“Droga do Aktywności” - rusza nowy projekt Fundacji Avalon
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Fundacja Avalon, która od ponad 15 lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami i kształtuje ich wizerunek w społeczeństwie, startuje z nowym projektem. Celem “Drogi do Aktywności” jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami, które często ze względu na niechęć pracodawców oraz różnego rodzaju ograniczenia pozostają poza rynkiem pracy. Ponadto projekt ma ambicję zapoznania osób z niepełnosprawnościami z warszawskimi placówkami kulturalnymi, wzmocnienie ich pewności siebie oraz zachęta do samodzielnego podejmowania aktywności społecznej. Projekt jest współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.
Do kogo skierowany jest projekt?
Projekt “Droga do Aktywności”, realizowany przez projekt Avalon Active, w swoich założeniach ma wspieranie tych osób, którym jest najtrudniej wkroczyć na rynek pracy.
Projekt "Droga do Aktywności" jest kolejnym, prowadzonym przez nas projektem realizującym misję Fundacji Avalon. Poprzez nasze liczne działania chcemy, by osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore były samodzielne i aktywne w możliwie każdej sferze życia. Na co dzień wspieramy finansowo, edukujemy, rehabilitujemy, promujemy aktywność sportową a od teraz także aktywność zawodową i społeczną. To niezmiernie ważne z punktu widzenia każdego człowieka, niezależnie od stopnia jego sprawności. - Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon.
Fundacja Avalon kieruje swój nowy projekt do osób powyżej 18 roku życia, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, są bezrobotne, nieaktywne zawodowo oraz mieszkają na terenie miasta stołecznego Warszawy. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto już dziś przesłać zgłoszenie na adres: fundacja@fundacjaavalon.pl.
Co czeka na uczestników projektu?
Fundacja Avalon dla chętnych oferuje różnorodne wsparcie. Będzie to m.in.: wsparcie doradcze w zakresie rozwoju zawodowego, indywidualne spotkania z doradcą zawodowym, warsztaty psychoedukacyjne w zakresie rozwoju osobistego oraz indywidualne wsparcie psychologiczne.
Projekt zakłada również uczestnictwo w zajęciach “Aktywni w społeczeństwie” podczas których zorganizowane będą wyjścia do obiektów kultury, gry miejskie oraz zwiedzanie parków.
Projekt “Droga do aktywności” jest szansą na otworzenie się na nowe obszary życia, poprawę pewności siebie oraz zdobycie nowych umiejętności. Dzięki zajęciom “Aktywni w społeczeństwie” uczestnicy poszerzą swoje kulturalne horyzonty oraz przeżyją wiele niezapomnianych chwil. Nabyte umiejętności i doświadczenia pomogą odbiorcom postawić pierwsze kroki na drodze ku aktywności zawodowej. Projekt będzie realizowany w latach 2022 - 2024, a w jego ramach zostaną zrealizowane 3 pięciomiesięczne cykle warsztatów i działań aktywizujących zawodowo i społecznie.

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.