PowerWalker VFI 10000 ICT IoT 3/3 – trójfazowy zasilacz awaryjny ze zdalną obsłu
PowerWalker VFI 10000 ICT IoT 3/3 to trójfazowy zasilacz awaryjny, charakteryzujący się możliwością zdalnej obsługi i monitoringu z poziomu smartfona lub komputera. Oferuje on sprawność wynoszącą 100% oraz pełną integrację wewnątrz infrastruktury sieciowej.
PowerWalker VFI 10000 ICT IoT 3/3 to zasilacz typu online, który pozwala na zasilenie urządzeń w chwili wystąpienia spadku napięcia w sieci, z opóźnieniem równym 0 ms. Zastosowano tutaj autotransformator AVR, który umożliwia uzyskanie docelowego napięcia wyjściowego niezależnie od charakterystyki zasilania sieciowego. Jak deklaruje producent, współczynnik mocy (Power Factor) urządzenia wynosi 1.0, co oznacza, że moc znamionowa 10000 W zasilacza odpowiada mocy pozornej wynoszącej 10000 VA. UPS działający domyślnie w trybie 3 fazy – 3 fazy (wejście-wyjście) może działać alternatywnie w układzie 3/1 oraz 1/1.
Urządzenie należy do linii VFI ICT/ICR IOT 3/3, której niewątpliwą zaletą jest integracja z chmurą. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, monitoring oraz obsługa działania zasilacza awaryjnego może być przeprowadzana zdalnie. Służy do tego aplikacja WinPower View, dostępna na smartfony z systemem Android i iOS oraz na komputery osobiste. To usprawnienie w sposób istotny ułatwi pracę administratorów odpowiedzialnych za działanie UPS-a, a także pozwala na przewidzenie dostępnego czasu działania zasilania awaryjnego.
Połączenie zasilacza awaryjnego z Internetem realizowane jest poprzez złącze RJ-45, zlokalizowane z tyłu obudowy. Opcjonalnie producent przewiduje możliwość wyposażenia go w moduł WLAN, który pozwoli na nawiązanie połączenia bezprzewodowego. Ponadto został on wyposażony w port USB, RS 232, styki bezpotencjałowe, a także port EPO umożliwiający szybkie odcięcie urządzeń od zasilania.
Choć zasilacz VFI 10000 ICT IoT 3/3 posiada wbudowane akumulatory, producent przewidział możliwość rozbudowania układu poprzez podłączenie do niego maksymalnie sześciu zewnętrznych modułów Battery Pack. Rozwiązanie to pozwala na przedłużenie czasu pracy odbiorników w trybie awaryjnego zasilania przy jednoczesnej redukcji kosztów inwestycji.
Firma PowerWalker zadbała o żywotność akumulatorów poprzez wprowadzenie oprogramowania sterującego sposobem ładowania. Zgodnie z deklaracjami producenta, technologia Optimized Battery Management (OBM) ma pozwolić na wydłużenie czasu życia akumulatora aż do 50%, dzięki inteligentnej pracy wydajnej ładowarki.
Zasilacz PowerWalker VFI 10000 ICT IoT jest dostępny w sprzedaży w cenie ok. 12 000 zł.
Dane techniczne są dostępne tutaj: https://powerwalker.com/?page=product&item=10122216&lang=en

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.