Pracownicy SOFTSWISS podczas akcji ,,Sprzątanie Świata" zebrali 50 worków śmieci
SmartContent
ul. Walecznych 5
50-341 Wrocław
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
726127344
https://smart-content.pro/
SOFTSWISS, międzynarodowa firma z branży IT, która rozwija swoje centra programistyczne w Poznaniu i w Warszawie, udzieliła wsparcia corocznej akcji ekologicznej ,,Sprzątanie Świata” oczyszczając miejskie ulice. 25 pracowników firmy uzbroiło się w rękawiczki i worki na śmieci, żeby posprzątać w centrum Poznania niezabudowany teren pomiędzy dworcem i dzielnicą biurową Nowy Rynek. W ciągu kilku godzin specjalistom z SOFTSWISS udało się zapełnić różnymi odpadami komunalnymi, które zanieczyszczały teren zielony, ponad 50 worków. Szklane i plastikowe butelki, kable, stare ubrania, obuwie, opakowania od produktów, części urządzeń domowych – wszystko to pracownicy firmy z branży IT znajdowali w trawie i w gęstwinie krzaków, a potem przekazali do utylizacji służbom komunalnym.
Ta akcja ekologiczna tradycyjnie odbywa się w Poznaniu w ramach międzynarodowej inicjatywy ,,Światowy Dzień Sprzątania”. Z roku na rok liczba osób, chcących wesprzeć miejską akcję tylko rośnie. Wiosną bieżącego roku miasto było oczyszczane od śmieci przez 150 grup mieszkańców, którym udało się zebrać 40 ton odpadów. Rezultaty jesiennej akcji, którą przeprowadzono pod hasłem ,,Sprzątanie świata łączy ludzi” z udziałem zespołu światowego producenta oprogramowania, będzie można ocenić dopiero za jakiś czas.
-W imieniu administracji miasta dziękujemy firmie SOFTSWISS za udział w akcji. Bardzo się cieszymy, że udało się jej zebrać taką ilość śmieci, — komentuje Filip Suchecki, przedstawiciel Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania — W tym roku w akcji wzięło udział 130 zespołów, a odpady zebrane w czasie wszystkich działań zostały zgrupowane w blisko 180 punktach na terenie całego miasta. Takie imprezy są nakierowane nie tylko na wspólne oczyszczanie środowiska, ale także na zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem zaśmiecenia terenów ogólnodostępnych i podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Poznania. Z perspektywy czasu widoczne są rezultaty naszych działań, ilość zebranych śmieci się zmniejsza.
- Nasi pracownicy z przyjemnością wsparli ideę udziału w zakrojonym na szeroką skalę sprzątaniu miasta. Wśród nich byli także ci, którzy przyszli ze swoimi dziećmi To bardzo ważne, przecież w ten sposób każdy nie tylko poczuł się uczestnikiem ważnej inicjatywy ekologicznej, ale także pokazał przykład dorastającemu pokoleniu. Poznań jest pierwszym miastem na terenie Polski, w którym nasza firma otworzyła swoje centrum programistyczne. Z wielkim szacunkiem odnosimy się do miejsca, w którym mieszkają i pracują nasi specjaliści. Dlatego właśnie dbanie o jego czystość jest także naszym obowiązkiem, – mówi Maciej Wieczorek, Dyrektor Zarządzający polskim oddziałem SOFTSWISS.
Międzynarodowa akcja ekologiczna ,,Sprzątanie Świata” odbywa się w trzecią sobotę września w wielu krajach świata i w naoczny sposób pokazuje, jaki wpływ na ekologię ma nawet niewielki wkład każdego człowieka. Za początek tej inicjatywy przyjmuje się 2008 rok, kiedy w Tallinie 50 tysiącom wolontariuszy w ciągu pięciu godzin udało się zebrać 10 tysięcy ton śmieci. Dobry przykład natchnął także innych ochotników na całym świecie. Przez całą historię istnienia tej akcji ekologicznej wzięło w niej udział 20 milionów ludzi, a ilość zebranych odpadów przekroczyła 560 tysięcy ton.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.