Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem opiniodawczo-doradczym, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów dla potrzeb organu jednostki administracyjnej, przy której działa. W dniu 18 listopada odbyło się jej inauguracyjne posiedzenie, podczas którego ogłoszony został skład VIII kadencji.
Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza
Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon, który od kwietnia 2024 roku należy do grupy roboczej, dotyczącej uproszczeń prawnych dla organizacji pozarządowych przy Ministerstwie do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego, otrzymał kolejne wyróżnienie. Fundacja Avalon z ogromną dumą informuje, że został powołany do Rady Działalności Pożytku Publicznego, z ramienia strony pozarządowej. Łukasz Wielgosz związany jest z organizacją od września 2009 roku, kiedy to Fundacja rozpoczynała działalność na szeroką skalę. Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, menadżerem a z zamiłowania społecznikiem. Jest również orędownikiem wdrażania nowoczesnych technologii w zarządzaniu działalnością organizacji i biznesowego podejścia do prowadzonych działań. Całe życie zawodowe związany jest z działalnością III sektora. Od początku działalności Fundacji Avalon intensywnie rozwija jej portfolio programowe oraz dba o przejrzystość działań i bogatą ofertę aktywności kierowanych do osób z niepełnosprawnościami.
Jest to dla mnie bardzo ważna nominacja, ponieważ pozwala na realny wpływ na funkcjonowanie Społeczeństwa Obywatelskiego w naszym kraju. Zdaję sobie sprawę, że o RDPP są różne opinie, ale wierzę, że z Panią Ministrą Adrianą Porowską, uda nam się zrobić wiele dobrego dla Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce. Po raz pierwszy w historii RDPP ma tak szeroki skład i tak wielu specjalistów zarówno ze strony pozarządowej jak i tej reprezentującej władze państwowe. To również kolejny krok dla Fundacji Avalon, by prezentować jak najlepsze praktyki i doświadczenia. - powiedział Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon
Rada istnieje dzięki Waszemu zaangażowaniu, wiedzy i pasji. Jednoczy wokół wspólnego celu. Każdy z Państwa wnosi do niej coś wyjątkowego – perspektywę, którą chcemy zobaczyć, doświadczenie, które chcemy wykorzystać i energię, która pozwoli nam wspólnie tworzyć nowe rozwiązania. Dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia i podjęcie tego wyzwania. Zapraszam do pracy, która – jestem o tym przekonana – przyniesie wymierne efekty społeczne. - powiedziała Ministra Adriana Porowska
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera około 15 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi blisko 420 mln.

Czy Polska gotowa jest na walkę z hejtem?

Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego – druga kadencja
Analiza wyceny medialnej potencjalnych kandydatów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.