Kilkuset Powstańców Warszawskich otrzyma świąteczne paczki
Rozpoczęła się kolejna edycja świątecznej akcji „Pamiętam, pomagam”, podczas której kilkuset Powstańców Warszawskich otrzyma paczki z żywnością. Znajdują się w nich delikatesowe produkty: wędliny, wypieki, herbaty, kawy, produkty świąteczne oraz słodycze. Wydarzenie organizuje Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, a finansowo wspiera je wiele firm.
To już kolejna edycja akcji „Pamiętam, pomagam”, mająca na celu pomoc bohaterom Powstania Warszawskiego. Przed świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocą oraz Dniem Niepodległości, otrzymują oni paczki z żywnością. Są to specjalnie przygotowane dania lub wysokiej jakości produkty delikatesowe, które mają umilić im świąteczny czas. Jak zaznacza Rafał Szczepański, prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, to również okazanie pamięci o weteranach Rzeczypospolitej. – „Pamiętamy, pomagamy” to hasło naszych akcji, które oddaje w pełni ich znaczenie. Paczki z żywnością w ważnych chwilach to piękna symbolika. Przekazujemy podarunki, razem przeżywamy świąteczny czas, rozmawiamy i pokazujemy, że zależy nam na osobach, które walczyły o wolność Polski – zaznacza Rafał Szczepański.
Organizatorzy planują dostarczyć do Powstańców Warszawskich ok. 200 paczek. Za ich dystrybucję odpowiada Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, dysponujący odpowiednim sprzętem do dowozu przesyłek w reżimie sanitarnym. – Codziennie jesteśmy z Powstańcami. Zawozimy im posiłki, lekarstwa oraz zakupy. Nasi pracownicy i wolontariusze są w pełni przeszkoleni. Stosują środki dezynfekcji oraz korzystają z masek ochronnych i rękawiczek jednorazowych – mówi Janusz Owsiany, który kieruje Domem Wsparcia Dla Powstańców Warszawskich.
Akcję świąteczną „Pamiętam, pomagam” wsparło 20 firm, z czego aż 14 członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich (Ama-Bud, Archicom, BBI Development, Dantex, Immobart, Marvipol Development, Matexi Polska, Novisa Development, Robyg, Tryboń PPI, Unidevelopment, Volumetric, Yareal, Uniqua) oraz dwie osoby prywatne: Ewa Radojewska oraz Sven-Torsten Kain. – Wraz z firmami deweloperskimi od lat pomagamy bohaterom Warszawy. Jesteśmy z nimi na dobre i na złe. Finansujemy budowę miejsc pamięci, paczki świąteczne oraz bieżącą pomoc. Dziękuję koleżankom i kolegom oraz firmom członkowskim za udział w tym projekcie – powiedział Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Oprócz tego wydarzenie współorganizują: Amest Otwock Sp. z o.o., Centrum Praskie Koneser oraz Sokołów S.A.
– To dla nas wiele znaczy, że tyle osób wciąż o nas pamięta. Dziękuję dziesiątkom wolontariuszy i wielu przedsiębiorstwom, które tak hojnie przekazują datki. Powstańcy Warszawscy to osoby po 90-tym roku życia. Dla niektórych z nas to ostatnie święta w smutnym czasie samoizolacji. Z dala od rodziny i przyjaciół szczególnie docenia się takie gesty – dodaje Zbigniew Galperyn ps. Antek, Prezes Związku Powstańców Warszawskich.
Pierwsza Gwiazdka Samodzielności zaświeci dla wychowanków pieczy zastępczej
25.11 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ELIMINACJI PRZEMOCY WOBEC KOBIET
Urodziny Kanga Foundation – nowoczesna dobroczynność w działaniu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.