Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem opiniodawczo-doradczym, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów dla potrzeb organu jednostki administracyjnej, przy której działa. W dniu 18 listopada odbyło się jej inauguracyjne posiedzenie, podczas którego ogłoszony został skład VIII kadencji.
Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza
Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon, który od kwietnia 2024 roku należy do grupy roboczej, dotyczącej uproszczeń prawnych dla organizacji pozarządowych przy Ministerstwie do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego, otrzymał kolejne wyróżnienie. Fundacja Avalon z ogromną dumą informuje, że został powołany do Rady Działalności Pożytku Publicznego, z ramienia strony pozarządowej. Łukasz Wielgosz związany jest z organizacją od września 2009 roku, kiedy to Fundacja rozpoczynała działalność na szeroką skalę. Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, menadżerem a z zamiłowania społecznikiem. Jest również orędownikiem wdrażania nowoczesnych technologii w zarządzaniu działalnością organizacji i biznesowego podejścia do prowadzonych działań. Całe życie zawodowe związany jest z działalnością III sektora. Od początku działalności Fundacji Avalon intensywnie rozwija jej portfolio programowe oraz dba o przejrzystość działań i bogatą ofertę aktywności kierowanych do osób z niepełnosprawnościami.
Jest to dla mnie bardzo ważna nominacja, ponieważ pozwala na realny wpływ na funkcjonowanie Społeczeństwa Obywatelskiego w naszym kraju. Zdaję sobie sprawę, że o RDPP są różne opinie, ale wierzę, że z Panią Ministrą Adrianą Porowską, uda nam się zrobić wiele dobrego dla Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce. Po raz pierwszy w historii RDPP ma tak szeroki skład i tak wielu specjalistów zarówno ze strony pozarządowej jak i tej reprezentującej władze państwowe. To również kolejny krok dla Fundacji Avalon, by prezentować jak najlepsze praktyki i doświadczenia. - powiedział Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon
Rada istnieje dzięki Waszemu zaangażowaniu, wiedzy i pasji. Jednoczy wokół wspólnego celu. Każdy z Państwa wnosi do niej coś wyjątkowego – perspektywę, którą chcemy zobaczyć, doświadczenie, które chcemy wykorzystać i energię, która pozwoli nam wspólnie tworzyć nowe rozwiązania. Dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia i podjęcie tego wyzwania. Zapraszam do pracy, która – jestem o tym przekonana – przyniesie wymierne efekty społeczne. - powiedziała Ministra Adriana Porowska
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera około 15 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi blisko 420 mln.
Czy Polska gotowa jest na walkę z hejtem?
Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego – druga kadencja
Analiza wyceny medialnej potencjalnych kandydatów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.