Podlaskie Zakłady Zbożowe mają mieszalnię Buhler'a
Mieszalnia Buhler'a - to kolejna zakończona inwestycja Podlaskich Zakładów Zbożowych w Białymstoku. Dwa lata temu generalną modernizację przeszedł młyn, a kilka miesięcy temu do użytku została oddana spedycja mąk.
- Dzięki zastosowanej technologii nasz obiekt jest obecnie jednym z najnowocześniejszych młynów w Polsce – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych. - Mieszalnia jest w stanie wymieszać kilka partii mąk w dowolnych proporcjach. Do tego można dozować odpowiednie enzymy oraz inne dodatki z niezwykłą dokładnością, odmierzaną za pomocą najczulszych wag. Dzięki dokładnemu mieszaniu wielu frakcji mąk oraz dodatków możemy przygotować mąkę dopasowaną do każdego profilu produkcyjnego. Przygotowywanie nawet najbardziej precyzyjnej mieszanki zbóż do przemiału nie da nam takiego efektu.
W mieszalni Buhler'a elektroniczne sterowanie daje gwarancję precyzyjnego zarządzania poszczególnymi procesami na każdym etapie, łącznie z wizualizacją na monitorach. Dodatkowo po całym procesie przygotowania mąki następuje jej sterylizacja na matadorze - urządzeniu, które gwarantuje 100% skuteczność potwierdzoną certyfikatem producenta Buhler. Sterylizacja polega na zabiciu wszelkich form bytowania ewentualnych szkodników. Następnie mąka trafia do komór spedycyjnych, gdzie dodatkowo leżakuje i dojrzewa. Wpływa to na gwarancję wysokiej jakości gotowego produktu.
- Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie wyprodukować wszystkie typy mąk, spełniające wymagania najbardziej wymagających Klientów – mówi Sylwia Majewicz.
PZZ S.A. inwestują również w modernizację młyna w Suwałkach oraz rozbudowują spichrz w Brańsku. Z kolei na terenie białostockiego zakładu powstaje kolejna nowoczesna spedycja otrębowa, niezbędna do sprawnej dystrybucji otrąb. Dodatkowo w najbliższym czasie płatkarnia zostanie tak zmodernizowana, by znacząco zwiększyła się jej wydajność.
Dziś Podlaskie Zakłady Zbożowe w Białymstoku zatrudniają ponad 100 pracowników. Są jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce produkujących mąki pszenne i żytnie oraz płatki owsiane i jęczmienne.
https://www.facebook.com/pzzbialystok
https://www.instagram.com/pzz.sa/

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.