OBI pomaga najmłodszym z Ukrainy - wyremontuje dach ośrodka dla dzieci w Kraśnik
Kolejnym krokiem firmy jest rozpoczęcie długofalowej współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. OBI odpowiedziało na najpilniejszą potrzebę Wioski SOS w Kraśniku, przekazując ponad 240 tys. zł na remont dachu budynku, gdzie obecnie przebywa 29 osób z Ukrainy, w tym 17 dzieci.
Remontowi zostanie poddany dach jednego z budynków w Wiosce Dziecięcej w Kraśniku, w którym ze względu na sytuację w Ukrainie łączne zamieszkało 17 dzieci i 12 opiekunów. Przekazane przez OBI środki zostaną wykorzystane na zakup materiałów oraz pokryją koszt prac remontowych.
W związku z wojną na terenie Ukrainy, otrzymujemy wiele próśb o udzielnie wsparcia. Udało się nam już wiele zrobić i odpowiedzieć doraźnie na bieżące potrzeby. W niesienie pomocy mocno zaangażowali się nasi pracownicy realizując lokalne działania. Jednocześnie chcemy działać długofalowo. Aby nasze działania były maksymalnie skuteczne, zdecydowaliśmy się w pierwszym kroku na koncentrację możliwości i współpracę z wyspecjalizowaną organizacją, wspierającą aktywnie naszych sąsiadów z Ukrainy. Postanowiliśmy pomóc Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce i Wiosce w Kraśniku, gdzie schronienie znalazły dzieci, które doświadczyły wojny. To dopiero pierwszy krok. Już niebawem planujemy rozszerzyć naszą współpracę ze Stowarzyszeniem, tak aby długofalowo wspierać dzieci w potrzebie, również te z Ukrainy – powiedział Adam Rosiński, prezes zarządu OBI Polska.
W lokalną koordynację działań włączył się dedykowany zespół z Marketu OBI w Lublinie, oddalonego od Kraśnika o ok. 60 km. W jego skład którego wchodzą Marcin Olęderek – Dyrektor Marketu, oraz Michał Szalast – Koordynator ds. Relacji z Klientem i Usług. Dbają oni o potrzeby placówki i jej podopiecznych oraz wesprą proces wymiany dachu.
W czasach wojny w Ukrainie każda pomoc jest ważna, zwłaszcza dla najmłodszych, którzy z dnia na dzień musieli opuścić swoje domy w ojczystym kraju. Na szczęście znaleźli oni schronienie m.in. w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku. W OBI dom ma dla nas szczególne znaczenie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy pomóc i sfinansujemy kompleksową wymianę dachu budynku, który stał się teraz drugim domem dla prawie 30 osób z Ukrainy. – powiedział Marcin Olęderek, Dyrektor Marketu OBI w Lublinie.
Planowany remont jest kontynuacją wymiany starych, wymagających pilnej wymiany dachów budynków w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku. Obecnie odnawiany jest dach budynku, w którym mieszka jedna z rodzin z Ukrainy – osiem osób, w tym pięcioro dzieci, oraz mieści się sala rekreacyjna, gdzie odbywają się zajęcia grupowe dla najmłodszych.
Do wymiany został nam już tylko jeden dach budynku. Niestety to koszt rzędu 240 tys. zł, dlatego potrzebowaliśmy dodatkowego wsparcia finansowego. Jesteśmy wdzięczni OBI za udzieloną pomoc i ich zaangażowanie – powiedział Dariusz Krysiak Dyrektor SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku.
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym i zagrożonym utratą opieki rodziców, przygotowując je do dorosłego, samodzielnego życia. Tworzone są dla nich rodzinne formy opieki zastępczej, zwane „SOS Wioskami Dziecięcymi”, gdzie dostają dom i bezpieczeństwo. W Polsce Stowarzyszanie działa od 1984 roku i funkcjonują cztery Wioski – w Biłgoraju, Siedlcach, Karlinie i Kraśniku. Od pierwszych dni wojny polski oddział przejął opiekę również nad dziećmi ukraińskimi.
Pierwsza Gwiazdka Samodzielności zaświeci dla wychowanków pieczy zastępczej
25.11 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ELIMINACJI PRZEMOCY WOBEC KOBIET
Urodziny Kanga Foundation – nowoczesna dobroczynność w działaniu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.