Podgrzewacz CWU z wysoko wydajną pompą ciepła
Nowa pompa ciepła Panasonic do podgrzewania wody jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu. Dostępne w wariantach 200 lub 270 litrów, pompy zapewniają wysoką wydajność na poziomie A+ i zmniejszony o 75% pobór energii w porównaniu z tradycyjnymi elektrycznymi urządzeniami do ogrzewania wody.
Łatwy montaż i dopasowanie do indywidualnych potrzeb
Nowa pompa zapewnia aż trzy możliwości montażu – bez obudowy (powietrze otaczające), z obudową (2 kanały – wlot / wylot) i częściowo w obudowie (1 kanał – wylot powietrza). Tym samym urządzenie można dostosować do indywidualnych potrzeb, jak zastosowanie na małych powierzchniach, przy niskich sufitach i w narożnikach. Modele oferują także cztery tryby robocze – automatyczny, manualny, Boost (szybki podgrzew) i tryb wakacyjny. Ponadto pompa jest przyjazna dla środowiska, ponieważ nie zawiera CFC.
Rozwiązanie wysokiej jakości
Wersja 270C1F (270-litrowa) zapewnia jeszcze wyższą wydajność, dzięki dodatkowej wężownicy oraz dwóm dodatkowym trybom pracy: wspomagające źródło ciepła i praca z panelami słonecznymi. Najwyższą jakość gwarantuje także wewnętrzna emaliowana powłoka zbiornika oraz związki dielektryczne w orurowaniu, zapobiegające korozji.
Zaawansowane rozwiązania dla użytkownika
Urządzenie jest wyposażone w cyfrowy panel sterowania z opcją kontroli poboru prądu, umożliwiający łatwą i intuicyjną obsługę. Posiada także zawór bezpieczeństwa na wypadek awarii lub wzrostu ciśnienia.
Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.
Bezpieczne przechowywanie danych klientów – wyzwania i rozwiązania dla właścicieli e-sklepów
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.