Prezesi japońskiej szkoły matematyki mentalnej odwiedzą Polskę
W dniach 15.11-23.11.2023r. Polskę odwiedzą reprezentanci największej grupy szkół japońskiej arytmetyki mentalnej ISHIDO-SHIKI. Arytmetyka mentalna to azjatycka technika bardzo szybkiego liczenia, która polega na intensywnej stymulacji prawej półkuli mózgu odpowiedzialnej za obszary kreatywne, czyli zupełnie inaczej niż w przypadku standardowych metod nauki liczenia stosowanych w Europie. Metoda Ishido-Shiki prowadzi do tego, że uczniowie osiągają wręcz genialne umiejętności arytmetyczne.
Już niedługo będziemy gościć w Polsce prezes grupy Ishido-Shiki panią NUMATA KIYOMI, jej asystentkę panią Yuki NakataniI oraz nauczycieli jednej ze szkół arytmetyki mentalnej w Japonii. Celem ich wizyty jest odwiedzenie polskich placówek, w których nauczana jest ta dyscyplina. Goście najpierw odwiedzą Łódź i Aleksandrów Łódzki (16 listopada), następnie udadzą się do Ozorkowa (17 listopada), Bydgoszczy i Włocławka (18 listopada), Swarzędza (19 listopada), a wycieczkę zakończą w Krakowie (20 listopada).
Co więcej, w trakcie spotkania polscy trenerzy arytmetyki mentalnej podejdą do kolejnych egzaminów, zdobywając kwalifikacje międzynarodowe. Spotkania z wyjątkowymi gośćmi będą otwarte dla chętnych, a młodzież będzie mogła wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Japończycy zaprezentują także swoje wybitne umiejętności arytmetyczne.
– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że mogliśmy zaprosić tak wyjątkowych gości do Polski. Jako założycielka Superminds Academy zauważam coraz większe zainteresowanie matematyką mentalną wśród dzieci. Metoda ta zyskuje na popularności przede wszystkim z uwagi na to, że w przeciwieństwie do tradycyjnej nauki liczenia, tutaj podejście jest zupełnie inne. Wiele osób, które ma problemy z uczeniem się, takie jak dyskalkulia czy dysleksja, w arytmetyce mentalnej świetnie się odnajduje – zauważa Anetta Grzanek, pedagog i metodyk, właścicielka Superminds Academy.
Arytmetyka mentalna metodą Ishido-shiki pojawiła się w Europie w 2018 roku a pierwszym krajem, który ją wprowadził była Polska. Obecnie mamy czterech Europejczyków na najwyższym poziomie kompetencji arytmetycznych, czyli KYU3, w tym 2 Polaków – są to Anetta Grzanek i Karol Sieńkowski.
Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń otwartych znajdują się na stronie organizatora wydarzenia, czyli https://www.supermindsacademy.com/.
***
Superminds Academy – jest częścią największej sieci japońskich szkół arytmetyki mentalnej w Azji ISHIDO-SHIKI. Uczymy japońskiej ARYTMETYKI i MATEMATYKI MENTALNEJ z językiem angielskim. Prowadzimy kompleksowa zajęcia naukowo-językowe, zajęcia matematyczne z językiem angielskim i kursy biznesu dla nastolatków. Metoda SUPERMINDS ACADEMY™ stworzona przez zespół specjalistów to holistyczny trening umysłu, który wspiera rozwój intelektualny oraz kreatywność dzieci w wieku 5-17 lat. Program Akademii zakłada intensywny rozwój intelektualny dzieci w wieku 5-17 lat. Rozwija myślenie logiczno-analityczne, myślenie kreatywne w matematyce poprzez stymulowanie prawej półkuli mózgu w oparciu o japońską metodologię nauczania mentalnego. Prowadzi kursy z matematyki, japońskiej arytmetyki mentalnej, czyli techniki szybkiego liczenia na sorobanie w Łodzi i innych miastach.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.