Komunikaty PR

Podpisano umowę na obsługę gdańskiego budynku C200

2021-03-30  |  01:00
Biuro prasowe

Do obsługi i utrzymania technicznego budynku C200 w Gdańsku wybrana została firma SPIE Building Solutions. Obiekt należący do INOPA S.A. jest efektem rewitalizacji postindustrialnych terenów Stoczni Gdańskiej.

Umowa wchodzi w życie z początkiem kwietnia i została zawarta na czas nieokreślony. Wybór dostawcy usługi nastąpił w trybie przetargu. Do zadań SPIE będzie należała obsługa i utrzymanie techniczne, w szczególności będą to przeglądy techniczne instalacji elektrycznych, HVAC, wodnokanalizacyjnych i infrastruktury budynkowej.

 

Budynek C200 jest obiektem biurowym. Ma blisko 17,6 tys. m2 i składa się z 7 kondygnacji nadziemnych. Znajduje się przy ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku, na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. To część planów zagospodarowania postindustrialnych terenów Gdańska. Jest efektem największej rewitalizacji budynku biurowego w północnej Polsce, służącego przez wiele lat strukturom stoczniowym. Obecnie obiekt posiada nowoczesne wyposażenie, takie jak system HVAC, system klimatyzacji VRF, systemy CCTV, SSWiN, KD czy modularną, podnoszoną podłogę. Budynek jest wyposażony w system zarządzania obiektem – BMS.

 

- C200 to budynek, który przeszedł zaawansowane procesy rewitalizacyjne i renowacje. To niesie określone konsekwencje i wyzwania w zakresie obsługi technicznej. SPIE ma doświadczenie w serwisowaniu tego typu budynków. Na koniec 2020 roku firma obsługiwała technicznie 7,2 mln mkw powierzchni obiektowej. Wiemy, jak skutecznie zapobiegać awariom, tak aby ewentualne usterki nie powodowały wysokich kosztów finansowych i utrudnień dla najemców mówi Michał Owczyński -Kierownik Grupy Projektowej ze SPIE Building Solutions.

 

SPIE specjalizuje się w usługach multitechnicznych, zapewnia wsparcie w projektowaniu, budowie, obsłudze i utrzymaniu energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska instalacji i obiektów. Dział FM wykonuje zadania związane z techniczną obsługą i pracami serwisowymi.

 

 

- C200 to unikalny obiekt na biurowej mapie Trójmiasta, który wchodzi w skład kompleksu biurowego o nazwie Centrala. Nowy kompleks docelowo będą tworzyć trzy budynki biurowe (C200, C250 i C300) i jest on częścią rewitalizacji przestrzeni postoczniowych oraz wyraźnym ukłonem w stronę ich historycznego dziedzictwa. Z uwagi na wysoki standard budynku oraz rozbudowaną infrastrukturę techniczną zdecydowaliśmy się postawić na doświadczonego i dużego dostawcę jakim jest SPIE – mówi Nick Rajszys, Asset Manager z INOPA S.A.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sztuka chłodzenia według Danfoss Biuro prasowe
2021-05-05 | 09:00

Sztuka chłodzenia według Danfoss

Danfoss udostępnia serię swoich podcastów przedstawiających zasady, procesy i systemy związane z chłodnictwem. Dedykowane przede wszystkim instalatorom i serwisantom nagrania
Infrastruktura Opis wdrożenia w Danfoss nominowanego do „intralogistycznych Oscarów”
2021-04-15 | 10:08

Opis wdrożenia w Danfoss nominowanego do „intralogistycznych Oscarów”

Jednym z całościowych rozwiązań nominowanych do nagrody IFOY 2021 jest automatyzacyjne wdrożenie duńskiego oddziału STILL w magazynie produkcyjnym firmy Danfoss. Przedstawiamy
Infrastruktura Miliony litrów wody codziennie wyciekają z polskich wodociągów
2021-04-15 | 01:00

