Infolinia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wydłuża czas działania telefonu 800 100
Emocjonalne wsparcie na czas pandemii
Infolinia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wydłuża czas działania telefonu 800 100 100 i zwiększa zakres pomocy dla rodziców i nauczycieli
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 4 maja wydłużyła działanie telefonu 800 100 100 dla rodziców/opiekunów i nauczycieli oraz zwiększyła zakres i skalę oferowanej pomocy psychologicznej. To odpowiedź na szybko pogarszającą się kondycję psychiczną Polaków w obliczu wciąż szerzącej się pandemii koronawirusa. Inicjatywę wspiera firma Henkel Polska.
Od kilku tygodni świat mierzy się z wyzwaniem, które wpływa na codzienne życie wielu ludzi i powoduje rosnące poczucie zagrożenia. Dlatego też osób, które nie radzą sobie z nową rzeczywistością, wciąż przybywa. Ostatnie tygodnie, których symbolem stał się czas odosobnienia, zdalnej pracy i edukacji, są niezwykle trudne nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.
- Czas izolacji to ogromne wyzwanie dla całego społeczeństwa. Ten okres jest szczególnie trudny dla rodziców i opiekunów. Teraz łączą pracę na etacie i opiekę nad młodszymi dziećmi lub wsparcie starszaków w lekcjach online. Wiele rodzin z dnia na dzień straciło także źródło utrzymania, bo np. pracowali w branży, która stanęła w miejscu na kilka tygodni. Stan epidemii dotknął też zdalnie pracujących nauczycieli. Są przeciążeni formą i czasem zajęć, brakuje im odpowiedniego sprzętu, mierzą się z wszechobecnym chaosem i niepokoją się o swoich uczniów. Jest wiele powodów do stresu, tymczasem zewnętrzna pomoc jest bardzo ograniczona. Nasz Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci 800 100 100 ma teraz specjalną ofertę właśnie dla tych grup – mówi Paula Włodarczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Przez 2 miesiące pod numerem telefonu 800 100 100, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17, pomoc psychologiczną będą mogli uzyskać wszyscy rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele. Dyżurujący psychoterapeuci i psychologowie pomogą im zadbać o swoje zdrowie psychiczne w czasach pandemii, izolacji i kwarantanny. Odpowiedzą także na trudne pytania, m.in. na temat tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co się teraz wokół nas dzieje.
We wsparcie inicjatywy zaangażowała się firma Henkel Polska, dzięki czemu możliwe było znaczące wydłużenie czasu pracy infolinii oraz zakres oferowanej pomocy.
- Obecna sytuacja dotyka nas wszystkich. Dlatego wspieramy działanie szpitali i różnych organizacji. Mamy świadomość, że ze stresem spowodowanym epidemią nie każdy z nas potrafi poradzić sobie sam. Sytuacja kryzysowa bez jakiegokolwiek wsparcia może odebrać człowiekowi wszelką godność, zdrowie, a, w skrajnych przypadkach, także życie. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i jej niezwykle ważną działalność na rzecz minimalizowania skutków psychologicznych wielu trudnych sytuacji życiowych, w tym również epidemii koronawirusa w Polsce – podkreśla Anna Kobierska, Henkel Polska.
Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Burger King wchodzi do Zgorzelca
Pudliszki wspierają Szlachetną Paczkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.