Prawie połowa Fleet Managerów spotyka się z problemami w zarządzaniu flotą
Pomimo postępujących zmian technologicznych, które usprawniły wiele procesów w firmach, branża zarządzania flotą pojazdów nadal doświadcza licznych wyzwań. Prawie połowa Fleet Managerów na co dzień spotyka się z trudnościami związanymi z niedoskonałością narzędzi, których używa do zarządzania flotą. Dla 80% managerów arkusze kalkulacyjne są głównym narzędziem pracy – wynika z ankiety[1] przeprowadzonej przez MHC Mobility w związku z udostępnieniem aplikacji MHC GO. Tymczasem na rynku dostępne są rozwiązania, które ułatwiają kierowcom korzystanie z firmowego auta, a Fleet Managerom zarządzanie flotą.
Ponad 60% ankietowanych wskazało, że najwięcej problemów związanych jest z utrzymaniem pojazdów i kontrolą terminów serwisowych. Na drugim miejscu znalazła się kontrola kosztów – to spore wyzwanie dla 52% ankietowanych. Jest to aspekt zarządzania flotą, który bezpośrednio może przełożyć się na oszczędności w firmie, szczególnie w kontekście wahań cen paliw i wzrostu kosztów prowadzenia działalności.
Niemałym wyzwaniem dla ok. 30% ankietowanych, często czasochłonnym, jest sprawne umawianie serwisów w preferowanej sieci warsztatów, wypełnianie dokumentów, niezbędnych do zgłaszania szkód komunikacyjnych oraz utrudniony dostęp do danych, np. szczegółów aktywnych kontraktów czy zgłoszonych szkód. 55% ankietowanych odpowiedziała, że wskazane wyzwania negatywnie wpływają na ich efektywność, a dla 1/5 ten wpływ jest znaczący.
Rozwiązaniem dla tych problemów może być aplikacja mobilna. Jak podkreśla Przemysław Gazda, Operations Director CEE w MHC Mobility, użytkownicy – managerowie flot jak i sami kierowcy, doceniają oszczędność czasu i wygodę, jaką zapewniają aplikacje mobilne:
– Nie tylko upraszczają i przyspieszają wiele codziennych czynności, ale również wprowadzają nowy standard w obsłudze klienta. Wszystko to sprawia, że aplikacje te stają się coraz bardziej atrakcyjne i pożądane na rynku wynajmu długoterminowego – podkreśla Przemysław Gazda.
- W ankiecie 40% badanych przyznało, że korzysta z aplikacji mobilnych do zarządzania flotą, a 95% z nich pozytywnie ocenia wpływ tego narzędzia na efektywność operacyjną. Wielu docenia też funkcjonalności dostępne dla kierowców, którzy mogą w aplikacji np. samodzielnie zgłosić szkodę czy chęć wyjazdu za granicę – mówi Sandra Szkwarek, Marketing & Product Development Director CEE w MHC Mobility.
Firma udostępniła aplikację MHC GO – narzędzie zaprojektowane, by ułatwić kierowcom korzystanie z usług wynajmu długoterminowego, a Fleet Managerom zarządzanie firmową flotą. Dzięki niej mogą oni zoptymalizować swoją efektywność operacyjną i sprostać codziennym trudnościom, w tym utrzymaniu pojazdów, kontroli kosztów (np. wydatków na paliwo) oraz zarządzaniu dokumentacją i raportowaniu. Użytkownicy aplikacji mogą wyszukać w niej adresy warsztatów, sprawdzić informacje dotyczące danego pojazdu (np. status dostawy), zgłosić szkodę czy skontaktować się z opiekunem klienta.
Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz pełnym zabezpieczeniom, MHC GO gwarantuje użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Dostępna za darmo w Google Play oraz App Store.
MHC Mobility to wiodący dostawca usług flotowych, oferujący zintegrowane rozwiązania obejmujące wynajem długoterminowy, wynajem krótkoterminowy oraz inne usługi związane z mobilnością, dostosowane do różnych potrzeb biznesowych.
Film, w którym Przemysław Fazda opowiada o największych wyzwaniach Fleet Managerów obejrzysz po kliknięciu w przycisk WIĘCEJ INFORMACJI pod tekstem
[1] Ankietę przeprowadzono w dniach 21.02-4.03.2024 r. przez MHC Mobility. Respondentami było 97 Fleet Managerów. W tej grupie 23,7% badanych zarządza flotą do 10 pojazdów, 7,2% - 11 do 20 pojazdów, 16,5% - 21 do 50 pojazdów, 19,6% - od 51 do 100 aut, 33% - powyżej 101 samochodów. Badanie przeprowadzono w formie ankiety online wśród firm będących klientami MHC Mobility.
Zmęczony za kółkiem: nie narażaj siebie i innych
Kobiety w drodze ku zrównoważonej mobilności. Jakie środki transportu preferują?
Goodyear UltraGrip Performance 3 zwycięzcą testu opon zimowych ADAC
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Farmacja
Szybko rośnie liczba osób z ostrą infekcją układu oddechowego, w tym grypy. Szczyt zachorowań przypadnie już na drugą połowę października
Centrum e-Zdrowia podaje, że od początku września odnotowano blisko 1,8 mln porad ambulatoryjnych udzielonych z powodu ostrych infekcji układu oddechowego, w tym grypy. Najlepszą metodą walki z chorobą jest szczepionka – najlepiej przyjęta między wrześniem a listopadem. Wciąż jednak na taki krok decyduje się zaledwie kilka procent Polaków, tymczasem grypa jest jedną z 10 najczęstszych przyczyn zgonów u osób powyżej 65. roku życia.
Transport
Branża lotnicza zmaga się z niedoborem kadr. Brakuje przede wszystkim mechaników lotniczych
Według Alton Aviation Consultancy koszty naprawy i remontów silników wzrosły z 31 mld dol. przed pandemią do 58 mld dol. w tym roku. Rośnie też zapotrzebowanie na pracowników – w ciągu najbliższych 20 lat na świecie będzie potrzebnych niemal 770 tys. mechaników lotniczych. Tylko w Polsce już teraz brakuje kilku tysięcy wyspecjalizowanego personelu. – Brak kadr spowalnia nasz rozwój. Obecnie potrzebujemy kilkuset wyspecjalizowanych osób – ocenia Aleksandra Juda, prezes LOT Aircraft Maintenance Services.
Problemy społeczne
Obecna technologia sztucznej inteligencji nie stanowi zagrożenia dla istnienia ludzkości. Nie jest zdolna do samodzielnego myślenia i planowania
Duże modele językowe, takie jak ChatGPT, nie potrafią samodzielnie nabywać nowych umiejętności, rozumować czy planować. Nie stanowią więc egzystencjalnego zagrożenia dla ludzkości – dowiedli naukowcy, którzy przeanalizowali możliwości dużych modeli językowych właśnie pod takim kątem. Nie oznacza to jednak, że narzędzia te nie stanowią żadnego zagrożenia. Wykorzystane niewłaściwie już dziś służą chociażby do szerzenia dezinformacji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.