Miliony litrów wody codziennie wyciekają z polskich wodociągów

Woda jest naszym wspólnym dobrem, którego niedostatek z każdym rokiem odczuwamy coraz mocniej. Rozsądne gospodarowanie wodą pitną przez konsumentów to temat,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ZBP: Niekorzystne dla banków rozstrzygnięcia ws. kredytów frankowych oznaczałyby upadek części sektora bankowego. Banki nie byłyby w stanie finansować bieżących potrzeb gospodarki

Dziś Izba Cywilna Sądu Najwyższego w składzie siedmiu sędziów ma się zająć kwestią rozliczeń po ewentualnym unieważnieniu przez sąd umowy kredytu frankowego. Pytania w tym temacie wysłał do SN Rzecznik Finansowy. Z kolei w przyszłym tygodniu izba w pełnym składzie ma wydać uchwałę w sprawie sześciu pytań pierwszej prezes SN również dotyczących frankowiczów. Zarówno kredytobiorcy, jak i banki czekają na rozstrzygnięcie palącego problemu. Według Związku Banków Polskich, choć nie sposób przewidzieć, w którym kierunku ono pójdzie, to jeśli sądzić po wyroku TSUE, stanowisko SN powinno być wyważone i uwzględniać interesy obu stron. To z kolei może przyspieszyć zawieranie ugód.

Transport

Sztuczna inteligencja pomoże zapobiegać wypadkom kolejowym i zwiększy punktualność pociągów. Nad takimi rozwiązaniami pracują polscy inżynierowie

Do wprowadzenia całkowicie autonomicznych pociągów szykują się już zarówno koleje pasażerskie, jak i towarowe. W tej chwili pociągi bez maszynisty funkcjonują tylko na wyodrębnionych liniach, a systemy autonomicznego kierowania są wykorzystywane w metrze m.in. w Paryżu, Sydney czy Szanghaju. Rozwiązania te są rozwijane dzięki sztucznej inteligencji, która dziś wykorzystywana jest na świecie w kolejach dużych prędkości. Chociaż w Polsce są one dopiero na etapie planowania, technologie z zakresu SI są już rozwijane i wdrażane przez polskich przewoźników oraz inżynierów. Wśród korzyści inteligentnych rozwiązań są m.in. większe bezpieczeństwo i zapobieganie awariom, ograniczenie kosztów, większa punktualność pociągów i komfort podróżnych.

Prawo

W 2022 roku zmienią się zasady urlopu rodzicielskiego. Unijne przepisy wymuszą przebudowę Kodeksu pracy

Polska ma czas do sierpnia przyszłego roku, aby wdrożyć zapisy unijnej dyrektywy work–​life balance. Regulacja, która dotyczy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wprowadzi ważne zmiany dla rodziców i wymusi przebudowę Kodeksu pracy. Jedną z najważniejszych będzie modyfikacja uprawnień ojców w zakresie korzystania z urlopów rodzicielskich. Ma ona pozwolić kobietom na łatwiejszy powrót do obowiązków zawodowych po urodzeniu dziecka. Wdrożenia unijnego prawa w Polsce będzie pilnować powołana w styczniu przez Fundację Share The Care Rada Programowa, w skład której wchodzą ekonomiści, prawnicy, psycholodzy i socjolodzy, politycy, przedstawiciele biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Konsument

Dzieła sztuki ponownie dostępne dla publiczności. Zwiedzający tłumnie wracają do muzeów i galerii [DEPESZA]

Od 4 maja działają już takie instytucje kultury jak muzea i galerie sztuki. Teatry na odmrożenie muszą jeszcze poczekać do końca miesiąca. – Miesiące zamknięcia przekonały nas, że muzeum żyje i wypełnia swoją rolę, gdy odwiedza je publiczność. Bez niej jest tylko pięknym magazynem – mówi Jolanta Hercog z Muzeum Narodowego. Instytucja jest w pełni przygotowana na powrót zwiedzających. W najbliższych tygodniach otworzy dla nich trzy nowe wystawy czasowe, w tym m.in. malarstwa holenderskiego i flamandzkiego. To korporacyjna Kolekcja ERGO Hestii, która z okazji 30-lecia firmy po raz pierwszy zostanie pokazana szerokiej publiczności.