Akcja edukacyjna i konkurs „To My tworzymy Świat” marki Canon
Rusza 8. edycja programu edukacyjnego „To My tworzymy Świat” organizowanego przez firmę Canon. Akcja ma zachęcić młodych amatorów fotografii do rozwijania swojej pasji, a jednocześnie promować wśród młodzieży postawy obywatelskie w duchu 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W jej ramach ogłoszono konkurs fotograficzny, którego uczestnicy mogą wygrać atrakcyjne nagrody od marki Canon.
Akcja „To my tworzymy świat” to część europejskiego programu „Young People Programme”. Jej głównym punktem jest ogólnopolski konkurs fotograficzny dla młodzieży, którego tematem przewodnim są „Pozytywne przykłady realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ”. Akcja adresowana jest do młodych i kreatywnych obserwatorów świata (w wieku 13-18 lat), którzy chcą inspirować innych do działania, prezentując swój punkt widzenia za pomocą obrazu. Konkurs ma zwrócić uwagę na istotę celów zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development Goals), których świadoma realizacja przez społeczeństwo może wpłynąć na kształt naszego świata w przyszłości. Pracę można zgłosić w jednej z dwóch kategorii: praca multimedialna (np. film, fotocast, reportaż, klip) albo reportaż zdjęciowy.
Na zwycięzców wyłonionych w obydwu kategoriach czekać będą nagrody – wysokiej jakości sprzęty od marki Canon, czyli odpowiednio – za I miejsce: aparat EOS M50 Mark II z obiektywem EF-M 15-45 mm, a za II miejsce: drukarka PIXMA G640 z zapasem papieru do wydruku. W skład jury konkursu, oprócz przedstawicieli Canon Polska wchodzić będą m.in.: Ambasador Canon, fotograf i filmowiec Piotr Małecki oraz dziennikarz i podróżnik – Marcin Jamkowski.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą od 1 września do 20 listopada 2022 r. Szczegółowe informacje o tym, jak wziąć w nim udział oraz wszelkie wymagane dokumenty znajdują się na stronie programu https://www.canon.pl/tomytworzymyswiat.
W ramach projektu przedstawiciele Canon organizują również serię warsztatów multimedialnych dla uczniów szkół średnich i podstawowych (dawnych gimnazjów), na których młodzież uczy się, jak stworzyć dobry reportaż (zdjęciowy i filmowy). Odbyły się one już w ponad 30 placówkach, a udział w nich wzięło ok. 600 uczniów.
Startuje 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
Ponad 60 tys. zł na wsparcie dzieci w pieczy zastępczej i usamodzielnionych
FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA WSPIERA DZIECI DOTKNIĘTE POWODZIĄ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.