Komunikaty PR

Polska Misja Medyczna i LOT Cargo dla Indii

2021-06-01  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Do pobrania New Delhi ( 0.05 MB )

Od 4 maja Polska Misja Medyczna prowadziła zbiórkę środków na zakup koncentratorów tlenu dla Indii. Dzięki zebranym 100 tysiącom złotych lokalne szpitale mogą liczyć na sprzęt ratujący życie. W sobotę z warszawskiego Lotniska Chopina wystartował samolot z polską pomocą dla Indii.

W niedzielę rano na lotnisku w New Delhi wylądowało 18 urządzeń wspomagających oddychanie, które zostaną rozdystrybuowane pomiędzy najbardziej potrzebującymi placówkami pomocy medycznej w stanie Uttarakhand. Trafią one do pięciu wiejskich ośrodków zdrowia w dystrykcie Tehri Garhwal oraz dwóch miejskich szpitali w publicznych w dystrykcie Almora. Wybrane urządzenia zostały zakupione w Polsce i spełniają wszystkie wymogi indyjskiego rynku pod względem certyfikacji do użycia. Za transport odpowiadał LOT Cargo.

W ostatnich tygodniach Indie mierzyły się z drastycznym wzrostem zakażeń koronawirusem, w szczytowym momencie wynoszącym ponad 400 tysięcy wykrytych przypadków dziennie. Niewystarczające zasoby lokalnego systemu opieki zdrowotnej uniemożliwiały skuteczne ratowanie chorych na wczesnym etapie rozwoju choroby, prowadząc do tragicznych konsekwencji i jej zaostrzenia. W całym kraju brakowało tlenu, a chorzy poszukiwali jakichkolwiek sposób na zagwarantowanie opieki medycznej swoim najbliższym. Obecnie wirus jest najniebezpieczniejszy na terenach wiejskich, zamieszkanych przez około 65% mieszkańców kraju. Trudny dojazd i zły stan dróg, szczególnie w dystryktach znajdujących się w Himalajach, duże odległości dzielące wsie od najbliższego szpitala i brak sprzętu medycznego nie dają mieszkańcom wielkich szans na przeżycie choroby w przypadku jej zaognienia.

Urządzenia zostały wybrane w oparciu o rozpoznanie potrzeb na miejscu, przygotowane we współpracy z Human Circle Foundation, polsko-indyjską organizację koordynującą zgłoszenia i zapotrzebowanie szpitali w himalajskim stanie Uttarakhand. Koncentratory tlenu są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalistycznego szkolenia personelu, po podłączeniu do prądu mogą działać bez dłuższych przerw na konserwację czy uzupełnianie, nie wymagają także żadnej fizycznej ingerencji w ciało chorego, dostarczając tlen przez maskę. Tlen pozyskany z powietrza trafia w skoncentrowanej formie bezpośrednio do płuc, pomagając osobom z obniżoną wydolnością oddechową odzyskać siły do walki z pozostałymi skutkami choroby, minimalizując konieczność wykorzystania respiratora w przypadku pogorszenia stanu zdrowia.

Wciąż trwa charytatywna aukcja zdjęć i zbiórka na rzecz pomocy Indiom. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup dodatkowych butli tlenowych dla szpitali publicznych.

Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:

  • kup wybrane zdjęcie z kolekcji SOS Indie https://allegro.pl/charytatywni/polska-misja-medyczna/cele/sos-indie
  • przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.
  • wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
  • wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PMM
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Badanie ASICS: Nieustanna praca przy biurku zagrożeniem dla zdrowia psychicznego Biuro prasowe
2024-09-24 | 18:00

Badanie ASICS: Nieustanna praca przy biurku zagrożeniem dla zdrowia psychicznego

Globalne badanie ASICS, obejmujące 26 tysięcy uczestników, wykazało silny związek pomiędzy siedzącym trybem życia a dobrostanem psychicznym. W imieniu marki głos zabrał znany
Zdrowie Trzecia edycja FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA . Trzy dni inspiracji,
2024-09-23 | 10:00

Trzecia edycja "FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA". Trzy dni inspiracji,

Forum inne niż wszystkie „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” to wydarzenie, które stanowi kluczowy moment w kalendarzu osób związanych z branżą
Zdrowie Zagubieni w rzeczywistości - dzisiaj Światowy Dzień Choroby Alzheimera
2024-09-21 | 06:06

Zagubieni w rzeczywistości - dzisiaj Światowy Dzień Choroby Alzheimera

Od 25 lat 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera, która dotyka coraz większą liczbę ludzi. Według aktualnych wyliczeń, w 2040 roku choroby

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.