Komunikaty PR

Prawie połowa Fleet Managerów spotyka się z problemami w zarządzaniu flotą

2024-09-03  |  15:00
Biuro prasowe

Pomimo postępujących zmian technologicznych, które usprawniły wiele procesów w firmach, branża zarządzania flotą pojazdów nadal doświadcza licznych wyzwań. Prawie połowa Fleet Managerów na co dzień spotyka się z trudnościami związanymi z niedoskonałością narzędzi, których używa do zarządzania flotą. Dla 80% managerów arkusze kalkulacyjne są głównym narzędziem pracy – wynika z ankiety[1] przeprowadzonej przez MHC Mobility w związku z udostępnieniem aplikacji MHC GO. Tymczasem na rynku dostępne są rozwiązania, które ułatwiają kierowcom korzystanie z firmowego auta, a Fleet Managerom zarządzanie flotą.

Ponad 60% ankietowanych wskazało, że najwięcej problemów związanych jest z utrzymaniem pojazdów i kontrolą terminów serwisowych. Na drugim miejscu znalazła się kontrola kosztów – to spore wyzwanie dla 52% ankietowanych. Jest to aspekt zarządzania flotą, który bezpośrednio może przełożyć się na oszczędności w firmie, szczególnie w kontekście wahań cen paliw i wzrostu kosztów prowadzenia działalności.

 

Niemałym wyzwaniem dla ok. 30% ankietowanych, często czasochłonnym, jest sprawne umawianie serwisów w preferowanej sieci warsztatów, wypełnianie dokumentów, niezbędnych do zgłaszania szkód komunikacyjnych oraz utrudniony dostęp do danych, np. szczegółów aktywnych kontraktów czy zgłoszonych szkód. 55% ankietowanych odpowiedziała, że wskazane wyzwania negatywnie wpływają na ich efektywność, a dla 1/5 ten wpływ jest znaczący.

 

Rozwiązaniem dla tych problemów może być aplikacja mobilna. Jak podkreśla Przemysław Gazda, Operations Director CEE w MHC Mobility, użytkownicy – managerowie flot jak i sami kierowcy, doceniają oszczędność czasu i wygodę, jaką zapewniają aplikacje mobilne:

Nie tylko upraszczają i przyspieszają wiele codziennych czynności, ale również wprowadzają nowy standard w obsłudze klienta. Wszystko to sprawia, że aplikacje te stają się coraz bardziej atrakcyjne i pożądane na rynku wynajmu długoterminowego – podkreśla Przemysław Gazda.

 

- W ankiecie 40% badanych przyznało, że korzysta z aplikacji mobilnych do zarządzania flotą, a 95% z nich pozytywnie ocenia wpływ tego narzędzia na efektywność operacyjną. Wielu docenia też funkcjonalności dostępne dla kierowców, którzy mogą w aplikacji np. samodzielnie zgłosić szkodę czy chęć wyjazdu za granicę – mówi Sandra Szkwarek, Marketing & Product Development Director CEE w MHC Mobility.

 

Firma udostępniła aplikację MHC GO – narzędzie zaprojektowane, by ułatwić kierowcom korzystanie z usług wynajmu długoterminowego, a Fleet Managerom zarządzanie firmową flotą. Dzięki niej mogą oni zoptymalizować swoją efektywność operacyjną i sprostać codziennym trudnościom, w tym utrzymaniu pojazdów, kontroli kosztów (np. wydatków na paliwo) oraz zarządzaniu dokumentacją i raportowaniu. Użytkownicy aplikacji mogą wyszukać w niej adresy warsztatów, sprawdzić informacje dotyczące danego pojazdu (np. status dostawy), zgłosić szkodę czy skontaktować się z opiekunem klienta.

Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz pełnym zabezpieczeniom, MHC GO gwarantuje użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Dostępna za darmo w Google Play oraz App Store.

MHC Mobility to wiodący dostawca usług flotowych, oferujący zintegrowane rozwiązania obejmujące wynajem długoterminowy, wynajem krótkoterminowy oraz inne usługi związane z mobilnością, dostosowane do różnych potrzeb biznesowych.

 

Film, w którym Przemysław Fazda opowiada o największych wyzwaniach Fleet Managerów obejrzysz po kliknięciu w przycisk WIĘCEJ INFORMACJI pod tekstem


[1] Ankietę przeprowadzono w dniach 21.02-4.03.2024 r. przez MHC Mobility. Respondentami było 97 Fleet Managerów. W tej grupie 23,7% badanych zarządza flotą do 10 pojazdów, 7,2% - 11 do 20 pojazdów, 16,5% - 21 do 50 pojazdów, 19,6% - od 51 do 100 aut, 33% - powyżej 101 samochodów. Badanie przeprowadzono w formie ankiety online wśród firm będących klientami MHC Mobility. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów Biuro prasowe
2025-05-14 | 12:00

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Siedem SUV-ów Toyoty jest dostępne w specjalnej ofercie podczas Dni Otwartych w salonach marki w całej Polsce. Od 12 do 17 maja u dilerów można otrzymać rabaty,
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.