Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”, wymagające uwzględnienia odpowiednich konfiguracji w BIOS-ie płyty głównej. W najnowszym BIOS-ie dla płyt głównych MSI Z790 zaimplementowano funkcję „Intel Default Settings” oraz zalecane konfiguracje zgodne z nowymi wytycznymi Intela.
Poniższa tabela przedstawia najnowsze zalecenia dotyczące ustawień domyślnych Intela. Z tabeli widać, że Intel oferuje dwie konfiguracje limitu mocy – „Performance” i „Extreme”. Producenci płyt głównych mogą wybrać jedną z tych konfiguracji w oparciu o konstrukcję zasilania swoich płyt.
Implementacja ustawień domyślnych Intela przez MSI uwzględnia zalecane ustawienia dla profilu Performance. Poniżej znajdują się ustawienia limitu mocy dla procesorów Intel Core i9 K/KS 13. i 14. generacji.
MSI CPU Cooler Tuning oferuje domyślne ustawienia Intela i więcej opcji
Przy pierwszym uruchomieniu BIOS-u użytkownicy mogą wybrać Intel Default Settings w oknie „Select CPU Cooler Type”. Intel Default Settings to domyślne ustawienie w BIOS-ie MSI. Aby zaspokoić różnorodne potrzeby, MSI oferuje również dwa inne ustawienia limitu mocy: Tower Air Cooler i Water Cooler. Jeśli twój procesor nie ma problemów ze stabilnością i chcesz uwolnić większą wydajność procesora, możesz wypróbować dwa pozostałe ustawienia, aby zwiększyć limit mocy procesora.
W przypadku kolejnych wersji BIOS-u lub jeśli chcesz później zmienić ustawienia limitu mocy, możesz także wybrać żądane ustawienia za pomocą opcji CPU Cooler Tuning w BIOS-ie. Należy pamiętać, że przy wyborze Tower Air Cooler lub Water Cooler pojawi się komunikat przypominający użytkownikom, że „Wybór profili Tower Air Cooler lub Water Cooler może zmniejszyć stabilność systemu…”.
Płyty główne MSI Z790:
https://www.msi.com/Landing/intel-14th-13th-gen-raptor-lake-z790-b760-best-motherboard

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.