Poprawa jakości powietrza dzięki zaawansowanej technologii oczyszczania nanoe™ X
Wiosna to okres szczególnie dokuczliwy dla osób cierpiących na alergie, a nadwrażliwość na pyłki – jak wynika z badań przeprowadzanych przez UCB Institute of Allergy – jest najczęstszą przyczyną sezonowej choroby układu oddechowego w Europie. W odpowiedzi na to Panasonic stworzył rozwiązanie, które pomaga ograniczyć dolegliwości związane z ekspozycją na wiosenne pyłki poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii nanoe™ X w swoich klimatyzatorach. Technologia zaprojektowana jest tak, aby w klimatyzowanym pomieszczeniu dezaktywować pyłki i alergeny najczęściej występujące w powietrzu w okresie wiosennym. Ponadto system oczyszczający nanoe™ X hamuje rozwój niektórych bakterii i wirusów nawet o 99.9%.
nanoe™ X firmy Panasonic działa poprzez generowanie rodników hydroksylowych (OH) zamkniętych w nanocząsteczkach wody, w celu zapewnienia czystszego powietrza. Skuteczność inhibicji wirusów oraz bakterii wynika z ogromnej ilości wyprodukowanych cząstek OH, system może generować 4,800 miliardów nanocząsteczek na sekundę. OH utlenia cząsteczki organiczne i bakterie w atmosferze, skutecznie hamując ich rozwój w powietrzu, co sprawia, że jest ono znacznie bezpieczniejsze dla organizmu ludzkiego. Wyższe stężenie rodników OH oznacza większą redukcję zanieczyszczeń, co zapewnia znacznie czystsze powietrze.
Technologia jest na tyle zaawansowana, że działa nawet wtedy, gdy klimatyzator nie pracuje w trybie ogrzewania lub chłodzenia. Usuwa z powietrza pyłki, zanieczyszczenia, grzyby, wirusy, a nawet dym papierosowy, zapewniając ekonomiczne rozwiązanie przez cały rok. Zmniejsza również intensywność nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu wraz z rozprzestrzenianiem się pleśni i bakterii. Cząsteczki nanoe™ X są na tyle małe, że mogą również przenikać przez tkaniny i odzież w celu zahamowania zebranych na niej pyłków, pleśni i zapachów.
nanoe™ X jest standardowo stosowany w urządzeniach klimatyzacyjnych firmy Panasonic z serii Etherea do użytku domowego oraz w jednostkach podłogowych. Technologia ta jest również dostępna w ofercie klimatyzatorów do zastosowań komercyjnych Panasonic, jako funkcja opcjonalna w jednostkach kasetonowych 90:90 i zostanie włączona do kilku nowych urządzeń wewnętrznych w ciągu roku.
Więcej informacji na temat tego, które z rozwiązań wykorzystują tę technologię, a także innych korzyści z niej wynikających, można znaleźć na stronie www.aircon.panasonic.eu.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.