Komunikaty PR

3M wspiera lokalne społeczności w czasie pandemii

2020-06-02  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 2.47 MB )

Lokalne społeczności szczególnie mocno odczuły skutki pandemii koronawirusa w Polsce oraz na świecie. 3M, które od lat jest aktywnie zaangażowane we współpracę o wymiarzeWśród działań 3M w zakresie odpowiedzialności społecznej biznesu znalazły się m.in. darowizny na rzecz Banku Żywności we Wrocławiu, wsparcie wrocławskiej szkoły oraz inicjatywa pod hasłem „Zaczytane 3M”, skierowana do pracowników oraz ich dzieci.

3M to jeden z globalnych liderów wśród producentów środków ochrony indywidualnej, który niezmiennie od wielu lat wspiera lokalne społeczności, w każdej sytuacji i na wiele sposobów. Nie inaczej jest podczas pandemii koronawirusa, podczas której 3M podjęło szereg aktywności na poziomie lokalnym i globalnym. W ostatnim czasie w odpowiedzi na zwiększenie popytu na środki ochrony indywidualnej, 3M podwoiło produkcję półmasek filtrujących FFP2 w fabrykach na całym świecie do poziomu 1,1 miliarda rocznie. W obecnej sytuacji firma zapewnia również priorytet dostaw niezbędnych produktów do szpitali i instytucji ochrony zdrowia. Oprócz tego 3M niezmiennie angażuje się także w pomoc potrzebującym – głównie we Wrocławiu, gdzie skoncentrowana jest większość działań oraz inicjatyw firmy.

Biskie relacje z lokalnymi społecznościami od lat są niezwykle ważne dla nas jako 3M, szczególnie we Wrocławiu, gdzie mieści się nasz SuperHub. W obliczu pandemii COVID-19 każdy z nas stanął przed nowymi wyzwaniami, które szczególnie silnie wpłynęły na życie osób najbardziej potrzebujących. W tej trudnej sytuacji ważne jest, aby okazywać sobie życzliwość i solidarność, dzięki czemu czas izolacji społecznej stanie się łatwiejszy. Projekty, w które się zaangażowaliśmy są tego wyrazem oraz pozwalają w realny sposób tu i teraz poprawić jakość życia konkretnych osób. – podkreśla Alain Simonnet, Managing Director 3M w Polsce.

Wsparcie dla potrzebujących

W wyniku pandemii, jeszcze większa liczba osób niż dotychczas zmaga się z trudnościami w zdobyciu funduszy na zakup żywności dla siebie i swojej rodziny, zwracając się o pomoc do lokalnych organizacji. Jedną z nich jest Bank Żywności we Wrocławiu, który otrzymał darowiznę w wysokości 5000$ z fundacji 3Mgives. Dzięki temu wielu potrzebujących, którzy na skutek pandemii koronawirusa nie mają obecnie środków finansowych na zakup żywności, nie będzie musiało martwić się o ich pozyskanie – najpotrzebniejsze artykuły spożywcze otrzymają bowiem bezpłatnie. Ponadto, darowizna rzeczowa, którą 3M przekazało Bankowi Żywności – 15 000 papierowych kartonów – pozwoli na dystrybucję żywności bezpośrednio do osób potrzebujących, zapewniając im bezpieczeństwo i otrzymanie niezbędnej pomocy bez wychodzenia z domu.

W obecnej sytuacji w trudnym położeniu znalazły się również domy dziecka, gdzie brakuje potrzebnego sprzętu, odpowiednio przystosowanych do pracy miejsc i personelu. W związku z tym, 3M po raz kolejny postanowiło pomóc Domowi Dziecka w Jaszkotlu. Wśród wcześniejszych działań firmy na rzecz tego ośrodka znalazły się remont placu zabaw oraz przekazanie do użytku busa. Na początku tego roku 3M przekazało placówce darowiznę pieniężną na remont sali zabaw, aby mogła być w pełni przystosowana dla podopiecznych ośrodka – dzieci poruszających się na wózkach. Nowa, wyremontowana i odpowiednio wyposażona sala wewnątrz budynku zostanie przekazana Domowi Dziecka w Jaszkotlu przez 3M w Dniu Dziecka – 1 czerwca 2020 roku.

Edukacja zdalna? Razem damy radę!

