Ponad 1000 użytkowników wybrało aplikację płatniczą PolCard Go
Business Edge
ul. Bohomolca 15
01-613 Warszawa
k.gapinska|businessedge.pl| |k.gapinska|businessedge.pl
604 127 133
businessedge.pl
Warszawa, 17 stycznia 2022 - Z aplikacji PolCard® Go, stworzonej przez Fiserv, wiodącego globalnego dostawcę technologii płatniczych i usług finansowych oraz właściciela znanej polskiej marki PolCard, korzysta już ponad 1000 użytkowników z firm różnej wielkości z wielu branż. Zapowiedziana po raz pierwszy w 2019 r. jako pionierskie rozwiązanie do obsługi płatności aplikacja PolCard Go from Fiserv umożliwia przedsiębiorcom łatwe, szybkie i bezpieczne przyjmowanie transakcji zbliżeniowych na ich własnych smartfonach lub tabletach, bez potrzeby korzystania z dodatkowych urządzeń.
PolCard Go umożliwia sprzedawcy akceptowanie płatności na dowolną kwotę. W przypadku transakcji powyżej 100 zł, które wymagają uwierzytelnienia kodem PIN, klienci mogą wprowadzić kod PIN bezpośrednio na ekranie telefonu sprzedawcy.
Od mikroprzedsiębiorcy do korporacji – PolCard Go sprawdzi się w każdej firmie
Zakrojony na szeroką skalę program pilotażowy dowiódł przydatności aplikacji PolCard Go jako alternatywy dla fizycznych terminali płatniczych. Z rozwiązania mogą korzystać mobilni sprzedawcy, usługodawcy działający w terenie, podmioty z branży HoReCa, czy przedsiębiorcy świadczący usługi w domu lub u klienta. Aplikacja PolCard Go sprawdzi się również w największych sieciach handlowych, aby rozładować ruch przy kasach, zwłaszcza w okresie przedświątecznym lub wyprzedażowym.
Dzięki niej klient może dokonać natychmiastowej płatności na urządzeniu sprzedawcy. Potwierdzenie transakcji może otrzymać na adres e-mail wskazany podczas realizacji transakcji. Wbudowany w rozwiązanie interfejs App2App pozwala na pełną integrację z szeregiem aplikacji i systemów wykorzystywanych m.in. w branży kurierskiej czy gastronomii.
– Technologie mobilne bezustannie ewoluują i kształtują naszą rzeczywistość. PolCard Go from Fiserv pozwala przedsiębiorcom na przyjęcie płatności bezgotówkowej w dowolnym miejscu i czasie, na przykład na własnym telefonie lub tablecie. Jestem przekonany, że wielu konsumentów i przedsiębiorców doceni to bezpieczne i bezproblemowe rozwiązanie – mówi Krzysztof Polończyk, Prezes Zarządu Fiserv Polska S.A.
Autoryzacja płatności w urządzeniu
Aby dokonać płatności, klient przykłada do smartfona lub tabletu przedsiębiorcy swoją kartę płatniczą, zegarek lub smartfon. Następnie autoryzuje transakcję na urządzeniu sprzedawcy z zainstalowaną aplikacją PolCard Go, a w razie potrzeby wpisuje kod PIN na ekranie urządzenia.
Po każdym wciśnięciu, cyfry losowo zmieniają swoją pozycję, co zapobiega zidentyfikowaniu kodu PIN klienta przez osoby trzecie. Autoryzacja płatności jest prosta, szybka i intuicyjna – ten proces niczym nie różni się od transakcji zbliżeniowej na tradycyjnym terminalu. Warunkiem płatności jest włączona usługa NFC (near-field communication) na obu urządzeniach.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Każda transakcja autoryzowana za pomocą PolCard Go jest w pełni zabezpieczona najnowocześniejszymi algorytmami zgodnymi z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa organizacji płatniczych Visa i Mastercard. Opierając się na pozytywnych wynikach przeprowadzonych testów, obydwie organizacje wydały zgody na używanie swoich kart płatniczych z PolCard Go.
– Ze względu na wysokie oczekiwania i wymagania organizacji płatniczych PolCard Go będzie regularnie aktualizowana. Już teraz pod wieloma względami wyprzedza ona obowiązujące standardy rynkowe, a tymczasem my już teraz rozpoczęliśmy prace nad jej wyższą wersją. Oznacza to, że nasza aplikacja wkrótce będzie oferowała klientom nowe funkcjonalności – dodaje Krzysztof Polończyk.
Aplikację PolCard Go można pobrać ze sklepu internetowego Google Play, a jej obecna wersja komercyjna jest kompatybilna z systemem Android 8.1 lub wyższym. Aplikacja jest oferowana przedsiębiorcom za darmo w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Więcej informacji, w tym uproszczone instrukcje wdrożenia, aktywacji i autoryzacji, znajdują się na stronie www.polcard.pl/go.
W świecie, który rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, Fiserv pomaga klientom dostarczać rozwiązania odpowiadające sposobowi, w jaki ludzie żyją i pracują - usługi finansowe w tempie życia. Dowiedz się więcej o Fiserv Polska na www.fiserv.com/en-pl.
Więcej infromacji o PolCard Go https://www.polcard.pl/rozwiazania-platnicze/softpos-terminal-w-telefonie/

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.