Centrum Praw Kobiet w Poznaniu ma nową dyrektorkę
Miło nam poinformować, że Funkcję nowej dyrektorki poznańskiego oddziału Centrum
Praw Kobiet objęła Monika Ray (b. Kapturska)
Monika Ray posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe, zarówno w sektorze
publicznym, jak i prywatnym (jako przedsiębiorca), w tym 15-letnie na stanowiskach
kierowniczych. Pracowała na wszystkich szczeblach samorządu w Poznaniu. Zajmowała
się administracją, polityką europejską i międzynarodową, lobbyingiem interesów
samorządowych przy UE i ONZ, projektami unijnymi, PR i organizacją imprez. Niedawno
wróciła do kraju z Belgii, w której mieszkała i pracowała od 2006 roku, najpierw kierując
przedstawicielstwem Województwa Wielkopolskiego w Brukseli, a później pracując przez
pięć lat w instytucjach unijnych. Była członkiem gabinetu Przewodniczącego
Europejskiego Komitetu Regionów (KR), odpowiedzialnym za m.in. budżet UE, transport,
kontakty z PE i Radą UE, zajmowała się również polityką klimatyczną na szczeblu
globalnym. Po wybuchu wojny na Ukrainie zaangażowała się w pomoc uchodźcom w
ramach Belgijskiego Czerwonego Krzyża w Brukseli.
Powierzenie mi funkcji dyrektorki CPK w Poznaniu jest dla mnie zaszczytem i
jednocześnie ogromnym zobowiązaniem. Wiem, że dziesiątki kobiet czekają na
naszą pomoc i to właśnie na tym zamierzam się teraz skupić - mówi Monika Ray
Wszystkie osoby z Poznania, które potrzebują pomocy Centrum Praw Kobiet, zapraszamy
do biura na al. Marcinkowskiego 21/4.

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.