Blisko 50 instytucji skorzystało z programu grantowego Südzucker Polska S.A.
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Firma Südzucker Polska S.A. podsumowała właśnie 7. odsłonę autorskiego programu grantowego. Od 2015 roku, w ramach Grantu 5000, producent Cukru Królewskiego wsparł blisko 50 niekomercyjnych instytucji, kwotą wynoszącą łącznie ponad 200 000 złotych. Równolegle z ogłoszeniem beneficjentów tegorocznej edycji, Grant 5000 został jedynym projektem wyróżnionym w konkursie Sustainability Award 2022 w kategorii FMCG.
Pomoc sąsiedzka bywa nieoceniona. Wiedzą o tym doskonale zatrudnieni w Südzucker Polska S.A., którzy już po raz 7. wykazali się wrażliwością na potrzeby lokalnych instytucji i wskazali potencjalnych beneficjentów Grantu 5000. Producent Cukru Królewskiego ufając swoim pracownikom, wybrał spośród zgłoszeń 6 niekomercyjnych podmiotów, które już niebawem otrzymają darowizny w kwocie po 5000 złotych. Podejmując decyzję o przyznaniu grantów, szczególną uwagę zwracano na organizacje, które wyróżniają się troską o środowisko, poszukują proekologicznych rozwiązań oraz podejmują dziania kształtujące świadomość ekologiczną. - Za sprawą Grantu 5000 możemy lepiej poznać potrzeby naszych pracowników oraz ich otoczenia, a następnie móc na nie reagować. Mechanizm programu jest prosty – umożliwiamy pracownikom z każdej z naszych 6 lokalizacji wskazanie instytucji, która jest im najbliższa i potrzebuje wsparcia. My wybieramy i pomagamy. Wszystko na zasadzie partnerskich relacji i w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu - informuje Magdalena Budzyńska, Marketing & Corporate Communication Manager Südzucker Polska S.A. oraz przewodnicząca komisji programu Grant 5000.
Ideę, mechanizm i efektywność Grantu 5000 doceniono w konkursie organizowanym przez European Conferences United. Celem Sustainability Award 2022 jest wyróżnienie firm oraz działań, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju. Program grantowy Südzucker Polska S.A., jako jedyna spośród 9 zgłoszonych inicjatyw, zdobył wyróżnienie w kategorii dla branży FMCG. Jurorzy swój wybór argumentowali tym, iż jest to program, który „zmierza do pobudzania lokalnych aktywności społecznych, tak ważnych w procesie budowy społeczeństwa obywatelskiego”.
Kim są beneficjenci 7. edycji programu Grant 5000? Oto pełna lista:
1. Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach
2. Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rzeszowie im. płk. Łukasza Cieplińskiego
3. Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie
4. Studio Piosenki La Chanson MDK Świdnica
5. Stowarzyszenie Ruch Innowatorów Społecznych z Kiełczowa
6. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Krakowie
Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Burger King wchodzi do Zgorzelca
Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.