Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr@fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem opiniodawczo-doradczym, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów dla potrzeb organu jednostki administracyjnej, przy której działa. W dniu 18 listopada odbyło się jej inauguracyjne posiedzenie, podczas którego ogłoszony został skład VIII kadencji.
Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza
Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon, który od kwietnia 2024 roku należy do grupy roboczej, dotyczącej uproszczeń prawnych dla organizacji pozarządowych przy Ministerstwie do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego, otrzymał kolejne wyróżnienie. Fundacja Avalon z ogromną dumą informuje, że został powołany do Rady Działalności Pożytku Publicznego, z ramienia strony pozarządowej. Łukasz Wielgosz związany jest z organizacją od września 2009 roku, kiedy to Fundacja rozpoczynała działalność na szeroką skalę. Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, menadżerem a z zamiłowania społecznikiem. Jest również orędownikiem wdrażania nowoczesnych technologii w zarządzaniu działalnością organizacji i biznesowego podejścia do prowadzonych działań. Całe życie zawodowe związany jest z działalnością III sektora. Od początku działalności Fundacji Avalon intensywnie rozwija jej portfolio programowe oraz dba o przejrzystość działań i bogatą ofertę aktywności kierowanych do osób z niepełnosprawnościami.
Jest to dla mnie bardzo ważna nominacja, ponieważ pozwala na realny wpływ na funkcjonowanie Społeczeństwa Obywatelskiego w naszym kraju. Zdaję sobie sprawę, że o RDPP są różne opinie, ale wierzę, że z Panią Ministrą Adrianą Porowską, uda nam się zrobić wiele dobrego dla Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce. Po raz pierwszy w historii RDPP ma tak szeroki skład i tak wielu specjalistów zarówno ze strony pozarządowej jak i tej reprezentującej władze państwowe. To również kolejny krok dla Fundacji Avalon, by prezentować jak najlepsze praktyki i doświadczenia. - powiedział Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon
Rada istnieje dzięki Waszemu zaangażowaniu, wiedzy i pasji. Jednoczy wokół wspólnego celu. Każdy z Państwa wnosi do niej coś wyjątkowego – perspektywę, którą chcemy zobaczyć, doświadczenie, które chcemy wykorzystać i energię, która pozwoli nam wspólnie tworzyć nowe rozwiązania. Dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia i podjęcie tego wyzwania. Zapraszam do pracy, która – jestem o tym przekonana – przyniesie wymierne efekty społeczne. - powiedziała Ministra Adriana Porowska
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera około 15 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi blisko 420 mln.
Czy Polska gotowa jest na walkę z hejtem?
Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego – druga kadencja
Analiza wyceny medialnej potencjalnych kandydatów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Akcesja Ukrainy będzie dużym wyzwaniem dla unijnego rolnictwa. Obie strony czeka kilka lat przygotowań
Ukraina ze względu na wielkość terytorium i żyzne grunty jest rolniczą potęgą. Jej przystąpienie do Unii Europejskiej może być wyzwaniem dla całego europejskiego rolnictwa. Pokazały to ostatnie lata, kiedy zwolnienie z ceł ukraińskich produktów zdestabilizowało sytuację rynków rolnych w części krajów. Ukraińskie rolnictwo wciąż nie spełnia unijnych wymagań. Komisja Europejska oceniła gotowość branży rolnej na 2 w sześciopunktowej skali.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.