DPD Polska i Towarzystwo Nasz Dom - znamy stypendystów "Kierunku Samodzielność"
DPD Polska wraz z Towarzystwem Nasz Dom już po raz piąty wybrały stypendystów programu „Kierunek Samodzielność”. Jedenastka zdolnych i ambitnych uczniów przebywających w pieczy zastępczej otrzyma u progu dorosłości dofinansowanie do wybranych kursów przybliżających spełnienie ich zawodowych marzeń. Dzięki programowi młodzież ma szanse zdobyć kwalifikacje w wybranym zawodzie, m.in. w dziedzinie psychologii, pedagogiki, ratownictwa medycznego, informatyki, grafiki komputerowej, fizjoterapii.
W tym roku w odpowiedzi na ogłoszenie w sprawie rekrutacji do Programu „Kierunek Samodzielność” do siedziby Towarzystwa Nasz Dom spłynęły aż 52 wnioski. Wybór stypendystów został dokonany na podstawie oceny ich motywacji, spójności aplikacji z życiowymi planami oraz uzasadnienia merytorycznego. Selekcji dokonali: Marcin Jóźwik, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Małgorzata Maj rzeczniczka prasowa DPD Polska, pomysłodawczyni programu „Kierunek Samodzielność” i Elżbieta Prządka, współtwórczyni tej akcji, koordynatorka projektu w Towarzystwie Nasz Dom.
- Dotychczasowe edycje programu ukazały realne potrzeby młodych ludzi z domów dziecka i rodzinnej pieczy zastępczej u progu dorosłego życia. Uczestnicy doceniają „Kierunek Samodzielność”, który daje im poczucie sprawczości i energię do działania – komentuje Elżbieta Prządka, współtwórczyni programu „Kierunek Samodzielność”, Koordynatorka Projektu w Towarzystwie Nasz Dom.
Młodzi przedsiębiorczy
Program poza przygotowaniem młodzieży do wybranych zawodów jest dla nich źródłem cennej wiedzy na temat przedsiębiorczości osobistej, rozumianej jako aktywna postawa w życiu, branie odpowiedzialności za własny rozwój i kształtowanie kariery. W minionym roku stypendyści mieli okazję wziąć udział w warsztatach, których celem było pokazanie na czym polega przedsiębiorczość i zarządzanie własnymi finansami w praktyce.
- Uczestnicy szkolenia poznali koszty prowadzenia domu, wychowania dzieci, zasady rozliczania podatków, prowadzenia domowego budżetu, rolę ZUS. To spotkanie pokazało, że młodzież bardzo potrzebuje konkretnych, praktycznych podpowiedzi, co i jak zrobić, żeby zaplanować swoją przyszłość i właściwie o nią zadbać – komentuje Marcin Jóźwik, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, prowadzący szkolenie.
- Cieszę się, że dzięki współpracy z Towarzystwem Nasz Dom pomagamy młodym ludziom przebywającym w pieczy zastępczej wejść w dorosłość. Dzięki szkoleniu z przedsiębiorczości stypendyści poznają dodatkowo podstawowe mechanizmy ekonomiczne, których znajomość w dzisiejszym świecie jest niezbędna. Program „Kierunek Samodzielność” wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju naszej firmy, której jeden z filarów zakłada promowanie przedsiębiorczości, także wśród młodzieży – podsumowuje Małgorzata Maj, rzeczniczka prasowa DPD Polska.
Projekt realizowany jest wspólnie przez DPD Polska i Towarzystwo Nasz Dom.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.