Anna Auksel-Sekutowicz na listach Koalicji Obywatelskiej
Wiemy już, kto wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Jedynką będzie oczywiście Donald Tusk. Obok niego znaleźli się m.in. Urszula Zielińska z Partii Zieloni, Aleksandra Gajewska, ale także Sebastian Kościelnik, który został uznany za winnego wypadku z udziałem kolumny Beaty Szydło. Na liście są również stołeczni radni i samorządowcy. Wsród nich Anna Auksel Sekutowicz.
Anna Auksel-Sekutowicz jest jedną z najbardziej aktywnych działaczek zasiadających w Radzie Miasta Warszawy. Wybrana do reprezentowania społeczności w dzielnicy Białołęka i Praga Północ w 2018 roku. Jak sama mówi, w swoich działaniach na codzień stara się udowadniać, że ważne jest dla niej dobro wszystkich mieszkańców stolicy. Jest inicjatorką akcji społeczno-edukacyjnej #bezLANIAwody, do której przyłączyło się wiele znanych osób m. in. Karolina Pilarczyk, Aleksandro Kisio, Gosia Andrzejewicz czy Laura Breszka. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem suszy w Polsce i popularyzację oszczędności wody w domowych warunkach.
Od początku kadencji zaangażowana w tematy związane z przedsiębiorczością kobiet. Zorganizowała razem ze stowarzyszeniami i fundacjami warszawskimi, które wspierają kobiety prowadzące własne biznesy, spotkanie Warszawa Kobiet Biznesu.
W trakcie pandemii Covid19 razem ze Stowarzyszeniem Branży Eventowej pracowała nad dokumentem Warszawa! Miasto Bezpiecznych Eventów. W ramach projektu odbyły się konsultacje z ekspertami w zakresie prawa, bezpieczeństwa i walki z epidemią, w celu stworzenia wspólnego dokumentu zawierającego wytyczne organizacji „bezpiecznego eventu”, które zostały przesłane do Ministerstwa Rozwoju. Auksel to zwolenniczka liberalizmu gospodarczego, wolności uczuć, emocji i poglądów.

Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza

Czy Polska gotowa jest na walkę z hejtem?

Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego – druga kadencja
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.