JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY HIPNOZĄ REGRESYJNĄ, A SEANSEM TERAPEUTYCZNYM? TERAPEUTA
Regresja – powrót do rozwojowo mniej dojrzałych sposobów funkcjonowania psychicznego (…), jest też zasadniczym elementem procesu psychoanalitycznego umożliwiającym pacjentowi przepracowanie nierozwiązanych konfliktów. Regresji sprzyjać mogą takie nieprzyjemne uczucia, jak lęk, poczucie winy, depresja, wstyd, frustracja, a także choroba fizyczna, zmęczenie, itd.
Moore B.E., Fine B.D. (1996). Słownik psychoanalizy (s. 268 – 270)
Warszawa: Jacek Santorski & CO. SCHOLAR
Hipnoza regresyjna to stan, który umożliwia przypomnienie sobie przeszłych wydarzeń, chwili, myśli, uczucia, obrazu. Stosowana jest jako metoda rozwiązywania poważnych problemów emocjonalnych, których źródła tkwią w trudnych przeżyciach z okresu dzieciństwa lub kilku lat wstecz. Osoba poddana hipnozie regresyjnej nie tylko szczegółowo analizuje minione wydarzenia, ale znajduje się w odmiennym stanie świadomości, stanie zwiększonej koncentracji, uaktywniając swój potencjał, by myśleć bardziej przejrzyście.
Seans Terapeutyczny – czym jest i dla kogo jest skierowany?
Seans Terapeutyczny – jest to spotkanie między specjalistą, a pacjentem w celu poznania przyczyny problemu i rozpracowania skutecznej strategii rozwiązania problemu. Długość seansu zależna jest od złożoności problemu, z jakim przychodzi klient. Jeśli problem nie jest bardzo głęboko zakorzeniony w psychice, klient wraz z pomocą terapeuty jest w stanie poradzić sobie z nim na pierwszym lub na maksymalnie dwóch seansach.
Jakie są różnice między hipnozą regresyjną, a seansem terapeutycznym?
„Hipnoza regresyjna jest jedną z form terapii, głównie skoncentrowaną na pracy ze wspomnieniami lub z przeżywanie
m emocji związanych z sytuacjami z wcześniejszego okresu życia. Podczas seansu terapeutycznego można wykorzystać formę regresji, jeśli problem tkwi w przeszłości.” – mówi ekspert, Maksym Komar
Maksym Komar – ekspert ds.Hipnozy, który jest autorem metody terapeutycznej – Maksym Komar’s Method oraz Hipnozy niewerbalnej. To dyplomowany i certyfikowany Hipnoterapeuta Kliniczny, Master Hipnoterapii, Hipnolog, NLP Master Coach. Dyrektor i założyciel Professional Hypnosis Training Institute oraz sekretarz Polskiego Przedstawicielstwa Eastern European Association of Hypnotherapists and Clinical Psychologists. Autor publikacji naukowych na temat Hipnoterapii oraz metod wpływu na psychikę człowieka, prowadzi szkolenia w USA i Europie.
https://maksymkomar.com/
Startuje 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
Ponad 60 tys. zł na wsparcie dzieci w pieczy zastępczej i usamodzielnionych
FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA WSPIERA DZIECI DOTKNIĘTE POWODZIĄ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.