Polska platforma webinarowa ClickMeeting ma nową funkcję - podpokoje
Praca i nauka zdalna to wciąż jedno z największych aktualnych wyzwań. Samo przejście w tryb komunikacji online nie wystarczy. Aby ten typ aktywności zawodowej i edukacyjnej przebiegał bezproblemowo, potrzebne są odpowiednie narzędzia i ich funkcje, takie jak podpokoje – idealne rozwiązanie do pracy i nauki w mniejszych grupach, gdzie liczy się interaktywność i bezpośredni kontakt z uczestnikami. Nowa funkcja ClickMeeting pozwala na bardziej efektywne zarządzanie czasem oraz zwiększa bezpieczeństwo pracy na spotkaniach czy nauce online.
Tylko w pierwszym tygodniu listopada 2020 roku, na polskiej platformie webinarowej ClickMeeting, która służy do spotkań online – odbyło się niemal 60 tysięcy wydarzeń online, które zgromadziły łącznie prawie 103 tysiące uczestników. Finalnie w tym samym miesiącu łącznie liczba uczestników wyniosła rekordowe 2 miliony.
Nieustannie śledzimy komentarze w mediach społecznościowych oraz regularnie badamy opinie naszych użytkowników. Od samego początku pandemii docierały do nas głosy, że przejście z całą komunikacją do świata cyfrowego jest poważnym wyzwaniem. Nauczyciele zwracali uwagę na trudność w zapanowaniu nad dużymi grupami uczniów oraz na potrzebę prowadzenia zajęć w sposób interaktywny. Wykorzystanie podpokoi sprawia, że praca w mniejszych grupach jest bardziej efektywna – mówi Dominika Paciorkowska, dyrektor zarządzająca ClickMeeting.
Według danych ClickMeeting, aż 44% badanych potwierdza, że nauka online jest bardziej wymagająca od jej stacjonarnego odpowiednika. Jednocześnie 42% uważa, że szkoły i uniwersytety nie są gotowe na nauczanie zdalne. Dlatego konieczne są rozwiązania online i ich proste funkcje wspierające rozwój zdalnej edukacji.
PODPOKOJE - INTERAKTYWNA PRACA I NAUKA W MNIEJSZYCH GRUPACH
Jak zauważa Dominika Paciorkowska, dyrektor zarządzająca ClickMeeting – Przeniesienie nauczania i pracy w całości do świata online będzie w pełni efektywne tylko wtedy, kiedy uczestnicy takich wirtualnych spotkań będą mogli być w pełni zaangażowani w ich przebieg. A będzie to możliwe, kiedy wydarzenia te będą bardziej kameralne, a zarówno prowadzący, jak i uczestnicy będą mieli bardziej bezpośredni kontakt. Z pomocą funkcji podpokoi organizatorzy mogą podzielić swoje wydarzenia na mniejsze grupy i dowolnie przydzielać do nich uczniów, studentów, kursantów czy uczestników tematycznych konferencji.
Podpokoje to zamknięte, interaktywne sesje, gdzie wszyscy uczestnicy mogą włączyć kamery oraz mikrofony, udostępniać swoje ekrany oraz omówić wyniki swojej pracy. Funkcja pozwala rozdzielić uczestników na 20 mniejszych sesji. Dzięki temu w prosty sposób można zarządzać i tworzyć wirtualne klasy, grupy szkoleniowe lub sesje tematyczne w ramach większego wydarzenia online.
PEŁNA KONTROLA
Prowadzący ma pełną kontrolę nad spotkaniem, a podpokoje nie mają publicznych linków w przeglądarce (adresów URL). W efekcie zwiększone jest bezpieczeństwo, ponieważ niepowołana osoba nie dostanie się na spotkanie. Dodatkowo niechcianego użytkownika zawsze można wylogować ze spotkania. Do sesji tematycznych, czyli podpokoi, trafia się tylko z poziomu głównego wydarzenia.
MODEROWANIE DYSKUSJI I PRZEBIEGU SPOTKANIA
Kolejną funkcją podpokoi jest moderowanie dyskusji i przebiegu pracy w grupach. Ciekawym usprawnieniem jest zarządzanie czasem pracy grup, dzięki czemu prowadzący może określić, jak długo każda grupa będzie pracowała nad wybranym tematem. Prowadzący wydarzenie może również przechodzić między podpokojami i wysyłać wiadomości do wszystkich uczestników, pracujących w osobnych grupach.
Wydarzenia online organizowane za pomocą platformy ClickMeeting mogą być dodatkowo chronione przez ustawienie hasła dostępu, unikalnego tokenu, ukrywanie listy uczestników czy manualne zatwierdzanie osób rejestrujących się na webinar.
Wszystkie te narzędzia pozwalają na zarządzanie efektywnością uczestników i bezpieczeństwem wydarzeń online

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.