Komunikaty PR

Blisko 50 instytucji skorzystało z programu grantowego Südzucker Polska S.A.

2022-12-29  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Firma Südzucker Polska S.A. podsumowała właśnie 7. odsłonę autorskiego programu grantowego. Od 2015 roku, w ramach Grantu 5000, producent Cukru Królewskiego wsparł blisko 50 niekomercyjnych instytucji, kwotą wynoszącą łącznie ponad 200 000 złotych. Równolegle z ogłoszeniem beneficjentów tegorocznej edycji, Grant 5000 został jedynym projektem wyróżnionym w konkursie Sustainability Award 2022 w kategorii FMCG.

 

Pomoc sąsiedzka bywa nieoceniona. Wiedzą o tym doskonale zatrudnieni w Südzucker Polska S.A., którzy już po raz 7. wykazali się wrażliwością na potrzeby lokalnych instytucji i wskazali potencjalnych beneficjentów Grantu 5000. Producent Cukru Królewskiego ufając swoim pracownikom, wybrał spośród zgłoszeń 6 niekomercyjnych podmiotów, które już niebawem otrzymają darowizny w kwocie po 5000 złotych. Podejmując decyzję o przyznaniu grantów, szczególną uwagę zwracano na organizacje, które wyróżniają się troską o środowisko, poszukują proekologicznych rozwiązań oraz podejmują dziania kształtujące świadomość ekologiczną. - Za sprawą Grantu 5000 możemy lepiej poznać potrzeby naszych pracowników oraz ich otoczenia, a następnie móc na nie reagować. Mechanizm programu jest prosty – umożliwiamy pracownikom z każdej z naszych 6 lokalizacji wskazanie instytucji, która jest im najbliższa i potrzebuje wsparcia. My wybieramy i pomagamy. Wszystko na zasadzie partnerskich relacji i w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu - informuje Magdalena Budzyńska, Marketing & Corporate Communication Manager Südzucker Polska S.A. oraz przewodnicząca komisji programu Grant 5000.

 

Ideę, mechanizm i efektywność Grantu 5000 doceniono w konkursie organizowanym przez European Conferences United. Celem Sustainability Award 2022 jest wyróżnienie firm oraz działań, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju. Program grantowy Südzucker Polska S.A., jako jedyna spośród 9 zgłoszonych inicjatyw, zdobył wyróżnienie w kategorii dla branży FMCG. Jurorzy swój wybór argumentowali tym, iż jest to program, który „zmierza do pobudzania lokalnych aktywności społecznych, tak ważnych w procesie budowy społeczeństwa obywatelskiego”.

 

Kim są beneficjenci 7. edycji programu Grant 5000? Oto pełna lista:

 

1. Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach

2. Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rzeszowie im. płk. Łukasza Cieplińskiego

3. Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie

4. Studio Piosenki La Chanson MDK Świdnica

5. Stowarzyszenie Ruch Innowatorów Społecznych z Kiełczowa

6. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Krakowie

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-06-20 | 12:00

Early Stage ponownie wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę 


Early Stage, szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, już po raz trzeci  organizuje akcję "Move Your Heart", aby wspierać Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W ramach tej inicjatywy, każdy przebyty kilometr - na
Problemy społeczne Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie
2024-06-15 | 06:00

Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie

W ostatnich latach demografia Europy uległa istotnej zmianie, a starzejące się społeczeństwo stawia przed Unią Europejską nowe wyzwania. Według najnowszych danych unijnych liczba
Problemy społeczne Jak firmy dbają o zdrowie pracowników? Firma WIŚNIOWSKI podpowiada
2024-06-06 | 11:59

Jak firmy dbają o zdrowie pracowników? Firma WIŚNIOWSKI podpowiada

Mówi się, że maj to „miesiąc zdrowia”. To właśnie wtedy świętujemy najważniejsze dni związane z profilaktyką chorób. Wiele firm wzmacnia swoją aktywność w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.