Polish Tech Day 2020 - Nawigowanie niepewności
Obecna sytuacja nie jest ostatnim drastycznym szokiem, z którym przyjdzie zmierzyć się organizacjom. Niech więc będzie dobrą lekcją na przyszłość – z takiego założenia wychodzą organizatorzy Polish Tech Day 2020. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się już 8 lipca. Tegorocznym motywem przewodnim będzie “Nawigowanie niepewności”.
Kilka słów o inicjatywie
Polish Tech Day jest coroczną konferencją dedykowaną liderom środowiska biznesu technologicznego. Wydarzenie organizuje Fundacja PLUGin działająca na rzecz społeczności polskiej diaspory innowacyjnej. Event tradycyjnie odbywał się w Londynie, gdzie od 5 lat gromadzi polski i brytyjski sektor technologiczny. Tegoroczna edycja, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, odbędzie się online, co pozwala na zgromadzenie uczestników i prelegentów z całego świata.
Tematem przewodnim Polish Tech Day 2020 jest „Nawigowanie niepewności” czyli dobre praktyki radzenia sobie z kryzysami, szczególnie w świecie, w którym jedyną pewnością jest zmiana.
Epidemia koronawirusa wstrzymała funkcjonowanie niektórych branż, a w innych spowodowała niesamowite przyspieszenie. Podczas konferencji porozmawiamy o tym jakie były pierwsze reakcje sektora startupowego, inwestycyjnego VC i korporacyjnego w obliczu nagłej zmiany oraz czego możemy się spodziewać w następnych miesiącach i latach. Bo jednego możemy być pewni: powrót do “poprzedniej normalności” nie wchodzi w grę. – mówi Maciej Halbryt, założyciel i prezes Fundacji PLUGin, organizatora Polish Tech Day.
Ciekawy mix prelegentów
Szósta edycja PTD nastawia się na jak najwyższą jakość warstwy merytorycznej – prelegentów i panelistów, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem mają inspirować i przekazywać najlepsze praktyki.
Do udziału w panelach zaproszeni zostali eksperci z szeroko rozumianej branży technologicznej. Jednocześnie Fundacja PLUGin szczególny nacisk kładzie na promocję Polaków, którzy w branży innowacji osiągają międzynarodowe sukcesy. Często są to osoby mniej lub wręcz jeszcze nieznane w Polsce, a będące jednocześnie czołowymi graczami na globalnym rynku. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się na przykład inwestor Paul Bragiel czy specjalistka od cybersecurity Magdalena Chelly. Ciekawie zapowiada się panel z udziałem Natalii Hatalskiej, Aleksandry Przegalińskiej i Ivo Zmyślonego. Dla przedsiębiorców interesujący będzie zapewne panel, w którym udział wezmą m.in. Stefan Batory oraz Sebastian Mikosz. Kolejne ciekawe nazwiska w agendzie to Kinga Stanisławska, Olga Grygier-Siddons czy Dr Reiner Kraft.
Polish Tech Day tworzy siatkę polskich innowatorów na całym świecie
Naszym celem jest to, żeby uczestnicy po konferencji wiedzieli jaki kolejny krok powinni wykonać w swojej karierze czy biznesie, aby rozwiązać jakiś problem lub osiągnąć sukces. Dlatego zapraszamy do paneli najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach. Dodatkowo pragniemy stworzyć network i umożliwić dzielenie się wiedzą wszystkim Polakom działającym w świecie technologii. To jeden kluczowych z elementów misji Fundacji PLUGin. – podkreśla Maciej Halbryt.
Dzięki wersji online konferencji łatwiej było pozyskać prelegentów z odległych miejsc jak np. San Francisco (Stefan Batory) czy Singapur (Magdalena Chelly). Konferencja online to również dużo większa dostępność wydarzenia dla uczestników z każdego zakątka globu.
Podczas konferencji tradycyjnie odbędzie się także konkurs dla polskich startupów „Pitch to London” prezentujących się przed inwestorami z City oraz ogłoszenie laureatów nagrody API dla Ambasadorzy Polskich Innowacji, którzy stanowią inspirację i przykład dla kolejnych pokoleń przedsiębiorców.
Udział w Polish Tech Day 2020 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.polishtechday.com
Fundacja PLUGin jest organizacją aspirującą do zbudowania największej globalnej sieci skupiającej polskich specjalistów z branży technologicznej. Ich misją jest tworzenie globalnej tech-społeczności i wykorzystanie jej potencjału do głębszej integracji polskiego sektora technologicznego z gospodarka światową.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.