Komunikaty PR

Poprawa jakości powietrza dzięki zaawansowanej technologii oczyszczania nanoe™ X

2020-05-21  |  13:00
Biuro prasowe

Wiosna to okres szczególnie dokuczliwy dla osób cierpiących na alergie, a nadwrażliwość na pyłki – jak wynika z badań przeprowadzanych przez UCB Institute of Allergy – jest najczęstszą przyczyną sezonowej choroby układu oddechowego w Europie. W odpowiedzi na to Panasonic stworzył rozwiązanie, które pomaga ograniczyć dolegliwości związane z ekspozycją na wiosenne pyłki poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii nanoe™ X w swoich klimatyzatorach. Technologia zaprojektowana jest tak, aby w klimatyzowanym pomieszczeniu dezaktywować pyłki i alergeny najczęściej występujące w powietrzu w okresie wiosennym. Ponadto system oczyszczający nanoe™ X hamuje rozwój niektórych bakterii i wirusów nawet o 99.9%.

nanoe™ X firmy Panasonic działa poprzez generowanie rodników hydroksylowych (OH) zamkniętych w nanocząsteczkach wody, w celu zapewnienia czystszego powietrza. Skuteczność inhibicji wirusów oraz bakterii wynika z ogromnej ilości wyprodukowanych cząstek OH, system może generować 4,800 miliardów nanocząsteczek na sekundę. OH utlenia cząsteczki organiczne i bakterie w atmosferze, skutecznie hamując ich rozwój w powietrzu, co sprawia, że jest ono znacznie bezpieczniejsze dla organizmu ludzkiego. Wyższe stężenie rodników OH oznacza większą redukcję zanieczyszczeń, co zapewnia znacznie czystsze powietrze.

Technologia jest na tyle zaawansowana, że działa nawet wtedy, gdy klimatyzator nie pracuje w trybie ogrzewania lub chłodzenia. Usuwa z powietrza pyłki, zanieczyszczenia, grzyby, wirusy, a nawet dym papierosowy, zapewniając ekonomiczne rozwiązanie przez cały rok. Zmniejsza również intensywność nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu wraz z rozprzestrzenianiem się pleśni i bakterii. Cząsteczki nanoe™ X są na tyle małe, że mogą również przenikać przez tkaniny i odzież w celu zahamowania zebranych na niej pyłków, pleśni i zapachów.

nanoe™ X jest standardowo stosowany w urządzeniach klimatyzacyjnych firmy Panasonic z serii Etherea do użytku domowego oraz w jednostkach podłogowych. Technologia ta jest również dostępna w ofercie klimatyzatorów do zastosowań komercyjnych Panasonic, jako funkcja opcjonalna w jednostkach kasetonowych 90:90 i zostanie włączona do kilku nowych urządzeń wewnętrznych w ciągu roku.

Więcej informacji na temat tego, które z rozwiązań wykorzystują tę technologię, a także innych korzyści z niej wynikających, można znaleźć na stronie www.aircon.panasonic.eu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.