Komunikaty PR

Dzieci w Syrii nie mogą dłużej czekać. Podpisz apel UNICEF Polska i pomóż zakońc

2021-08-09  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

Syryjskie dzieci od ponad 10 lat są ofiarami jednego z najbardziej brutalnych konfliktów zbrojnych na świecie. Każdego dnia tracą zdrowie i życie. Wiele z nich nie zna innej rzeczywistości niż przemoc i strach. UNICEF Polska przygotował apel do społeczności międzynarodowej o pilne podjęcie wszelkich możliwych działań w celu ratowania syryjskich dzieci i zapewnienia im bezpieczeństwa. Każdy może się pod nim podpisać za pośrednictwem strony: unicef.pl/apel-syria.

 

W tym roku minęła dekada od wybuchu wojny w Syrii. Tylko według oficjalnych danych, niemal 12 tys. dzieci zostało zabitych lub rannych, a ponad 5,7 tys. zostało zmuszonych do walk. Dzieci często są okaleczane i tracą życie z powodu min i niewybuchów. Co najmniej 3 mln najmłodszych nie chodzi do szkoły, a ponad 500 tys. jest chronicznie niedożywionych.

Długotrwała wojna i pogłębiający się kryzys gospodarczy wyniszczają Syrię. Od początku konfliktu kraj ten cofnął się gospodarczo o ponad 40 lat. Rodzin nie stać na zakup nawet podstawowych produktów. W tym roku UNICEF w Syrii odnotował najwyższą liczbę osób potrzebujących pomocy humanitarnej od początku konfliktu.

 

Aleppo jak Warszawa

Wszystkie strony konfliktu naruszają międzynarodowe prawo humanitarne i prawa człowieka. Infrastruktura cywilna – wodociągi, szkoły, szpitale są zniszczone, a ograniczenie w dostępie do żywności jest stosowane jako niezgodna z prawem taktyka wojenna. Zniszczenia są ogromne.

Dzisiejsze sceny z Syrii przypominają te z II wojny światowej. Aleppo wygląda jak Warszawa po Powstaniu Warszawskim w 1944 r. W podobnych ruinach jak te sprzed 77 lat mieszkają dziś dorośli i dzieci – Syryjczycy. Ich sytuacja jest dramatyczna. Polki i Polacy wiedzą, czym jest wojna. Wiemy też, jak ważny jest pokój, wzajemna pomoc i solidarność. Teraz naszej solidarności potrzebują Syryjczycy.

 

Apel UNICEF Polska

Pracownicy UNICEF i organizacji partnerskich pomimo wielu utrudnień, niejednokrotnie z narażeniem zdrowia i życia, niosą pomoc dzieciom w Syrii. Zapewniają dostęp do czystej wody, pomoc żywnościową, opiekę medyczną i edukację, również tę ratującą życie – na temat ryzyka związanego z minami i niewybuchami. Jednak ta pomoc to za mało.

Jedynym sposobem na przerwanie przemocy i odbudowę kraju jest trwały pokój. Dopiero wtedy syryjskie rodziny będą mogły bezpiecznie żyć, a dzieci dorastać i budować swoją przyszłość.

Solidarność i presja społeczna mają ogromną moc. Dlatego UNICEF apeluje do stron konfliktu oraz do wszystkich, którzy mogą przyczynić się do ratowania syryjskich dzieci i zapewnienia im bezpiecznej przyszłości.

UNICEF Polska apeluje o:

  • doprowadzenie do zawieszenia broni i podjęcie wszelkich możliwych działań mogących zakończyć wojnę i dać szansę na normalne życie syryjskim dzieciom;
  • umożliwienie organizacjom takim jak UNICEF bezpiecznego dotarcia z pomocą do poszkodowanych dzieci i ich rodzin;
  • zaprzestanie ataków na ludność cywilną i infrastrukturę tak, aby domy, szkoły, szpitale i wodociągi były bezpieczne i dostępne dla dzieci.

Dołącz do nas i powiedz „stop” dla koszmaru dzieci w Syrii! Podpisz apel na stronie: unicef.pl/apel-syria.

 

O UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa od 75 lat działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Więcej informacji na stronie unicef.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Stowarzyszenie UNICEF Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel Biuro prasowe
2024-08-21 | 01:00

Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel

Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel Legendarny Ford Mustang Mach 1 z 1969 roku, znany jako #MustangKaczkowskiego, znalazł nowy dom. Aukcja, która rozpoczęła się
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-07-31 | 11:00

Pracownicy systemu ochrony zdrowia w obronie dzieci: jak reagować na przemoc?

  Dzięki codziennym kontaktom z dziećmi, personel medyczny i pozamedyczny ma wyjątkową szansę zauważania i identyfikacji przypadków przemocy. Teraz, dzięki obowiązkowi wdrożenia przez podmioty prowadzące
Problemy społeczne 7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców
2024-07-30 | 15:02

7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców

Młodzi Polacy w wieku od 18 do 34 lat coraz częściej pozostają w domu rodzinnym. Ze statystyk Eurostatu za 2023 rok wynika, że odsetek młodych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.