Pozytywny wynik testów wdrożeniowych dla urządzeń informacji pasażerskiej CSDIP,
Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o.
Ludwikowo 1
85-502 Bydgoszcz
k.wysocki|kzl.com.pl| |k.wysocki|kzl.com.pl
667672081
www.kzl.pl
Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. uzyskały potwierdzenie pozytywnych testów wdrożeniowych dla urządzeń informacji pasażerskiej CSDIP.
Testy zostały przeprowadzone dla urządzeń, wykonanych w technologii TFT o rozdzielczości 1920x1080 px operujących na oprogramowaniu w wersji 5.11:
- wyświetlacza krawędziowego WKR model TPM1,
- wyświetlacza informacyjnego przyjazdy/odjazdy wiszący i wolnostojący WOP model TM40 oraz TM42,
- wyświetlacza peronowego wejściowego WPW model TM41,
- infokiosku dużego, wiszącego i wolnostojącego INF model IK06 oraz IK07,
oraz:
- czujnika ruchu pociągu CZR model CZR-MZT3,
- zegara stacyjnego ZEG model ZS09.
Testy walidujące obejmowały testy wstępne wykonywane w automatycznej aplikacji testującej, testy akceptacyjne na zgodność z protokołem komunikacyjnym CASDIP, testy funkcjonalne na zgodność z wytycznymi Ipi-6 oraz badania laboratoryjne.
Pozytywny wynik testów oznacza nie tylko wysoką jakość i dokładność wykonania urządzeń, ale przede wszystkim to, że wyżej wymienione urządzenia Dynamicznej Informacji Pasażerskiej produkcji Kolejowych Zakładów Łączności sp. z o.o. mogą być podłączone do Centralnej Aplikacji Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (CASDIP) oraz eksploatowane na sieci kolejowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. bez ograniczeń.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Ochrona środowiska
Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne

Brak dostępu do wody pitnej to dziś codzienność m.in. w niektórych krajach Afryki Wschodniej. Idzie za tym nie tylko zwiększone ryzyko chorób, ale też pogłębiające się ubóstwo i nierówności społeczne. Mieszkańcy najbardziej dotkniętych suszą rejonów muszą się bowiem skupiać na poszukiwaniu wody zamiast na pracy czy nauce. ONZ szacuje, że realizacja do 2030 roku Celu 6. Zrównoważonego Rozwoju wymaga znacznego przyspieszenia.
Przemysł
Europejczycy popierają większe zaangażowanie UE w obronność. Prawie 90 proc. oczekuje ściślejszej współpracy państw członkowskich

90 proc. obywateli UE wskazuje, że państwa członkowskie powinny się bardziej zjednoczyć w obliczu obecnych wyzwań. Co istotne, dwie trzecie badanych oczekuje, że UE bardziej zaangażuje się w ich ochronę przed globalnymi zagrożeniami – wskazuje „Eurobarometr 2025”. Takie podejście jest dziś dominujące w większości krajów członkowskich. Sprzyjają temu także narzędzia proponowane przez KE na rzecz zwiększania inwestycji w rozwój zdolności obronnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.