Komunikaty PR

PowerWalker: zasilacz awaryjny to niezbędnik domowego biura

2020-08-17  |  11:00
Biuro prasowe

Popularność pracy zdalnej ciągle rośnie. Ma ona wiele zalet, ale może też stanowić wyzwanie tak organizacyjne, jak i sprzętowe. Przerwa w zasilaniu czy przepięcie w sieci elektrycznej mogą skutkować utratą rezultatów pracy lub uszkodzeniem urządzeń. Na ogół lepiej jest zapobiegać niż leczyć, toteż firma PowerWalker zachęca do zapoznania się ze swoją ofertą zasilaczy UPS.

Zasilacz awaryjny to jeden z bardziej niedocenianych sprzętów. Przynajmniej do czasu pierwszej utraty danych w wyniku braku zasilania lub przepięcia w sieci. Przepalona żarówka, nieszczelny kinkiet w łazience powodujący zwarcie czy jednoczesne włączenie żelazka, czajnika i płyty indukcyjnej - czasami nie potrzeba wiele, by bezpiecznik powiedział “pas”. A wówczas przerwane wideokonferencje i streamy, niedokończone uploady czy niezapisane na desktopie raporty to spory problem.

 

Na szczęście tak nie musi być. Dzięki postępowi technologicznemu, sprzęt niezbędny do pracy potrzebuje znacznie mniej energii niż kiedyś, a zasilacze UPS już znacznie mniejsze i tańsze. Przykładowo PowerWalker VI 850 GX o mocy 480 W to wydatek rzędu około 340 zł. Wykonany w topologii line interactive chroni nie tylko sprzęt, ale i sieć LAN. Dodatkowo ma on dwa porty USB, które można wykorzystać do ładowania. Przy obciążeniu rzędu 240 W zapewnia do 6 minut podtrzymania.

Wyniki pracy pod ochroną

Czy to dużo? Na pewno dość, by zapisać efekty swojej pracy. Nowoczesne platformy pobierają podczas wykonywania prac biurowych sporo poniżej stu watów. Co więcej, średniej klasy komputery do gier, wyposażony w niepodkręcone procesory z serii Ryzen 5 3600 i Intel Core i5 10400F wraz z kartami graficznymi klasy GeForce RTX 2060 Super, mieszczą się w granicach 300 W podczas gry. To oznacza, że nawet relatywnie tani UPS jak PowerWalker VI 850 GX powinien spełnić swoją rolę.

 

Bardziej wymagający mogą sięgnąć po modele PowerWalker VI CSW, które oferują czystą sinusoidę na wyjściu, lepszą efektywność i dłuższy czas podtrzymania zasilania. Dla modelu VI 800 CSW o mocy 480 W wynosi on 10 minut przy połowie maksymalnego obciążenia. Lepsza specyfikacja wiąże się ze wzrostem ceny do poziomu około 600 zł. Jednak w dalszym ciągu dla wielu osób może to być niewielki wydatek w porównaniu z kosztem utraty wyników pracy czy wymiany uszkodzonego sprzętu.

UPS-y także dla overclockerów i profesjonalistów

Osoby korzystające z najmocniejszych stacji roboczych oraz zapaleni gracze także powinni znaleźć w ofercie firmy PowerWalker coś dla siebie. Producent oferuje UPS-y z serii CW dysponujące mocą do 2100 W czy VI RT, które generują do 1800 W. Są to wartości, które w domowym biurze raczej nie są standardem i mocy w tym przypadku może wystarczyć także dla podtrzymania innych urządzeń domowych, na przykład alarmu, routera, telewizora czy filtra powietrza w domowym akwarium.

Z pełną ofertą zasilaczy awaryjnych PowerWalker można zapoznać się na stronie producenta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.