Komunikaty PR

Polskie firmy z Podkarpacia łączą siły

2021-05-11  |  11:05
Biuro prasowe

Regamet jest jednym z czołowych producentów stalowych pokryć dachowych w Polsce. Spółka powstała na Podkarpaciu, a jej obecna siedziba mieści się w Rzemieniu. Z tego samego regionu Polski pochodzi notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych ML System, producent paneli fotowoltaicznych. Obie firmy właśnie nawiązały współpracę, mającą na celu komplementarną obsługę swoich klientów.

O historii obu przedsiębiorstw oraz o motywach stojących za nawiązaniem biznesowej kooperacji mówią przedstawiciele firm.

30 lat doświadczenia w produkcji rozwiązań dachowych

Historia Regamet rozpoczęła się w 1991 roku. Firma produkuje wysokiej jakości rozwiązania dachowe z blachy w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Regamet posiada blisko 30 firmowych punktów sprzedaży w kraju oraz rozbudowaną sieć dystrybucji hurtowej i zagranicznej. To jeden z najprężniej działających producentów blachodachówek, blach dwumodułowych i paneli dachowych w południowo-wschodniej Polsce. Produkty Regamet oferowane są w innowacyjnych powłokach, z których najtrwalsza objęta jest nawet 50-letnią gwarancją.

Nieustanny rozwój firmy przez lata zaowocował prestiżowymi nagrodami i tytułami, tj. „Gazela Biznesu”, „Firma Godna Zaufania”, „Lider Budowalny Podkarpacia” i wyróżnieniem w rankingu „Diamenty Forbesa”.

Nawiązanie współpracy z ML System, jednym z pionierów wśród rozwiązań fotowoltaicznych na  arenie międzynarodowej, to kolejny duży krok naprzód poczyniony obecnie przez Regamet. Obie firmy są przekonane, że decyzja przyczyni się do jeszcze pełniejszej, bardziej kompleksowej obsługi klientów, poszukujących jednocześnie rozwiązań dachowych i fotowoltaicznych.

Innowacyjne rozwiązania – polski kapitał

ML System, to notowana na parkiecie głównym GPW, firma technologiczna specjalizująca się w tworzeniu, projektowaniu i produkcji modułów fotowoltaicznych (PV), w tym technologii zintegrowanych z budynkami (BIPV). Zgodnie z raportem Global Building-Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Ponadto ML System zajmuje się także zaawansowaną obróbką szkła, w tym szkła hartowanego, zespolonego, ultracienkiego i drukowanego.

Działalność spółki, w dużym stopniu, jest powiązana z branżą dachową, poprzez integralną część działalności firmy, jaką stanowią klasyczne instalacje fotowoltaiczne. Naturalnym było dla nas połączenie sił z firmą ML System, która jest jednym z czołowych producentów rozwiązań fotowoltaicznych na rynku globalnym – mówi Prezes firmy Regamet, Michał Mróz. Planujemy wykorzystać nagromadzony od początku działalności kapitał w postaci naszego doświadczenia, zaufanych klientów i dużego udziału w rynku pokryć dachowych. Wierzymy, że zadowoleni nabywcy naszych pokryć będą skłonni zaufać nam również w zakresie modułów fotowoltaicznych.

Istotnymi argumentami, które Regamet brał pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o kooperacji był fakt, że obie firmy produkują swoje rozwiązania w Polsce, oferują klientom rozwiązania wysokiej jakości, zapewniając równocześnie świetną obsługę przed- i posprzedażową. Warto podkreślić, że nasze moduły produkujemy w fabryce zlokalizowanej w Zaczerniu niedaleko Rzeszowa. W naszej wspólnej ofercie oprócz standardowych instalacji fotowoltaicznych montowanych na dachu i gruncie, znajdują się również m.in. fotowoltaiczne pergole, carporty, stacje ładowania samochodów elektrycznych, banki energii i żaluzje fotowoltaiczne.

Decydując się na zakup naszych modułów fotowoltaicznych, nabywca ma pewność, że kupuje od polskich producentów i to właśnie w Polsce pozostawia swój kapitał – tłumaczy Dyrektor Handlowy ML System, Grzegorz Batko.

Nieustanny rozwój obu spółek

Jak deklarują przedstawiciele obu firm, nawiązanie współpracy jest dla nich efektem poszukiwania nowych ścieżek i sposobów na rozwój. Działania te są realną odpowiedzią na zmieniające się potrzeby współczesnego konsumenta. Status i świadomość Polaków w ostatnich latach nieustannie rosną – mówi Jarosław Rączka, Menadżer Projektu odpowiedzialny za wdrożenie modułów fotowoltaicznych w Regamet. Społeczeństwo korzysta z coraz nowszych osiągnięć technologicznych. Warto jednak, aby nie obciążały one ich budżetu w zbyt dużym stopniu. Jeszcze kilka lat temu przeciętna instalacja fotowoltaiczna wytwarzała trzy-cztery kilowatopiki. Obecnie parametr ten waha się od sześciu, do nawet dziesięciu kilowatopików. Mówiąc wprost, w ten sposób konsument jest w stanie wyprodukować więcej prądu tym samym kosztem. Jednocześnie, więcej go produkując, może też więcej go zużywać, np. montując w domu urządzenia, które wcześniej należały w Polsce do rzadkości, jak choćby klimatyzatory czy suszarki do ubrań, a które dziś są już w naszym kraju powszechne – tłumaczy Jarosław Rączka.

Dbając o oferowanie produktów i usług najwyższej jakości, Regamet nawiązuje współpracę nie tylko w zakresie wprowadzania do oferty modułów fotowoltaicznych, ale również ich montażu. Tym zajmować będą się specjaliści powiązani z firmą ML System. Daje to nabywcom gwarancję satysfakcji z dokonanego wyboru.

Dzięki nawiązanej współpracy obie spółki chcą osiągnąć efekt synergii, zapewniając w ten sposób klientom kompleksowy produkt najwyższej jakości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł PROMOTECH. Ukosowarki podbijają światowe rynki Biuro prasowe
2024-06-28 | 12:30

PROMOTECH. Ukosowarki podbijają światowe rynki

Aż cztery nowe ukosowarki planuje wprowadzić w tym roku do oferty białostocki PROMOTECH. To odpowiedź na wyraźny wzrost zainteresowania tego typu urządzeniami na wszystkich rynkach
Przemysł STILL wprowadza proste do wdrożenia i serwisu wózki automatyczne
2024-06-28 | 11:15

STILL wprowadza proste do wdrożenia i serwisu wózki automatyczne

Dynamiczny rozwój rynku rozwiązań automatyzacji magazynu wymusza na ich dostawcach zmianę podejścia do serwisu. Firma STILL opracowała zoptymalizowaną pod tym kątem kompleksową
Przemysł Sztuczna inteligencja w nowoczesnej produkcji: planowanie zadań produkcyjnych
2024-06-26 | 11:15

Sztuczna inteligencja w nowoczesnej produkcji: planowanie zadań produkcyjnych

Kluczową informacją dla decydentów w obszarze zarządzania produkcją jest stopień przestrzegania norm produkcyjnych oraz tempo realizacji prac. Normy produkcyjne stanowią fundament dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.