W związku z zamknięciem szkół ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce, uczniowie i ich rodzice stanęli przed trudnym wyzwaniem: edukacją zdalną. Konieczność przestawienia się na ten tryb spowodowała szereg problemów organizacyjnych, takich jak np. brak odpowiedniego sprzętu u części rodzin, a co za tym idzie, niemożność uczestnictwa w zdalnych lekcjach. Ta trudność pojawiła się w Szkole Podstawowej nr 8 we Wrocławiu, którą 3M wspiera od lat. W związku z tym firma zdecydowała się przekazać placówce laptopy, zapewniając tym samym możliwość edukacji w systemie zdalnym tym uczniom, którzy wcześniej nie mieli w domach komputerów.

Kolejną inicjatywą 3M, związaną ze wsparciem prawidłowego rozwoju i edukacji dzieci w tym trudnym czasie, jest akcja „Zaczytane 3M”, która objęła swoim zasięgiem wszystkich pracowników firmy w Polsce. Akcja polega na zaangażowaniu pracowników poszczególnych lokalnych oddziałów 3M w czytanie bajek dla dzieci. Codziennie o godzinie 12.00 pracownicy przez 20 minut czytają bajki, które są nagrywane, a następnie udostępniane pracownikom. Inicjatywa wystartowała 4 maja i od tego czasu ponad dwieście dzieci wysłuchało opowieści czytanych przez zaangażowanych pracowników. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem – zarówno ze strony zasłuchanych maluchów, jak i samych zaczytanych pracowników 3M.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest firmą technologiczno-produkcyjną będącą oddziałem międzynarodowego koncernu 3M. Przedsiębiorstwo działa na polskim rynku od 29 lat, w trakcie których zainwestowało ponad 500 mln USD w technologie znajdujące zastosowanie w niemalże każdym obszarze życia. 3M wykorzystując naukę i działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tworzy innowacyjne rozwiązania poprawiające jakość życia ludzi na całym świecie. Oferuje szereg różnorodnych produktów, które m.in. usprawniają codzienną pracę specjalistów, poprawiają standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy, ograniczają ryzyko wystąpienia infekcji, wspierają proces leczenia, podnoszą komfort życia w domu, a nawet są wykorzystywane w przemyśle kosmicznym.

3M posiada obecnie 4 ośrodki produkcyjne w naszym kraju: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. 3M zatrudnia w Polsce ponad 4,5 tys. pracowników i oferuje około 12 tys. produktów w ramach 4 grup biznesowych: Bezpieczeństwo i przemysł, Transport i elektronika, Ochrona zdrowia oraz Produkty konsumenckie. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k. Warszawy. Od 2013 r. we Wrocławiu działa nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń, w której firma prezentuje nowe technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. We wrześniu 2017 r. z kolei otwarto Centrum Szkoleniowe 3M we Wrocławiu.

3M w Polsce tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy, wyróżnienia Great Place to Work® w 2016, 2017, 2018 i 2019 r. oraz tytułu „Pracodawcy Roku” w Industry Awards 2019 r. Działalność 3M w Polsce jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 r. projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®. Ponadto 3M w Polsce w 2019 r. zdobyło nagrodę „Tego, który zmienia polski przemysł”, wręczoną przez magazyn Nowy Przemysł, a także kolejny raz zostało uznane za jedną z Najbardziej Etycznych Firm Świata według Ethisphere Institue.

Kontakt dla mediów

Monika Podsiadło
 H+K Strategies
 Monika.Podsiadło@hkstrategies.com
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-04-25 | 15:00

ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY KORCZAKA W 2024 ROKU

ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY KORCZAKA W 2024 ROKU   W tym roku do Nagrody Korczaka wypłynęło wyjątkowo dużo zgłoszeń – 147 osoby i instytucje z całego kraju. Jak podkreśla Uczelnia Korczaka – organizator konkursu
Problemy społeczne ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ
2024-04-22 | 11:00

ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ

Warszawa, 18 kwietnia 2024 Fundacja Nauka. To Lubię ogłosiła dzisiaj uruchomienie nowego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i średnich pt. „Łowcy
Problemy społeczne Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .
2024-04-12 | 06:00

Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .

Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 4 miliony osób z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi. Z tej liczby około 200.000 osób, to mieszkańcy Pomorza. Dlatego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.