Le Pen czy Macron? Decydujące starcie!
Biuro Prasowe Unibet w Polsce
ul. Woronicza 31 lok. 254
02-640 Warszawa
biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl| |biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl
604198300
www.visiongroup.pl
Już w najbliższą niedzielę rozstrzygnie się przyszłość francuskiej polityki. Druga tura wyborów prezydenckich ostatecznie zdefiniuje strategiczny kierunek działań Pałacu Elizejskiego na najbliższe lata. Faworytem wyścigu niezmiennie pozostaje Emmanuel Macron, choć niewykluczone, że zaskoczy nas Marine Le Pen. Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili oszacować szanse obojga kandydatów na kilkadziesiąt godzin przed decydującym starciem.
Zgodnie z przewidywaniami analityków pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Emmanuel Macron z wynikiem 27,85% głosów. Rezultat ten zapewnił mu przewagę kilku punktów procentowych nad Marine Le Pen, która uzyskała 23,15% poparcia. Co ciekawe, wynik znacznie powyżej oczekiwań osiągnął Jean-Luc Mélenchon – 21,95% głosów. Było to sporym zaskoczeniem dla komentatorów. Jednak nie wystarczyło to, aby wejść do walki o fotel prezydencki w drugiej turze.
Emmanuel Macron faworytem analityków
Wyraźne zwycięstwo Emmanuela Macrona w pierwszej turze wyborów prezydenckich oraz utrzymująca się w ostatnich dniach znacząca uśredniona przewaga sondażowa (55,8%) względem Marine Le Pen (44,2%) daje podstawy do przewidywania, że obecny prezydent zachowa swój urząd. Liderce Zjednoczenia Narodowego, będzie trudno nadrobić dystans. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że Emmanuel Macron ma 87.7% szans na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Prawdopodobieństwo sukcesu Marine Le Pen oceniane jest na 17,4%.
Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza
Czy Polska gotowa jest na walkę z hejtem?
Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego – druga kadencja
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.