zawiera CFC.
Rozwiązanie wysokiej jakości
Wersja 270C1F (270-litrowa) zapewnia jeszcze wyższą wydajność, dzięki dodatkowej wężownicy oraz dwóm dodatkowym trybom pracy: wspomagające źródło ciepła i praca z panelami słonecznymi. Najwyższą jakość gwarantuje także wewnętrzna emaliowana powłoka zbiornika oraz związki dielektryczne w orurowaniu, zapobiegające korozji.
Zaawansowane rozwiązania dla użytkownika
Urządzenie jest wyposażone w cyfrowy panel sterowania z opcją kontroli poboru prądu, umożliwiający łatwą i intuicyjną obsługę. Posiada także zawór bezpieczeństwa na wypadek awarii lub wzrostu ciśnienia.
Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.