Poland Fintech na targach w Amsterdamie

Podczas rozpoczynających się dziś w Amsterdamie największych światowych targów branży fintech - Money 20/20 w ramach grupy Poland Fintech zaprezentują się polskie firmy. Wydarzenie to co roku przyciąga zarówno globalnych liderów finansowych, jak i innowacyjne startupy.
W ramach Poland Fintech do Amsterdamu pojechali m.in.: Currency One, Infinite IT Solutions, Hotailors, Booste i Planet Plus. Firmy te oferują szeroki wachlarz rozwiązań płatniczych, wymianę walut, rozwiązania cashback, finansowanie e-commerce, innowacyjną organizację podróży służbowych, a także kompleksowe portfolio rozwiązań IT dla biznesu.
Polskie fintechy są w czołówce innowatorów światowych jeśli chodzi o startupy finansowe. Marki skupione wokół Poland Fintech, to firmy, które wskazują kierunki rozwoju i tworzą przyszłość branży finansów i technologii IT w biznesie nie tylko w Europie, ale także i na świecie.
To już kolejny rok kiedy Polacy prezentują się na Money 20/20. Na tym najważniejszym wydarzeniu w branży finansów i płatności, przedstawiciele znanych firm i innowatorzy z całego świata są inspiracją do wprowadzania zmian w przyszłości pieniądza. Szacuje się, że na tegoroczną konferencję przybędzie ponad 4 tys. osób, z 1,5 tys. firm z całego świata.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.