Le Pen czy Macron? Decydujące starcie!
Biuro Prasowe Unibet w Polsce
ul. Woronicza 31 lok. 254
02-640 Warszawa
biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl| |biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl
604198300
www.visiongroup.pl
Już w najbliższą niedzielę rozstrzygnie się przyszłość francuskiej polityki. Druga tura wyborów prezydenckich ostatecznie zdefiniuje strategiczny kierunek działań Pałacu Elizejskiego na najbliższe lata. Faworytem wyścigu niezmiennie pozostaje Emmanuel Macron, choć niewykluczone, że zaskoczy nas Marine Le Pen. Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili oszacować szanse obojga kandydatów na kilkadziesiąt godzin przed decydującym starciem.
Zgodnie z przewidywaniami analityków pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Emmanuel Macron z wynikiem 27,85% głosów. Rezultat ten zapewnił mu przewagę kilku punktów procentowych nad Marine Le Pen, która uzyskała 23,15% poparcia. Co ciekawe, wynik znacznie powyżej oczekiwań osiągnął Jean-Luc Mélenchon – 21,95% głosów. Było to sporym zaskoczeniem dla komentatorów. Jednak nie wystarczyło to, aby wejść do walki o fotel prezydencki w drugiej turze.
Emmanuel Macron faworytem analityków
Wyraźne zwycięstwo Emmanuela Macrona w pierwszej turze wyborów prezydenckich oraz utrzymująca się w ostatnich dniach znacząca uśredniona przewaga sondażowa (55,8%) względem Marine Le Pen (44,2%) daje podstawy do przewidywania, że obecny prezydent zachowa swój urząd. Liderce Zjednoczenia Narodowego, będzie trudno nadrobić dystans. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że Emmanuel Macron ma 87.7% szans na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Prawdopodobieństwo sukcesu Marine Le Pen oceniane jest na 17,4%.

Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza

Czy Polska gotowa jest na walkę z hejtem?

Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego – druga kadencja
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.