Komunikaty PR

Infolinia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wydłuża czas działania telefonu 800 100

2020-05-13  |  11:00
Do pobrania Komunikat ( 1.82 MB )

Emocjonalne wsparcie na czas pandemii

 

Infolinia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wydłuża czas działania telefonu 800 100 100 i zwiększa zakres pomocy dla rodziców i nauczycieli

 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 4 maja wydłużyła działanie telefonu 800 100 100 dla rodziców/opiekunów i nauczycieli oraz zwiększyła zakres i skalę oferowanej pomocy psychologicznej. To odpowiedź na szybko pogarszającą się kondycję psychiczną Polaków w obliczu wciąż szerzącej się pandemii koronawirusa. Inicjatywę wspiera firma Henkel Polska.

Od kilku tygodni świat mierzy się z wyzwaniem, które wpływa na codzienne życie wielu ludzi i powoduje rosnące poczucie zagrożenia. Dlatego też osób, które nie radzą sobie z nową rzeczywistością, wciąż przybywa. Ostatnie tygodnie, których symbolem stał się czas odosobnienia, zdalnej pracy i edukacji, są niezwykle trudne nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.

- Czas izolacji to ogromne wyzwanie dla całego społeczeństwa. Ten okres jest szczególnie trudny dla rodziców i opiekunów. Teraz łączą pracę na etacie i opiekę nad młodszymi dziećmi lub wsparcie starszaków w lekcjach online. Wiele rodzin z dnia na dzień straciło także źródło utrzymania, bo np. pracowali w branży, która stanęła w miejscu na kilka tygodni. Stan epidemii dotknął też zdalnie pracujących nauczycieli. Są przeciążeni formą i czasem zajęć, brakuje im odpowiedniego sprzętu, mierzą się z wszechobecnym chaosem i niepokoją się o swoich uczniów. Jest wiele powodów do stresu, tymczasem zewnętrzna pomoc jest bardzo ograniczona. Nasz Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci 800 100 100 ma teraz specjalną ofertę właśnie dla tych grup – mówi Paula Włodarczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Przez 2 miesiące pod numerem telefonu 800 100 100, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17, pomoc psychologiczną będą mogli uzyskać wszyscy rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele. Dyżurujący psychoterapeuci i psychologowie pomogą im zadbać o swoje zdrowie psychiczne w czasach pandemii, izolacji i kwarantanny. Odpowiedzą także na trudne pytania, m.in. na temat tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co się teraz wokół nas dzieje.

We wsparcie inicjatywy zaangażowała się firma Henkel Polska, dzięki czemu możliwe było znaczące wydłużenie czasu pracy infolinii oraz zakres oferowanej pomocy. 

- Obecna sytuacja dotyka nas wszystkich. Dlatego wspieramy działanie szpitali i różnych organizacji. Mamy świadomość, że ze stresem spowodowanym epidemią nie każdy z nas potrafi poradzić sobie sam. Sytuacja kryzysowa bez jakiegokolwiek wsparcia może odebrać człowiekowi wszelką godność, zdrowie, a, w skrajnych przypadkach, także życie. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i jej niezwykle ważną działalność na rzecz minimalizowania skutków psychologicznych wielu trudnych sytuacji życiowych, w tym również epidemii koronawirusa w Polsce – podkreśla Anna Kobierska, Henkel Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel Biuro prasowe
2024-08-21 | 01:00

Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel

Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel Legendarny Ford Mustang Mach 1 z 1969 roku, znany jako #MustangKaczkowskiego, znalazł nowy dom. Aukcja, która rozpoczęła się
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-07-31 | 11:00

Pracownicy systemu ochrony zdrowia w obronie dzieci: jak reagować na przemoc?

  Dzięki codziennym kontaktom z dziećmi, personel medyczny i pozamedyczny ma wyjątkową szansę zauważania i identyfikacji przypadków przemocy. Teraz, dzięki obowiązkowi wdrożenia przez podmioty prowadzące
Problemy społeczne 7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców
2024-07-30 | 15:02

7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców

Młodzi Polacy w wieku od 18 do 34 lat coraz częściej pozostają w domu rodzinnym. Ze statystyk Eurostatu za 2023 rok wynika, że odsetek młodych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.