Polska pracownia Tremend zwycięzcą w międzynarodowym prestiżowym konkursie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Prestiżowy brytyjski magazyn „design et al” ogłosił właśnie wyniki międzynarodowego konkursu The International Hotel & Property Awards 2022. Statuetkę zwycięzcy otrzymała warszawska pracownia Tremend za projekt wnętrz Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection.
W plebiscycie organizowanym przez „design et al” w 28 kategoriach brały udział pracownie architektoniczne z całego świata. Do ścisłego finału wybrane zostały przez jury tylko niektóre projekty, by poddać je następnie głosowaniom internautów. Oddanych zostało ponad 13 tysięcy głosów, które zostały dokładnie zweryfikowane przez jury konkursu, by wyłonić zwycięzców. Zaprojektowany przez pracownię Tremend Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection wygrał w kategorii Hotel Under 200 Rooms - Europe.
Rozdanie nagród odbyło się 8 lipca podczas uroczystej gali w pięknej scenerii Capri, a statuetkę odebrały architektki Magdalena Federowicz - Boule i Anna Federowicz współwłaścicielki Tremend.
- Jesteśmy ogromnie szczęśliwe, że nasz projekt hotelu Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection został wybrany jako najlepszy w Europie w tej kategorii! Konkurencja była bardzo duża i wszystkie projekty były na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej cieszy nas ta wygrana - mówi Magdalena Federowicz-Boule prezes Zarządu Tremend.
Rezydent Sopot MGallery jak spacer nad morzem
Pięciogwiazdkowy hotel Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, będący częścią grupy MGallery i członkiem rodziny Accor Hotels został otwarty dla gości w czerwcu ubiegłego roku. Zabytkowa secesyjna kamienica, w której się znajduje, dzięki renowacji zyskała drugie życie, a jej stylistyka bez wątpienia wpłynęła na wystrój wnętrz hotelu.
Położony w niedalekiej odległości od słynnego molo i plaży obiekt, stanowi idealne miejsce na nie tylko wakacyjny wypoczynek. Hotelowi goście mają do dyspozycji 63 pokoje, pośród których wyodrębnić można te o standardzie Classic, Deluxe oraz wyjątkowy „Apartament Bałtycki”. Zarówno wnętrza apartamentów, jak i części wspólne hotelu utrzymane są w kameralnym stylu, który balansuje pomiędzy klasyką i nowoczesnością. Wszechobecne kolumny i sztukaterie oraz drewniana stolarka renowacyjna i elegancka posadzka lastriko są wdzięcznym tłem dla licznych artefaktów sztuki współczesnej. Odważny styl i obecność kontrastowych deseni sprawiają, że Rezydent wpisuje się w butikowy charakter hoteli MGallery, których oferta składa się z wyjątkowych, luksusowych lokalizacji, zorientowanych na świadomego klienta.
- Projekt wnętrz hotelu nawiązuje do nadmorskich opowieści, których głównym akcentem jest piaszczysta bałtycka plaża i morze. Wszelkie detale, jak kolorystyka i tekstury materiałów, zostały dobrane z myślą o tej opowieści. Wykładzina w korytarzach - to przekształcony wzór z fotografii słynnego molo w Sopocie, zagłówki w pokojach układem materiału mają przypominać rozwiany wiatrem piasek nad Bałtykiem, lampy w lobby, przypominające bursztyny, przywodzą na myśl morskie skarby wyrzucane na brzeg. Jest też wiele innych detali… - opowiada Magdalena Federowicz- Boule
Architekci Tremend sprawili, że wszystkie zaprojektowane przez nich przestrzenie Hotelu Rezydent mają wyjątkowy charakter. Subtelna kolorystyka, w zestawieniu z pięknymi szklanymi dekoracjami autorstwa Barańska Design - koi zmysły i sprawia, że łatwo wczuć się w niespieszny klimat towarzyszący pobytowi nad Bałtykiem.
Klasyczną biel kolumnad projektanci zestawili z modną, przygaszoną tonacją greenery i kilkoma odcieniami beżu, wszechobecnego w morskiej estetyce. Na próżno szukać tu oczywistych odniesień do najnowszych trendów i nachalnego blichtru. Zamiast tego odnajdziemy harmonijnie zestawione i oryginalne akcenty - takie, jak przestrzenny kontuar wykonany z drewna i nawiązujący do słynnych oliwskich organów, oświetlenie części wspólnych i różnorodne stylistycznie meble, wprowadzające bezpretensjonalną dynamikę, a także skutecznie równoważące całość wystroju. Mnóstwo jest tu również akcentów roślinnych, bez których trudno sobie wyobrazić relaksującą, hotelową przestrzeń. W procesie tworzenia nowego wizerunku Hotelu Rezydent wzięli udział architekci wnętrz projektu: Magdalena Federowicz - Boule, Łukasz Zalewski i Martyna Wojtasik, a także projektanci: Marta Idczak, Iza Kozuch oraz Andrzej Pruski.
Pracownia Tremend realizując projekt sopockiego Hotelu Rezydent MGallery po raz kolejny udowodniła, że pewnie czuje się w roli kreatorów wnętrz dla wymagających klientów, co zostało potwierdzone nagrodą The International Hotel & Property Awards 2022.
Zdjęcia: Piotr Gęsicki
Więcej na: http://tremend.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/tremendarchitects
Instagram: https://www.instagram.com/tremend_architects/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.