JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY HIPNOZĄ REGRESYJNĄ, A SEANSEM TERAPEUTYCZNYM? TERAPEUTA
Regresja – powrót do rozwojowo mniej dojrzałych sposobów funkcjonowania psychicznego (…), jest też zasadniczym elementem procesu psychoanalitycznego umożliwiającym pacjentowi przepracowanie nierozwiązanych konfliktów. Regresji sprzyjać mogą takie nieprzyjemne uczucia, jak lęk, poczucie winy, depresja, wstyd, frustracja, a także choroba fizyczna, zmęczenie, itd.
Moore B.E., Fine B.D. (1996). Słownik psychoanalizy (s. 268 – 270)
Warszawa: Jacek Santorski & CO. SCHOLAR
Hipnoza regresyjna to stan, który umożliwia przypomnienie sobie przeszłych wydarzeń, chwili, myśli, uczucia, obrazu. Stosowana jest jako metoda rozwiązywania poważnych problemów emocjonalnych, których źródła tkwią w trudnych przeżyciach z okresu dzieciństwa lub kilku lat wstecz. Osoba poddana hipnozie regresyjnej nie tylko szczegółowo analizuje minione wydarzenia, ale znajduje się w odmiennym stanie świadomości, stanie zwiększonej koncentracji, uaktywniając swój potencjał, by myśleć bardziej przejrzyście.
Seans Terapeutyczny – czym jest i dla kogo jest skierowany?
Seans Terapeutyczny – jest to spotkanie między specjalistą, a pacjentem w celu poznania przyczyny problemu i rozpracowania skutecznej strategii rozwiązania problemu. Długość seansu zależna jest od złożoności problemu, z jakim przychodzi klient. Jeśli problem nie jest bardzo głęboko zakorzeniony w psychice, klient wraz z pomocą terapeuty jest w stanie poradzić sobie z nim na pierwszym lub na maksymalnie dwóch seansach.
Jakie są różnice między hipnozą regresyjną, a seansem terapeutycznym?
„Hipnoza regresyjna jest jedną z form terapii, głównie skoncentrowaną na pracy ze wspomnieniami lub z przeżywanie
m emocji związanych z sytuacjami z wcześniejszego okresu życia. Podczas seansu terapeutycznego można wykorzystać formę regresji, jeśli problem tkwi w przeszłości.” – mówi ekspert, Maksym Komar
Maksym Komar – ekspert ds.Hipnozy, który jest autorem metody terapeutycznej – Maksym Komar’s Method oraz Hipnozy niewerbalnej. To dyplomowany i certyfikowany Hipnoterapeuta Kliniczny, Master Hipnoterapii, Hipnolog, NLP Master Coach. Dyrektor i założyciel Professional Hypnosis Training Institute oraz sekretarz Polskiego Przedstawicielstwa Eastern European Association of Hypnotherapists and Clinical Psychologists. Autor publikacji naukowych na temat Hipnoterapii oraz metod wpływu na psychikę człowieka, prowadzi szkolenia w USA i Europie.
https://maksymkomar.com/

Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.