Premiera NZXT N7 Z590 - mocna podstawa dla wymagających estetów

Płyta główna NZXT N7 Z590 ma stanowić połączenie minimalistycznego, miłego dla oka designu i najnowszych technologii. Przeznaczona dla procesorów Intel Core 11. i 10. generacji oferuje 14-fazową sekcję zasilania i zapewnia wsparcie dla łączności WiFi 6E i Bluetooth 5.2.
Płyta główna NZXT N7 Z590 to propozycja dla osób budujących PC z procesorami Intel Core 11. lub 10. generacji. Producent zastosował w niej najnowszy chipset niebieskich - Z590. Konstrukcja wykorzystuje wszystkie linie PCIe udostępniane przez CPU i układ logiki. Da się na niej zainstalować maksymalnie 128 GB pamięci DDR4, która przy wykorzystaniu profili XMP 2.0 może pracować z częstotliwością do 4600 MHz.
W sześciowarstwowym laminacie zatopiono czternastofazową sekcję zasilania DrMOS w układzie 12+2. Fani OC nie powinni zatem mieć powodów do narzekań. Na pokładzie płyty NZXT N7 Z590 znalazły się także najnowsze moduły łączności. Wykorzystano tu moduł AX210 firmy Intel, który obsługuje standard WiFi 6E, a co za tym idzie pasmo 6 GHz. Jest też dostępny Bluetooth 5.2, a dla fanów kabli - 2,5-gigabitowa karta LAN.
Podobnie jak inne konstrukcje amerykańskiego producenta, płyta główna NZXT N7 Z590 współpracuje z aplikacją NZXT CAM. Dzięki niej można m.in. kontrolować pracę każdego z podłączonych wentylatorów (maks. siedmiu), czy urządzeń podpiętych do czterech kanałów RGB. Pozwala ona również na bieżący monitoring kluczowych parametrów, podkręcanie czy dostosowanie ustawień podsystemu audio.
W przypadku tego ostatniego wykorzystano kodek Realtek ALC1220 i doprawiono go kondensatorami Nichicon Fine Gold i przetwornikiem DAC o SNR 110 dB ze wzmacniaczem różnicowym. Producent chwali się też izolacją sekcji audio oraz wykorzystaniem oddzielnych warstw PCB dla kanałów lewego i prawego. To wszystko ma się przełożyć na czysty, pozbawiony zakłóceń, wysokiej jakości dźwięk.
Płyta główna NZXT N7 Z590 pozwala na montaż dwóch dysków SSD M.2 i obsługuje maksymalnie 21 portów USB. Na tylnym panelu wyprowadzono cztery w wersji 3.2 Gen 2 (jeden z gniazdem typu C), cztery sztuki 3.2. Gen 1 i dwa gniazda w standardzie 2.0. To wszystko zostało upakowane na płycie w formacie ATX i przykryto elegancką, minimalistyczną osłoną.
Płyta główna NZXT N7 Z590 trafi do sklepów w ciągu kilku najbliższych dni. Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne - czarna i biała. Jej cena wyniesie około 1250 zł.
Dane techniczne:
- model: N7 Z590
- format: ATX
- wymiary (W x S x G): 305 x 244 x 43 mm
- układ logiki: Intel Z590
- podstawka: LGA1200
- kompatybilne procesory: Intel Core 11. i 10. generacji (14 nm)
- pamięć RAM: do 128 GB DDR4-4600 MHz (O.C. XMP 2.0)
- pamięć masowa:
- 2 x M.2 typu 2242/2260/2280
- 4 x SATA 6Gbps
- łączność:
- WiFi 6E (802.11ax): Intel AX210
- Bluetooth 5.2
- LAN 2,5 Gbps: Realtek RTL8125BG
- audio: Realtek ALC1220 z kondensatorami Nichicon Fine Gold, 32-bit/192 kHz DAC
- sloty rozszerzeń:
- 2 x PCI-E 4.0 x 16 (z procesorami Core 11. generacji) lub 2 x PCI-E 3.0 x 16 (z procesorami 10. generacji)
- 3 x PCI-E 3.0 x1
- wyjścia wideo: HDMI
- możliwość podłączenia do 7 wentylatorów (w tym złącze pompy wody)
- cztery kanały RGB do podłączania akcesoriów RGB LED

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.