Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2022”
Tytuł „Kobieta roku w Logistyce” przyznawany jest od 10 lat podczas Forum Kobiet w Logistyce, które dedykowane jest menedżerkom pracującym zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest promowanie różnorodności oraz zaangażowania kobiet w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności. Jego twórczynią jest Beata Trochymiak, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce, wydawca i redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.
10. edycja Forum Kobiet w Logistyce odbyła się pod hasłem „Przywództwo w Logistyce”, w dniach 6-7 czerwca 2022 r. w Łodzi.
– Przywództwo ma wiele twarzy, ale najważniejsza z nich to autentyczność. Tegoroczne Forum właśnie takie było, autentyczne, pełne ciekawych wystąpień, w trakcie których poruszaliśmy trudne tematy dotyczące przywództwa w naszej branży. I jak zawsze, jego kulminacją było wręczenie wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce” dwóm liderkom, zarówno ze strony dostawcy jak i odbiorcy usług logistycznych. W tym roku otrzymały je Panie, które są wyjątkowym przykładem niesamowitego zaangażowania w rozwój logistyki a także działalności na rzecz innych kobiet – mówi Beata Trochymiak, twórczyni wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce”, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce.
Kobieta w Logistyce 2022
Wyróżnienia i statuetki „Kobiety w Logistyce 2022” wręczono w pierwszym dniu Forum w trakcie uroczystej gali. Wyróżnienie otrzymały Panie:
Anna Sawicka, menedżerka Działu Transportu i Doskonalenia Procesu Obsługi Konsultantek Avon Distribution Polska jako „Kobieta w Logistyce 2022 - odbiorca usług logistycznych”
Ellina Lolis, wiceprezes zarządu Hillebrand Polska jako „Kobieta w Logistyce 2022 – dostawca usług logistycznych”
Anna Sawicka
Od wielu lat związana z Avon, międzynarodową firmą kosmetyczną. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Zaczynała pracę w logistyce od zarządzania przepływem towarów pomiędzy magazynami wewnętrznymi i zewnętrznymi a centrum dystrybucyjnym. Zarządzała też procesami pakowania 185 mln produktów rocznie i kierowała pracą ponad 350 osobowego zespołu operacyjnego. Od 2016 r. zarządza procesem dystrybucji ponad 5 mln zamówień rocznie do 320 tys. konsultantek na rynku polskim, czeskim i niemieckim oraz procesami zwrotów. Odpowiada za planowanie i realizację budżetu, analizę i optymalizację kosztów, negocjowanie umów z dostawcami usług logistycznych i podpisywanie kontraktów z firmami transportowymi. Zarządza też działem jakości, sprawuje nadzór nad audytami jakości procesu pakowania i paletyzacji kartonów. W celu zapewnienia optymalnych rozwiązań serwisowych i właściwej jakości produktów współpracuje z Działem Sprzedaży, Obsługi Klienta i Działem Jakości EMEA w Avon.
Ellina Lolis
Od początku swojej kariery zawodowej jest związana z branżą logistyczną. Swoją przygodę z logistyką rozpoczęła w 2008 roku, pracując jako spedytor a następnie jako specjalista do spraw transportu międzynarodowego w dużym zakładzie produkcyjnym. Później pracowała w firmach spedycyjno - logistycznych, zdobywając doświadczenie w organizacji transportów morskich, lotniczych i kolejowych. Przez kilka lat pełniła funkcję kierownika działu logistyki u jednego z największych dystrybutorów kosmetyków na świecie, w tym również w Dubaju, gdzie była odpowiedzialna za logistykę firmy na rynkach Bliskiego Wschodu. Po powrocie zajmowała kierownicze stanowiska w firmach spedycyjnych aż do 2019 roku, kiedy to została wiceprezesem polskiego oddziału globalnego operatora logistycznego obsługującego branżę beverage. Następnie została mianowana dyrektorem regionalnym, odpowiadając za działalność spółki w 12 krajach. To niebywały przykład kariery od spedytora do prezesa zaledwie w 11 lat.
O wyróżnieniu „Kobieta roku w Logistyce”
Wyróżnienie tytułem „Kobieta roku w Logistyce" przyznawane jest od 2011 r. a jego twórczynią jest Beata Trochymiak, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. Oceny zgłoszeń kandydatek dokonuje kapituła, w skład której wchodzą: prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), prof. Ernest Czermański (Uniwersytet Gdański), prof. Danuta Kisperska-Moroń (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), Agnieszka Bilińska (CEO Trusted Up). Zgłoszenia dokonywane są poprzez ankietę udostępnianą na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegają odpowiedzi na 5 pytań z obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe / społeczne, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet, work-life balance. Wybór laureatek dokonywany jest na podstawie sumy ocen wystawianych przez kapitułę za każdy z ww. obszarów ankiety.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.