Komunikaty PR

Polonia w Londynie zebrała ponad 200 000 zł podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestr

2023-03-13  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

Polonia w Londynie zebrała ponad 200 000 zł podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Organizację finału wsparł w tym roku TransferGo, innowacyjny fintech obsługujący elektroniczne przekazy pieniężne w całej Europie

Londyn, 9 marca 2023. Niebawem powinniśmy poznać całościową kwotę, zgromadzoną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy podczas tegorocznej zbiórki, znamy już jednak wartość cegiełki, którą dołożyła Polonia w Londynie. W ramach działań związanych z finałem WOŚP, które w stolicy Wielkiej Brytanii toczyły się przez dwa dni, 28 i 29 stycznia, londyński sztab orkiestry zebrał 29 000 funtów w gotówce (ponad 150 000 zł) oraz ponad 12 000 funtów (68 047 zł) za pomocą internetowej zbiórki. W tym roku głównym sponsorem finałowych wydarzeń odbywających się w Londynie było TransferGO, platforma pozwalająca realizować szybkie cyfrowe przelewy międzynarodowe.
 

W finałowy weekend WOŚP w Londynie, pieniądze na tegoroczny cel Orkiestry, czyli sprzęt do diagnozowania i leczenia sepsy, zbierano m.in. podczas koncertu i rodzinnej imprezy, przez która przewinęło się w niedzielę 29 stycznia w sumie około 2 500 osób. Zebrane środki, podobnie jak pozostałe finałowe pieniądze, które trafiły do fizycznych i wirtualnych puszek z charakterystycznym serduszkiem, zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla szpitali i klinik w Polsce, takich jak zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych czy systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń.

 

Organizacja finału w Londynie była w tym roku możliwa dzięki zaangażowaniu rzeszy wolontariuszy i firm dobrej woli, na czele z TransferGo, który był głównym sponsorem wydarzeń w stolicy Anglii. Pracownicy firmy osobiście przyjechali na miejsce finału, by pomóc w organizacji. Założony w 2012 roku TransferGo jest najszybszą, najbardziej niezawodną platformą obsługującą cyfrowe przekazy pieniężne w Europie. Jest też jedyną ogólnoeuropejską firmą obsługującą przelewy pieniężne, która jest w stanie zagwarantować, że środki dotrą do odbiorcy w ciągu zaledwie 30 minut. Z usług TransferGo skorzystało już pół miliona Polaków, którzy wykonali łącznie około 3 mln transakcji na kwotę o wartości prawie 1 miliarda funtów. W samym 2022 roku za pośrednictwem aplikacji TransferGo z Wielkiej Brytanii do Polski przelano około 65 milionów funtów.

 

W ramach wsparcia finału WOŚP, TransferGo poza zanagażowaniem w same finałowe wydrazenia, uruchomił także kampanię reklamową w mediach społecznościowych, która trwała od początku stycznia do lutego. W jej trakcie TransferGo dzielił się historią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zachęcał swoich klientów do wzięcia udziału w tej szlachetnej zbiórce.

 

„Bardzo się cieszymy, że dzięki naszemu wsparciu Finał WOŚP w Londynie mógł odbyć się z odpowiednim rozmachem i przyciągnąć tak liczne grono darczyńców. Naszą misją jest wspieranie migrantów na całym świecie, poprzez możliwość wysyłania pieniędzy do domu w łatwy i tani sposób. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć polską wspólnotę w Londynie i mieć swój skromny wkład w realna pomoc, jaką zapewnia WOŚP pacjentom oraz w piękną ideę, jaka stoi za tą inicjatywą od ponad 30 lat – mówi Kateryna Konovalova, menadżer ds. rozwoju TranferGo.

 

Głównymi elementami finałowego weekendu WOŚP w Londynie był sobotni koncert zespołu zespół Red Lips (który na to wydarzenie przyleciał prosto z Polski) oraz niedzielna impreza dla rodzin w polskiej restauracji Mamuśka Polish Kitchen and Bar. O sukces charytatywnych licytacji walczyli prezenterzy Polish Radio London. Tego dnia nie mogło również zabraknąć parady motocyklowej, czyli nieodłącznego elementu londyńskiego Finału WOŚP.

Wynik finansowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 powinniśmy poznać pod koniec marca. W ubiegłym roku kwota zebrana przez fundacje wynosiła 224 376 796,35 zł (o 13,5 miliona więcej niż w 2021). Celem zbiórki była okulistyka dziecięca. Na rzecz Orkiestry działało aż 29 krajów na całym świecie.

 

O TransferGo

 

Założony w 2012 roku TransferGo jest najszybszą, najbardziej niezawodną platformą obsługującą cyfrowe przekazy pieniężne w Europie. Jest też jedyną ogólnoeuropejską firmą obsługującą przelewy pieniężne, która jest w stanie zagwarantować, że środki dotrą do odbiorcy w ciągu zaledwie 30 minut. Firma na pierwszym miejscu stawia dobro klienta i dba o pełną przejrzystość swoich działań. Kierując się wygodą użytkownika, stworzyliśmy markę, której ufają tysiące klientów i dostarczamy produkt, który uwielbiają.  Chcemy możliwie uprościć transgraniczne usługi finansowe i uwolnić je od sztucznie wytyczonych granic.

