Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel
KRISHOME
Budowlana 1, Psary Małe
62-300 Września
k.kozlowska|krishome.eu| |k.kozlowska|krishome.eu
509 200 481
www.krishome.pl
Mustang Kaczkowskiego: Nowy właściciel i szlachetny cel
Legendarny Ford Mustang Mach 1 z 1969 roku, znany jako #MustangKaczkowskiego, znalazł nowy dom. Aukcja, która rozpoczęła się 24 lipca 2024 roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Cena była podbijana aż 166 razy, ostatecznie wylicytowano kwotę 245 tysięcy złotych! Państwo Beata i Karol Krysińscy (KRISHOME) dotrzymali słowa - przekazali Fundacji im. Ks. Jana Kaczkowskiego w całości środki uzyskane z tej charytatywnej licytacji.
Szczęśliwy nabywca Mustanga
W poniedziałek, 20 sierpnia, Mustang Mach 1 rocznik 1969 wraz z certyfikatami trafił w ręce nowego opiekuna. W siedzibie firmy KRISHOME, Państwo Krysińscy przekazali kluczyki do Mustanga jego nowemu właścicielowi, Panu Mikołajowi, który przybył na spotkanie wraz z rodziną.
Oprócz cennego samochodu, otrzymał on osobisty drobiazg należący do księdza Jana Kaczkowskiego oraz zaproszenie na Galę Finałowa Nagrody „Okulary Kaczkowskiego”, która odbędzie się 4 października w Sopocie.
Na co zostaną przeznaczone pieniądze?
Najpotężniejszą bronią w walce z kryzysem psychicznym są dobre relacje. To hasło przyświeca zespołowi fundacji w działaniach na rzecz dobrostanu psychicznego młodzieży w szkołach. Podczas warsztatów kulinarnych Projektu PAKA – „garuje” dobre relacje i uczy młodzież, jak być lepszymi dla siebie nawzajem.
Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego planuje otworzyć warsztatownię kulinarną PAKA. Będzie to miejsce, gdzie wychowankowie z programu „Nikt nie rodzi się zły” będą mogli rozwijać swoje kulinarne talenty, odbywać staże, zdobywać niezbędne doświadczenie zawodowe w poczuciu szacunku, godności i przynależności do społeczności PAKA. Jak mawiał Ks. Jan Kaczkowski „Strzały od życia nie muszą wszystkiego kończyć, a mogą wszystko zacząć”
Podziękowania
„Minione tygodnie były dla nas bardzo wzruszające. Począwszy od samego gestu Państwa Beaty i Karola Krysińskich z KRISHOME, którzy przekazali swojego Mustanga z 1969 roku na aukcję charytatywną, przez odwiedziny czerwonej strzały w Domu Aukcyjnym ARDOR w Warszawie, po emocjonującą licytację. Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego niezwykłego sukcesu.
Drogi nowy właścicielu Mustanga Kaczkowskiego. Dziękujemy”
Małgorzata Regosz-Kaczkowska i Anna Specjał, Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego.
Fundacja im. Księdza Jana Kaczkowskiego reprezentuje spadkobierców dzieła życia Ks. Jana Kaczkowskiego (1977-2016), autorytetu moralnego, który w każdym człowieku widział dobro. Jako organizacja pożytku publicznego, Fundacja zajmuje się projektami promującymi uważność i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Więcej: https://fundacjakaczkowskiego.org
KRISHOME Sp. z o.o. jest nowoczesną marką stolarki otworowej obecną w branży budowlanej od ponad 35 lat (wcześniej KRISPOL). Zakłady produkcyjne oferują komplet stolarki dla domu: okna PVC, stolarkę aluminiową, rolety i żaluzje, drzwi zewnętrzne oraz segmentowe bramy garażowe i przemysłowe. Stolarka KRISHOME dostępna jest w całej Polsce poprzez profesjonalną Sieć Salonów oraz Partnerów Handlowych. Więcej: https://krishome.pl/

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.