PolCard from Fiserv wprowadza terminale androidowe
PolCard from Fiserv rozszerzył swoją ofertę o terminale płatnicze PAX A920 Pro, działające w oparciu o system operacyjny Android. Dodatkowo jako pierwszy agent rozliczeniowy na rynku udostępnił swoim klientom możliwość zintegrowania urządzenia z systemami sprzedażowymi poprzez rozwiązania chmurowe. Co więcej, sprzęt łączy się z internetem na kilka sposobów m.in. poprzez Wi-Fi czy 4G.
Terminale płatnicze PAX A920 Pro działają w oparciu o system Android wersji 8.1 i wyższej. Urządzenie jest wyposażone w moduł Wi-Fi i 4G oraz posiada szybki procesor i 5-calowy, dotykowy ekran o dużej rozdzielczości. Jego interfejs został zaprojektowany tak, aby był czytelny i intuicyjny dla użytkowników. Pod wieloma względami jego obsługa przypomina korzystanie ze smartfonu.
PolCard from Fiserv jako pierwszy agent rozliczeniowy na rynku udostępnił swoim klientom możliwość zintegrowania terminala z systemami sprzedażowymi poprzez interfejsy chmurowe. Dzięki temu mogą oni połączyć urządzenie z dopasowanymi do charakteru branży systemami, używając do tego chmury, która umożliwia bezprzewodowe i błyskawiczne przekazywanie danych.
– Zaletą terminala androidowego jest to, że można go łatwo zintegrować z wieloma aplikacjami wspierającymi funkcjonowanie firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy zyskują dodatkowe możliwości dostosowania urządzenia do charakteru prowadzonej przez siebie działalności. W praktyce polega to na tym, że każdemu klientowi możemy wgrać na terminal system dopasowany do jego działalności. Może to być aplikacja kurierska, rozwiązanie do przyjmowania napiwków w restauracjach czy realizacji zamówień w sklepach – mówi Robert Andrukiewicz, dyrektor ds. rozwoju produktów i card compliance w Fiserv Polska S.A., właściciela marki PolCard from Fiserv. Dobrym przykładem branży z szerokim zastosowaniem tego urządzenia są m.in. hotele, które korzystają z systemów Oracle. Integracja chmurowa terminala z tym oprogramowaniem umożliwia np. zarządzanie usługami, co znacząco przyspiesza procesy wewnętrze i stanowi to wartość dodaną dla gości – dodaje.
Dużą zaletą terminala androidowego jest jego niewielki rozmiar oraz lekka, wydajna bateria. Dzięki niej korzystanie z urządzenia staje się znacznie wygodniejsze, szczególnie dla pracowników mobilnych, ponieważ nie trzeba wozić ze sobą dodatkowych kabli i ładowarek, w obawie o jego szybkie rozładowanie się.
Dla wielu przedsiębiorców, szczególnie tych z branży beauty, dodatkowym atrybutem terminala androidowego jest jego estetyczny, minimalistyczny wygląd. Warto zwrócić uwagę, że do tej pory większość dostępnych na rynku modeli posiadała czarną obudowę, a duże gumowe przyciski nie dodawały urządzeniu eleganckiego wystroju. W przeciwieństwie do nich, PAX A920 Pro jest biały, ma dotykową klawiaturę i nowoczesny wygląd, a zatem może stać się dodatkową ozdobą lokalu usługowego.
Więcej informacji:
Radosław Pupiec
Menedżer Projektów, Clear Communication Group
radoslaw.pupiec@clearcom.pl
517 595 218

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.