Komunikaty PR

DPD Polska i Towarzystwo Nasz Dom - znamy stypendystów "Kierunku Samodzielność"

2021-03-12  |  10:00
Biuro prasowe

DPD Polska wraz z Towarzystwem Nasz Dom już po raz piąty wybrały stypendystów programu „Kierunek Samodzielność”. Jedenastka zdolnych i ambitnych uczniów przebywających w pieczy zastępczej otrzyma u progu dorosłości dofinansowanie do wybranych kursów przybliżających spełnienie ich zawodowych marzeń. Dzięki programowi młodzież ma szanse zdobyć kwalifikacje w wybranym zawodzie, m.in. w dziedzinie psychologii, pedagogiki, ratownictwa medycznego, informatyki, grafiki komputerowej, fizjoterapii.

W tym roku w odpowiedzi na ogłoszenie w sprawie rekrutacji do Programu „Kierunek Samodzielność” do siedziby Towarzystwa Nasz Dom spłynęły aż 52 wnioski. Wybór stypendystów został dokonany na podstawie oceny ich motywacji, spójności aplikacji z życiowymi planami oraz uzasadnienia merytorycznego. Selekcji dokonali: Marcin Jóźwik, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Małgorzata Maj rzeczniczka prasowa DPD Polska, pomysłodawczyni programu „Kierunek Samodzielność” i Elżbieta Prządka, współtwórczyni tej akcji, koordynatorka projektu w Towarzystwie Nasz Dom.

- Dotychczasowe edycje programu ukazały realne potrzeby młodych ludzi z domów dziecka i rodzinnej pieczy zastępczej u progu dorosłego życia. Uczestnicy doceniają „Kierunek Samodzielność”, który daje im poczucie sprawczości i energię do działania – komentuje Elżbieta Prządka, współtwórczyni programu „Kierunek Samodzielność”, Koordynatorka Projektu w Towarzystwie Nasz Dom.

Młodzi przedsiębiorczy

Program poza przygotowaniem młodzieży do wybranych zawodów jest dla nich źródłem cennej wiedzy na temat przedsiębiorczości osobistej, rozumianej jako aktywna postawa w życiu, branie odpowiedzialności za własny rozwój i kształtowanie kariery. W minionym roku stypendyści mieli okazję wziąć udział w warsztatach, których celem było pokazanie na czym polega przedsiębiorczość i zarządzanie własnymi finansami w praktyce.

- Uczestnicy szkolenia poznali koszty prowadzenia domu, wychowania dzieci, zasady rozliczania podatków, prowadzenia domowego budżetu, rolę ZUS. To spotkanie pokazało, że młodzież bardzo potrzebuje konkretnych, praktycznych podpowiedzi, co i jak zrobić, żeby zaplanować swoją przyszłość i właściwie o nią zadbać – komentuje Marcin Jóźwik, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, prowadzący szkolenie.

- Cieszę się, że dzięki współpracy z Towarzystwem Nasz Dom pomagamy młodym ludziom przebywającym w pieczy zastępczej wejść w dorosłość. Dzięki szkoleniu z przedsiębiorczości stypendyści poznają dodatkowo podstawowe mechanizmy ekonomiczne, których znajomość w dzisiejszym świecie jest niezbędna. Program „Kierunek Samodzielność” wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju naszej firmy, której jeden z filarów zakłada promowanie przedsiębiorczości, także wśród młodzieży – podsumowuje Małgorzata Maj, rzeczniczka prasowa DPD Polska.

Projekt realizowany jest wspólnie przez DPD Polska i Towarzystwo Nasz Dom. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-04-25 | 15:00

ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY KORCZAKA W 2024 ROKU

ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY KORCZAKA W 2024 ROKU   W tym roku do Nagrody Korczaka wypłynęło wyjątkowo dużo zgłoszeń – 147 osoby i instytucje z całego kraju. Jak podkreśla Uczelnia Korczaka – organizator konkursu
Problemy społeczne ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ
2024-04-22 | 11:00

ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ

Warszawa, 18 kwietnia 2024 Fundacja Nauka. To Lubię ogłosiła dzisiaj uruchomienie nowego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i średnich pt. „Łowcy
Problemy społeczne Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .
2024-04-12 | 06:00

Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .

Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 4 miliony osób z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi. Z tej liczby około 200.000 osób, to mieszkańcy Pomorza. Dlatego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.