 

Założyciel i prezes TransferGo Daumantas Dvilinskas znalazł się w 2017 r. w rankingu Forbes „30 under 30”. Firma została nominowana do nagrody „Najszybciej rozwijającego się startupu roku” na TechCrunch Europa Awards 2018. Trafiła też na listę pięciu najbardziej interesujących startupów brytyjskich 2019 roku według TNW. We wrześniu 2021 roku firma otrzymała nagrodę Cross Border Solution of the Year na konferencji Global Payments Day 2021 w Kijowie. Na Lithuanian FinTech Awards 2023 TransferGo zostało wyróżnione jako FinTech Impact of the Year. Obecnie firma obsługuje 5 milionów użytkowników na ponad 160 rynkach: w Europie, Azji, USA, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej z biurami w Warszawie, Berlinie, Wilnie, Stambule i siedzibą główną w Londynie

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Czy opieka musi być poświęceniem? Biuro prasowe
2023-03-15 | 01:00

Czy opieka musi być poświęceniem?

Opieka nad seniorem, starszym rodzicem, małżonkiem czy członkiem rodziny, dla każdego, kto tego doświadczył, jest ogromnym emocjonalnym wyzwaniem. Tak jak nikt nie uczy nas bycia
Problemy społeczne Akcja społeczna wspierająca ukraińskie kobiety w ciąży
2023-02-24 | 17:15

Akcja społeczna wspierająca ukraińskie kobiety w ciąży

Pomimo rosyjskiej inwazji na Ukrainę, życie tam toczy się dalej, a kobiety rodzą nowe pokolenia. Problem w tym, że od lat wskaźnik przyrostu naturalnego w Ukrainie drastycznie spada, a
Problemy społeczne Po roku od wybuchu wojny w Ukrainie klienci sieci Lidl Polska nadal pomagają
2023-02-24 | 10:00

Po roku od wybuchu wojny w Ukrainie klienci sieci Lidl Polska nadal pomagają

24 lutego 2022 roku rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Od wybuchu wojny mija dokładnie rok. Na pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy Grupa, do której należy Lidl Polska,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sytuacja osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy stopniowo się poprawia. Prawie 1/3 z nich jest aktywna zawodowo

Współczynnik aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami dziś wynosi ok. 30 proc., co oznacza, że niecała jedna trzecia tej grupy w wieku produkcyjnym podejmuje pracę. Zgodnie z rządową strategią ten odsetek ma wzrosnąć w ciągu kilku najbliższych lat do 45 proc. Chociaż sytuacja w ostatnich latach znacznie się poprawiła, wciąż jest dużo do zrobienia, jeśli chodzi o aktywizację zawodową tej grupy społeczeństwa. Chodzi nie tylko o zmianę regulacji dotyczących np. systemu orzekania o niepełnosprawności czy dopłat do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, lecz także o edukację samych zainteresowanych i ich opiekunów, jak i pracodawców oraz pracowników, że niepełnosprawność nie jest przeciwwskazaniem do pracy.

Farmacja

Diagnostyka i leczenie nowotworów kobiecych w Polsce wymagają zmian. Liczba zachorowań i śmiertelność są coraz wyższe

W Polsce na badania związane z chorobami onkologicznymi wciąż zgłasza się relatywnie niewielki odsetek kobiet – wskazuje nowo powołana Koalicja „Wspólnie dla zdrowia kobiet”. Jej celem jest m.in. propagowanie profilaktyki chorób onkologicznych. Poprawy wymagają również diagnostyka i dostęp do wielu nowoczesnych terapii, na których refundację oczekuje duże grono pacjentek. – Jeżeli zachęcamy do badań przesiewowych, kontroli własnego ciała, szybkiej analizy tego, co się dzieje z organizmem, to potem musimy też zapewnić dobre, nowoczesne leczenie – podkreśla Magdalena Kardynał, prezes Fundacji OmeaLife – Rak piersi nie ogranicza.

Transport

Przed polskimi dostawcami części motoryzacyjnych trudny zwrot w kierunku zeroemisyjności. Dostępność i koszt zielonej energii będą decydujące dla ich przyszłości

Producenci samochodów będą w najbliższym czasie decydowali o tym, gdzie będą lokowane produkcje nowych generacji zeroemisyjnych pojazdów. Część marek motoryzacyjnych przestawi się na nie jeszcze przed 2035 rokiem, czyli graniczną datą wyznaczoną przez UE. Jeśli produkcja nowych pojazdów elektrycznych i wodorowych będzie lokowana w Polsce, to oznacza wyzwania dla krajowych dostawców części i podzespołów, z których połowa dziś produkuje na potrzeby napędów spalinowych. Kolejnym dużym wyzwaniem może się okazać dostępność zielonej energii i jej koszt, ponieważ branża motoryzacyjna przestawia się nie tylko na zeroemisyjne pojazdy, ale i zeroemisyjny proces ich produkcji.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.