Komunikaty PR

Grupa Maspex: CSR wspierający zdrowy styl życia i edukację dzieci

2023-09-11  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Maksymiuk
PR Hub

Długa 16/205
00-238 Warszawa
magdalena.maksymiuk|prhub.eu| |magdalena.maksymiuk|prhub.eu
609555990
prhub.eu
Do pobrania info pras ( 0.04 MB )

Już ponad 16 milionów dzieci i młodzieży uczestniczyło w inicjatywach edukacyjnych Grupy Maspex: Akademii Lubella, Kubusiowych Przyjaciołach Natury, Akademii Bezpiecznego Puchatka oraz Pucharze Tymbarku. Grupa Maspex od 17 lat tworzy największe programy CSR w Polsce, które docierają już do co drugiego przedszkola i co trzeciej szkoły podstawowej. Duża różnorodność tematyczna sprawia, że z roku na rok włącza się w nie coraz więcej placówek.

Grupa Maspex jest świadoma swojego wpływu na otoczenie biznesowe, naturalne i społeczne. Dlatego od lat podejmuje szereg działań, aby ten wpływ był jak najbardziej pozytywny. Kierunki aktywności Maspeksu w obszarach związanych z ESG wyznacza strategia „Efekt Kolibra”, której filarem jest zdrowy styl życia. Dużą częścią działalności spółki w zakresie zrównoważonego rozwoju jest szereg inicjatyw społecznych i edukacyjnych, realizowanych w formie projektów dla dzieci i młodzieży już od 17 lat. Dzisiaj Maspex może pochwalić się jednymi z największych w Polsce, a nawet w Europie, programami z obszarów ekologii, edukacji żywieniowej, aktywności fizycznej czy bezpieczeństwa najmłodszych. Wyróżnia je długofalowość i eksperckość – wszystkie materiały opracowywane są przez specjalistów z danej dziedziny.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest edukacja dzieci i młodzieży, od której zależy nie tylko ich zdrowie i samopoczucie, ale też przyszłość naszej planety. Dlatego od lat angażujemy się w ogólnopolskie projekty ukierunkowane na znajomość zasad odżywiania i gotowania, zasad bezpieczeństwa, ekologii a także aktywność fizyczną. Co roku nauczyciele pozytywnie oceniają udział w naszych inicjatywach, a to napędza nas do dalszego rozwoju naszych programów – mówi Daniel Karaś, Manager ds. CSR Grupy Maspex.

W 2023 r. Grupa zrealizowała aż 4 projekty edukacyjne: Akademia Lubella, Kubusiowi Przyjaciele Natury, Akademia Bezpiecznego Puchatka i  Puchar Tymbarku. W sumie uczestniczyło w nich niemal 1,9 mln dzieci i młodzieży z całej Polski.

Akademia Lubella we współpracy z Fundacją Polskie Dzieci wspiera kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez naukę komponowania zróżnicowanych posiłków i inspirowanie młodych do samodzielnego gotowania. W tym roku premierę miała pierwsza edycja programu w odświeżonej odsłonie, w której nowością jest zaangażowanie młodzieży do samodzielnego prowadzenia lekcji. Materiały dostępne w ramach programu poruszają tematykę zdrowego gotowania i odżywiania, ale duży nacisk położono w tym roku także na aspekt niemarnowania żywności. Nowa formuła zajęć okazała się sukcesem – w tegorocznej edycji wzięło udział prawie 220 tys. uczniów z klas VI-VIII.

W ostatniej edycji Kubusiowych Przyjaciół Natury padła rekordowa liczba 1,3 miliona uczestników. W ramach tej inicjatywy Grupa Maspex wraz z partnerami, UNEP/GRID Warszawa, Czapczyński Family Foundation oraz Interzero, uczy najmłodszych dbania o przyrodę – to największy ogólnopolski program o tematyce ekologicznej dla przedszkoli, a od 2019 r. również dla szkół podstawowych.

Akademia Bezpiecznego Puchatka to inicjatywa skierowana do dzieci z klas I szkół podstawowych, obejmująca tematykę związaną z bezpieczeństwem w pięciu sferach: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacjach z rówieśnikami. W programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 uczniów.

Od 17 lat Maspex za sprawą marki Tymbark jest generalnym sponsorem Pucharu Tymbarku, czyli największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci, których organizatorem jest PZPN. W tym roku na boiska w całej Polsce wybiegły dzieci z co czwartej szkoły podstawowej w Polsce, a do rozgrywek zapisało się prawie 100 tysięcy młodych sportowców.

Zdrowy styl życia zaczyna się w kuchni

Edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i bezpieczeństwa jest dla Grupy Maspex priorytetem w ramach pierwszego ekosystemu Strategii Zrównoważonego Rozwoju 2030, którą oparto na filozofii ,,Efektu Kolibra”. Jej główne założenie polega na tym, że innowacja na jednym polu wywołuje zmiany w innych dziedzinach, razem prowadząc do przełomowych, pozytywnych zmian dla człowieka i planety. By ,,Efekt Kolibra” mógł się zadziać, rozpocząć należy właśnie od zdrowego stylu życia. Dla Grupy Maspex oznacza to prowadzenie działań dwutorowo – dążenie do tzw. ,,czystych etykiet”, m.in. poprzez całkowitą eliminację cukru dodanego w napojach dla dzieci, oraz kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych, którzy stanowią znaczącą grupę konsumencką, a ich wybory już wkrótce będą decydować o kształcie świata. Coraz większe znaczenie dla zdrowia ludzi i planety ma także dieta roślinna, dlatego Maspex sukcesywnie poszerza swoje portfolio w zakresie tego typu produktów.  

Już dzisiaj, wraz z początkiem nowego roku szkolnego, wystartują kolejne edycje tych programów. Zapisy będę odbywać się poprzez strony internetowe projektów.

Akademia Lubella to ogólnopolski program edukacyjny organizowany przez markę Lubella, który promuje zdrowy styl życia wśród młodzieży. Akcja jest kontynuacją projektu Akademia Uwielbiam, w którym wzięło udział już ponad 700 tysięcy młodych ludzi. Program potrwa do 23 czerwca 2023 r.

Więcej informacji na www.akademialubella.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Hub
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel Biuro prasowe
2024-08-21 | 01:00

Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel

Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel Legendarny Ford Mustang Mach 1 z 1969 roku, znany jako #MustangKaczkowskiego, znalazł nowy dom. Aukcja, która rozpoczęła się
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-07-31 | 11:00

Pracownicy systemu ochrony zdrowia w obronie dzieci: jak reagować na przemoc?

  Dzięki codziennym kontaktom z dziećmi, personel medyczny i pozamedyczny ma wyjątkową szansę zauważania i identyfikacji przypadków przemocy. Teraz, dzięki obowiązkowi wdrożenia przez podmioty prowadzące
Problemy społeczne 7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców
2024-07-30 | 15:02

7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców

Młodzi Polacy w wieku od 18 do 34 lat coraz częściej pozostają w domu rodzinnym. Ze statystyk Eurostatu za 2023 rok wynika, że odsetek młodych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.