Prawie połowa Fleet Managerów spotyka się z problemami w zarządzaniu flotą
Pomimo postępujących zmian technologicznych, które usprawniły wiele procesów w firmach, branża zarządzania flotą pojazdów nadal doświadcza licznych wyzwań. Prawie połowa Fleet Managerów na co dzień spotyka się z trudnościami związanymi z niedoskonałością narzędzi, których używa do zarządzania flotą. Dla 80% managerów arkusze kalkulacyjne są głównym narzędziem pracy – wynika z ankiety[1] przeprowadzonej przez MHC Mobility w związku z udostępnieniem aplikacji MHC GO. Tymczasem na rynku dostępne są rozwiązania, które ułatwiają kierowcom korzystanie z firmowego auta, a Fleet Managerom zarządzanie flotą.
Ponad 60% ankietowanych wskazało, że najwięcej problemów związanych jest z utrzymaniem pojazdów i kontrolą terminów serwisowych. Na drugim miejscu znalazła się kontrola kosztów – to spore wyzwanie dla 52% ankietowanych. Jest to aspekt zarządzania flotą, który bezpośrednio może przełożyć się na oszczędności w firmie, szczególnie w kontekście wahań cen paliw i wzrostu kosztów prowadzenia działalności.
Niemałym wyzwaniem dla ok. 30% ankietowanych, często czasochłonnym, jest sprawne umawianie serwisów w preferowanej sieci warsztatów, wypełnianie dokumentów, niezbędnych do zgłaszania szkód komunikacyjnych oraz utrudniony dostęp do danych, np. szczegółów aktywnych kontraktów czy zgłoszonych szkód. 55% ankietowanych odpowiedziała, że wskazane wyzwania negatywnie wpływają na ich efektywność, a dla 1/5 ten wpływ jest znaczący.
Rozwiązaniem dla tych problemów może być aplikacja mobilna. Jak podkreśla Przemysław Gazda, Operations Director CEE w MHC Mobility, użytkownicy – managerowie flot jak i sami kierowcy, doceniają oszczędność czasu i wygodę, jaką zapewniają aplikacje mobilne:
– Nie tylko upraszczają i przyspieszają wiele codziennych czynności, ale również wprowadzają nowy standard w obsłudze klienta. Wszystko to sprawia, że aplikacje te stają się coraz bardziej atrakcyjne i pożądane na rynku wynajmu długoterminowego – podkreśla Przemysław Gazda.
- W ankiecie 40% badanych przyznało, że korzysta z aplikacji mobilnych do zarządzania flotą, a 95% z nich pozytywnie ocenia wpływ tego narzędzia na efektywność operacyjną. Wielu docenia też funkcjonalności dostępne dla kierowców, którzy mogą w aplikacji np. samodzielnie zgłosić szkodę czy chęć wyjazdu za granicę – mówi Sandra Szkwarek, Marketing & Product Development Director CEE w MHC Mobility.
Firma udostępniła aplikację MHC GO – narzędzie zaprojektowane, by ułatwić kierowcom korzystanie z usług wynajmu długoterminowego, a Fleet Managerom zarządzanie firmową flotą. Dzięki niej mogą oni zoptymalizować swoją efektywność operacyjną i sprostać codziennym trudnościom, w tym utrzymaniu pojazdów, kontroli kosztów (np. wydatków na paliwo) oraz zarządzaniu dokumentacją i raportowaniu. Użytkownicy aplikacji mogą wyszukać w niej adresy warsztatów, sprawdzić informacje dotyczące danego pojazdu (np. status dostawy), zgłosić szkodę czy skontaktować się z opiekunem klienta.
Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz pełnym zabezpieczeniom, MHC GO gwarantuje użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Dostępna za darmo w Google Play oraz App Store.
MHC Mobility to wiodący dostawca usług flotowych, oferujący zintegrowane rozwiązania obejmujące wynajem długoterminowy, wynajem krótkoterminowy oraz inne usługi związane z mobilnością, dostosowane do różnych potrzeb biznesowych.
Film, w którym Przemysław Fazda opowiada o największych wyzwaniach Fleet Managerów obejrzysz po kliknięciu w przycisk WIĘCEJ INFORMACJI pod tekstem
[1] Ankietę przeprowadzono w dniach 21.02-4.03.2024 r. przez MHC Mobility. Respondentami było 97 Fleet Managerów. W tej grupie 23,7% badanych zarządza flotą do 10 pojazdów, 7,2% - 11 do 20 pojazdów, 16,5% - 21 do 50 pojazdów, 19,6% - od 51 do 100 aut, 33% - powyżej 101 samochodów. Badanie przeprowadzono w formie ankiety online wśród firm będących klientami MHC Mobility.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.