Podlaskie Zakłady Zbożowe mają mieszalnię Buhler'a
Mieszalnia Buhler'a - to kolejna zakończona inwestycja Podlaskich Zakładów Zbożowych w Białymstoku. Dwa lata temu generalną modernizację przeszedł młyn, a kilka miesięcy temu do użytku została oddana spedycja mąk.
- Dzięki zastosowanej technologii nasz obiekt jest obecnie jednym z najnowocześniejszych młynów w Polsce – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych. - Mieszalnia jest w stanie wymieszać kilka partii mąk w dowolnych proporcjach. Do tego można dozować odpowiednie enzymy oraz inne dodatki z niezwykłą dokładnością, odmierzaną za pomocą najczulszych wag. Dzięki dokładnemu mieszaniu wielu frakcji mąk oraz dodatków możemy przygotować mąkę dopasowaną do każdego profilu produkcyjnego. Przygotowywanie nawet najbardziej precyzyjnej mieszanki zbóż do przemiału nie da nam takiego efektu.
W mieszalni Buhler'a elektroniczne sterowanie daje gwarancję precyzyjnego zarządzania poszczególnymi procesami na każdym etapie, łącznie z wizualizacją na monitorach. Dodatkowo po całym procesie przygotowania mąki następuje jej sterylizacja na matadorze - urządzeniu, które gwarantuje 100% skuteczność potwierdzoną certyfikatem producenta Buhler. Sterylizacja polega na zabiciu wszelkich form bytowania ewentualnych szkodników. Następnie mąka trafia do komór spedycyjnych, gdzie dodatkowo leżakuje i dojrzewa. Wpływa to na gwarancję wysokiej jakości gotowego produktu.
- Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie wyprodukować wszystkie typy mąk, spełniające wymagania najbardziej wymagających Klientów – mówi Sylwia Majewicz.
PZZ S.A. inwestują również w modernizację młyna w Suwałkach oraz rozbudowują spichrz w Brańsku. Z kolei na terenie białostockiego zakładu powstaje kolejna nowoczesna spedycja otrębowa, niezbędna do sprawnej dystrybucji otrąb. Dodatkowo w najbliższym czasie płatkarnia zostanie tak zmodernizowana, by znacząco zwiększyła się jej wydajność.
Dziś Podlaskie Zakłady Zbożowe w Białymstoku zatrudniają ponad 100 pracowników. Są jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce produkujących mąki pszenne i żytnie oraz płatki owsiane i jęczmienne.
https://www.facebook.com/pzzbialystok
https://www.instagram.com/pzz.sa/

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.