Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło udział 396 propozycji z 45 krajów, w tym ponad 50 zgłoszeń z Polski.
9 grudnia 2024 r. pięciu finalistów zostało zaproszonych na Tajwan, gdzie zaprezentowali swoje projekty przed wybitnym jury, składającym się z ekspertów oraz przedstawicieli organizatorów. Po intensywnych obradach 11 grudnia ogłoszono trzech zwycięzców, którzy swoimi projektami udowodnili, że mają realny potencjał na poprawę środowiska naturalnego oraz codziennego życia ludzi na całym świecie.
Zwycięzcami konkursu „Go Green with Taiwan” zostali uczestnicy z trzech krajów, którzy zaprezentowali innowacyjne rozwiązania na rzecz zrównoważonej przyszłości. Z Wielkiej Brytanii pochodzi projekt „Digital Fashion: Transforming Fashion for a Sustainable Future”, który rewolucjonizuje przemysł mody dzięki cyfrowym rozwiązaniom wspierającym zrównoważoność. Z Węgier zgłoszono koncepcję „Investigation of the application of evaporative cooling using porous materials”, badającą zastosowanie chłodzenia ewaporacyjnego przy użyciu materiałów porowatych. Natomiast z Filipin nadesłano projekt „Sweet Solutions to the Plastic Crisis: Compostable Sugarcane-based Alternatives”, oferujący kompostowalne alternatywy z trzciny cukrowej jako odpowiedź na kryzys związany z plastikiem.
Cynthia Kiang, Dyrektor Generalna Międzynarodowej Administracji Handlu podległej Ministerstwu Gospodarki Tajwanu, podkreśliła, że konkurs był doskonałą okazją do zaprezentowania innowacyjności uczestników z całego świata oraz do promowania tajwańskich rozwiązań ekologicznych. "Naszym celem jest promowanie zrównoważonego przemysłu Tajwanu i wspieranie międzynarodowej współpracy na rzecz globalnego zrównoważonego rozwoju" – dodała.
Simon Wang, Prezes Taiwan External Trade Development Council (TAITRA), zaznaczył, że spośród 395 propozycji wyłonienie finalistów było niezwykle wymagającym procesem. "Każda z nadesłanych prac wykazała się innowacyjnością i pomysłowością, a finalistów łączy wspólny cel – ochrona naszej planety".
Jednym z kluczowych elementów konkursu było podkreślenie tajwańskich zaawansowanych technologii oraz współpraca międzynarodowa. Stan Shih, założyciel Acer Group, dodał, że inicjatywa "Go Green with Taiwan" przyczynia się do globalnej promocji rozwiązań ekologicznych oraz buduje platformę do wymiany pomysłów na rzecz zrównoważonej przyszłości.
Polska była jednym z krajów aktywnie uczestniczących w projekcie, z ponad 50 zgłoszeniami od firm, organizacji i indywidualnych uczestników. Wysoka liczba zgłoszeń potwierdza rosnące zaangażowanie polskiego sektora technologicznego w rozwijanie rozwiązań na rzecz zrównoważoneho rozwoju.
Szczegółowe informacje na temat kampanii można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: https://gogreen.taiwanexcellence.org/

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Klątwa jednorazowego plastiku

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna
Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Media i PR
Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.