Komunikaty PR

PPG GBS z tytułem Friendly Workplace 2024

2024-05-17  |  12:00
Biuro prasowe

PPG (NYSE: PPG) poinformowała dzisiaj, że Centrum Usług Wspólnych (Global Business Services, GBS) PPG we Wrocławiu zostało uhonorowane prestiżową nagrodą Friendly Workplace 2024. Doceniono nie tylko zaangażowanie spółki w tworzenie przyjaznej polityki personalnej i kultury organizacyjnej, ale też realizacje wartościowych projektów, inicjatyw skierowanych do pracowników oraz zaangażowanie w działania prospołecznie i charytatywne.

Certyfikat Friendly Workplace przyznawany jest przez redakcję portalu Markapracodawcy.pl i nagradza najlepszych pracodawców w Polsce, którzy mogą pochwalić się działaniami ukierunkowanymi na rozwój zawodowy swoich pracowników, tworzących satysfakcjonujące miejsca pracy, szanujących i dbających o równowagę między pracą a życiem prywatnym, wspierających zdrowe relacje społeczne i integrację pracowników. 

PPG GBS we Wrocławiu zatrudnia ponad 500 osób i wspiera różne jednostki PPG na całym świecie w różnych obszarach, począwszy od obsługi informatycznej, serwisu dla klientów, przez logistykę, centralne zakupy, po BHP i ochronę środowiska. Spółka może pochwalić się nowoczesnym zarządzaniem, rozwiniętą polityką personalną oraz programami rozwojowymi dla pracowników. Ważnymi wartościami firmy w tym obszarze są transparentność, uczciwość, bezpieczeństwo w miejscu pracy, wspieranie społeczności lokalnych, wsparcie mentoringowe i dbałość o możliwość ciągłego doskonalenia. Spółka corocznie organizuje liczne wydarzenia, takie jak urodziny firmy, pikniki rodzinne, promuje zdrowy styl życia, zachęca do aktywności sportowej, edukuje o kwestiach związanych z wellbeingiem, jak również angażuje się w akcje charytatywne i pracownicze zbiórki krwi.

„Bardzo cieszy mnie ponowne uzyskanie przez PPG GBS nagrody Friendly Workplace. To wyróżnienie potwierdza, że firma rozumie aktualne wyzwania rynku pracy i może być przykładem do naśladowania. To dla nas ważne, by tworzyć przyjazne środowisko pracy i odpowiadać na potrzeby aktualnych i przyszłych pracowników. Myślę, że duże znaczenie ma tutaj bezpośrednie angażowanie pracowników do różnych działań i projektów, a nawet oddawanie im inicjatywy. Wspieramy naszych pracowników w różnych obszarach, np. promując różnorodność i wartości DE&I. Mamy programy skierowane do kobiet, takie jak sieć Women Leadership Network, sieci pracownicze np. Cross-Generational Network, organizujemy wiele imprez integracyjnych, a także uczestniczymy w licznych akcjach charytatywnych. Na szczególną uwagę zasługują inicjatywny, takie jak nasz autorski Program Mentoringowy (One PPG Mentoring Program), który ma na celu wspieranie i prowadzenie pracowników w ich rozwoju zawodowym i osobistym, czy Inspiration Hub, będący z kolei przykładem oddolnej inicjatywy odpowiadającej na potrzebę nauki i dzielenia się wiedzą - nasi pracownicy wchodzą w rolę trenerów i pomagają swoim kolegom-współpracownikom rozwijać ich kompetencje. Jesteśmy aktywni na uczelniach wyższych, prowadzimy gościnne wykłady i zajęcia dla studentów” – powiedział Marcin Dębowski, PPG GBS Poland Lead.

Więcej informacji o PPG można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy: ppg.com i poland.ppg.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Rośnie czarny rynek zatrudnienia cudzoziemców Biuro prasowe
2024-06-28 | 11:30

Rośnie czarny rynek zatrudnienia cudzoziemców

W Polsce na ogromną skalę rośnie czarny rynek zatrudnienia cudzoziemców, który realnie zagraża konkurencyjności przedsiębiorców legalnie prowadzącym działalność
Praca Niedobór pracowników sezonowych w Polsce – wyzwania i perspektywy
2024-06-27 | 01:00

Niedobór pracowników sezonowych w Polsce – wyzwania i perspektywy

Polska stoi w obliczu poważnych wyzwań związanych z brakiem pracowników sezonowych, co ma znaczący wpływ na sektor rolnictwa i sadownictwa. Ewelina Gawlik, ekspertka ds. rynku pracy,
Praca BRAK ZDJĘCIA
2024-06-25 | 13:00

Boomers z Zetką w jednym teamie

Polski rynek pracy staje się coraz bardziej różnorodny. Tworzą go nie tylko osoby o różnej płci, narodowości, orientacji seksualnej, ale także w bardzo zróżnicowanym wieku. Obecnie aktywne zawodowo są aż cztery

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.