Polonus wjeżdża do raju w sercu Polski - Suntago Wodny Świat
Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy wjeżdża do największego zadaszonego parku wodnego w Europie – Suntago Wodny Świat. Komfortowa podróż z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia do położonego w gminie Mszczonów kompleksu zajmie tylko 45 minut jazdy wygodnymi i nowoczesnymi autokarami Polonus. Pierwsze kursy odbędą się już w najbliższą sobotę, 7 marca. Z tej okazji pasażerowie Polonus mogą liczyć na specjalnie przygotowaną promocję – bilet w jedną stronę na podróże do 31.03.2020 r. będzie kosztował tylko 10 zł!
Suntago Wodny Świat jest pierwszym z trzech etapów inwestycji Park of Poland . Największy w Europie zadaszony park wodny to nie lada gratka dla wszystkich miłośników wodnego szaleństwa. Zachęcamy, by zostawić samochód i wybrać się w drogę naszymi biało-czerwonymi autokarami, których komfort oraz dogodne godziny odjazdów pozwolą na beztroską, rodzinną zabawę. – mówi Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus.
Polonus dodał właśnie nowy przystanek na dwóch wybranych kursach z i do Warszawy. Dogodne godziny odjazdów zostały wybrane tak, by sprostać największemu zainteresowaniu ze strony podróżnych wybierających się do parku wodnego z Warszawy oraz miejscowości znajdujących się na trasie przejazdu autokarów narodowego przewoźnika autokarowego.
Autokary zatrzymujące się na przystanku „Wręcza, Park of Poland – Suntago” wyjeżdżają z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o godzinie 9:45 oraz 16:15, by następnie ruszyć dalej do Tomaszowa Mazowieckiego, przez Babsk i Rawę Mazowiecką. Kursy powrotne z Suntago do Warszawy odjeżdżają o godz. 14:15 i 20:05.
Polonus do obsługi swoich połączeń przeznacza komfortowe i nowoczesne autokary marki Scania, wyposażone w klimatyzację, wygodne, rozkładane fotele czy gniazdka 230V. Pasażerowie Polonusa mogą też korzystać podczas podróży z bezpłatnego bezprzewodowego Internetu oraz usługi geolokalizacji.
Więcej informacji znaleźć można na www.pksPolonus.pl.
Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Marka Spark by Hilton wkracza na polski rynek z dwoma nowymi hotelami
Inwestycje w sektorze turystycznym: jak aparthotele i obiekty SPA zmieniają nadmorskie miasta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.