Komunikaty PR

Moc Pomagania. Centrum Pomocy Ukraińcom przy Modlińskiej

2022-06-10  |  10:00
Biuro prasowe

Centrum Pomocy Humanitarnej  Ukraińcom zlokalizowane w Hali Targowo-Kongresowej Global EXPO, przy ulicy Modlińskiej 6D w Warszawie jest jednym z największych w Polsce punktów wsparcia dla osób wyjeżdżających z Ukrainy. A w ocenie licznych delegacji rządowych oraz delegatów ONZ uznany został  za jeden z najlepszych. Od ponad 3 miesięcy uciekający przed wojną Ukraińcy, otrzymują w ośrodku realne wsparcie i wszystko, co jest niezbędne do codziennego funkcjonowania, a nawet więcej.

Centrum Pomocy Humanitarnej  przy ul. Modlińskiej działa od początku marca 2022 roku i dotychczas zarejestrowało się tu ponad 45 000 uhcodzców, wydano ok. 1 000 000 posiłków i 240 000 noclegów. Pomadto do tej pory ośrodek udzielił wsparcia żywnościowo-ubraniowego dla co najmniej 20 innych punktów z Ukaińcami oraz wysłał ponad 50 transportów z pomocą na front i do szpitali w Ukrainie. To tylko niektóre liczby podsumowujące pracę Centrum przez ostatnie 3 miesiące.

Na co dzień w Centrum przebywa około 2,5-3 tys. obywateli Ukrainy, wśród nich ok. 40% to są dzieci. Przyjeżdżający znajdują tu nie tylko schronienie. Centrum zapewnia wszystkie artykuły pierwszej potrzeby, kompleksowe wyżywienie, całodobową opiekę medyczną (w tym specjalistyczną) i weterynaryjną, niezbędne wsparcie psychologiczne, usługi prawne, transport do innych miejsc docelowych w Polsce i innych krajów, pomoc w poszukiwaniu pracy czy zakwaterowania. W obiekcie wydzielona jest także przestrzeń dla dzieci i młodzieży.

Zaangażowanie pracowników jest ogromne. Codziennie pracuje tu ponad 200 osób: obsługa cateringu, punktów wydawczych, recepcji. Personel medyczny, serwis techniczny i policja również są do dyspozycji przyjeżdżających na terenie obiektu. Ponadto wspierają nas wolontariusze, firmy usługowe oraz darczyńcy. Wszystko po to, aby osoby, które przeżyły traumę wojny mogły złapać oddech i poczuć się bezpiecznie. – mówi  pełnomocnik Zbigniew Bogusz

Obiekt dysponuje stanowiskami służących wsparciem operatorów mobilnych, agencji pracy, pośredników banków, stowarzyszenia prawników i notariuszy, a także jedynym w Polsce punktem wizowym Kanady.

Bezpieczeństwo i możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb – to najważniejsze, ale nie jedyne co możemy zaoferować osobom dotkniętym wojną. W Centrum dbamy też o to, aby przyjeżdżający, zarówno dorośli jak i dzieci, otrzymali niezbędne psychologiczne wsparcie – komentuje Wadym, główny koordynator Centrum Pomocy –  Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić im dostęp do kultury, rozrywki i sportu, a także warunki do nauki i rozwoju. W tym celu stworzyliśmy dla osób z Ukrainy strefy zabaw, miejsca odpoczynku, sale spotkań, kursy z języka polskiego, a nawet zajęcia z jogi dla dorosłych i dzieci. Regularnie organizujemy spotkania, koncerty, obchodzimy święta.

W Centrum Pomocy przy ul. Modlińskiej obchodzono Wielkanoc i Dzień Matki, a w środę, 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka zorganizowana została impreza dla najmłodszych. Na dzieci czekało mnóstwo zabaw, konkursów, warsztaty plastyczne oraz słodycze.

Chęć niesienia pomocy innym oraz wdzięczność naszych gości za to, co robimy, jest właśnie tym, co napędza nas każdego dnia. Gdy widzimy te uśmiechy, realne efekty naszej pracy, czujemy niesamowitą satysfakcję i motywację do podejmowania dalszych działań. – mówi Rusłana Popławska, pracowniczka i wolontariuszka Centrum Pomocy – Będziemy pomagać tyle, ile będzie potrzeba. – dodaje.

Pracownicy Centrum, wolontariusze i inne osoby dobrej woli tworzące to wyjątkowe miejsce codziennie podejmują działania, aby tworzyć w obiekcie przyjazną domową atmosferę i zachęcają każdego, kto ma taką możliwość, do zaangażowania się w niesienie pomocy gościom z Ukrainy.

Obiekt działa przy wsparciu licznych instytucji, darczyńców prywatnych oraz Wojewody Mazowieckiego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Biuro prasowe
2025-06-24 | 18:00

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczysta inauguracja wystawy i premiera raportu podsumowującego ogólnopolski projekt Związku Przedsiębiorców
Problemy społeczne Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane
Problemy społeczne 878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
2025-03-12 | 06:00

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Branża browarnicza jest ważnym sektorem gospodarki światowej, który wygenerował 0,8% światowego PKB w 2023 r., czyli 878 miliardów dolarów. To więcej niż wg Banku

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Prawo

Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.