Premiera „Miasto Czarodziejów” z serii „Pora na przygodę: Odległe krainy”
Miętusowy Kamerdyner w serialu „Pora na przygodę” służy Królewnie Balonowej. Optymistyczny bohater zaraża energetycznością, ale ma też mroczną stronę. A jakie były jego początki? Widzowie poznają odpowiedź w ostatnim odcinku specjalnym miniserii „Pora na przygodę: Odległe krainy”, zatytułowanym „Miasto Czarodziejów”. Premierowa emisja już w niedzielę 16 stycznia o 8:20 w Cartoon Network.
Miasto Czarodziejów to magiczna lokalizacja na mapie Krainy Ooo – kontynentu, gdzie rozgrywa się akcja animacji „Pora na przygodę”. Właśnie tam trafia Miętusowy Kamerdyner, który w poprzednich sezonach występował jako entuzjastyczny, choć czasem nieco chaotyczny pomocnik Królewny Balonowej. W finałowym odcinku specjalnym miniserii „Odległe krainy”, twórcy serialu zabierają widzów do historii z przeszłości bohatera. W tej opowieści Miętus dopiero rozpoczyna naukę w szkole czarodziejów.
Poznaje nowe postaci, a wśród nich dziewczynkę Cadebrę, która zostaje jego dobrą przyjaciółką. Początkowo bohater beztrosko cieszy się z zabaw i czarów z innymi uczniami szkoły. Lecz pewnego dnia przyłapuje jedną z nauczycielek-czarodziejek na zakopywaniu świecącej korony. Czym jest ten przedmiot i jakie ma moce? Miętusowy Kamerdyner spróbuje rozwiązać zagadkę. Nie tylko po to, aby rozwikłać sprawę nietypowego zachowania Dr Caledonius, ale również po to, aby oczyścić się z zarzutów. Podejrzenia o wywołanie serii osobliwych wydarzeń padną właśnie na niego. Miętusowy Kamerdyner zawalczy o przyjaźń, prawdę i zmierzy się ze samym sobą.
Premiera odcinka specjalnego „Miasto Czarodziejów” z serii „Pora na przygodę: Odległe krainy” w niedzielę 16 stycznia o 8:20 w Cartoon Network.
Powtórna emisja w niedzielę 16 stycznia o 20:20.
O Cartoon Network
Cartoon Network, będący częścią WarnerMedia, to numer jeden wśród kanałów dziecięcych oferujący przepełnione humorem, angażujące i uznane na całym świecie produkcje dla dzieci i ich rodzin: „Ben 10”, „Craig znad potoku”, „DC Super Hero Girls”, „Steven Universe”, „Niesamowity świat Gumballa”, „Młodzi Tytani: Akcja!”, „Victor i Valentino” i wiele innych. Oglądany w ponad 185 krajach, w ponad 450 milionach domów i w 33 językach, Cartoon Network inspiruje kolejne pokolenia twórców i innowatorów. Wielokrotnie nagradzane inicjatywy prospołeczne – Stop Bullying: Speak Up i CN Bądź kumplem, nie dokuczaj – są często wykorzystywane przez dzieci i dorosłych poszukujących narzędzi, które mogą pomóc w radzeniu sobie z palącym problemem dokuczania.
Biuro prasowe, Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa
Barbara Izowska Senior PR & Marketing Manager CEE Benelux and GAS | Katarzyna Tumielewicz Marketing & PR Manager katarzyna.tumielewicz@warnermedia.com tel. +48 22 43 86 104 | Joanna Więckowska Project Manager | dotrelations joanna.wieckowska@dotrelations.pl +48 690 995 770
|

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.