Komunikaty PR

OBI pomaga najmłodszym z Ukrainy - wyremontuje dach ośrodka dla dzieci w Kraśnik

2022-07-13  |  11:00
Biuro prasowe

Kolejnym krokiem firmy jest rozpoczęcie długofalowej współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. OBI odpowiedziało na najpilniejszą potrzebę Wioski SOS w Kraśniku, przekazując ponad 240 tys. zł na remont dachu budynku, gdzie obecnie przebywa 29 osób z Ukrainy, w tym 17 dzieci.

Remontowi zostanie poddany dach jednego z budynków w Wiosce Dziecięcej w Kraśniku, w którym ze względu na sytuację w Ukrainie łączne zamieszkało 17 dzieci i 12 opiekunów. Przekazane przez OBI środki zostaną wykorzystane na zakup materiałów oraz pokryją koszt prac remontowych.

W związku z wojną na terenie Ukrainy, otrzymujemy wiele próśb o udzielnie wsparcia. Udało się nam już wiele zrobić i odpowiedzieć doraźnie na bieżące potrzeby. W niesienie pomocy mocno zaangażowali się nasi pracownicy realizując lokalne działania. Jednocześnie chcemy działać długofalowo. Aby nasze działania były maksymalnie skuteczne, zdecydowaliśmy się w pierwszym kroku na koncentrację możliwości i współpracę z wyspecjalizowaną organizacją, wspierającą aktywnie naszych sąsiadów z Ukrainy. Postanowiliśmy pomóc Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce i Wiosce w Kraśniku, gdzie schronienie znalazły dzieci, które doświadczyły wojny. To dopiero pierwszy krok. Już niebawem planujemy rozszerzyć naszą współpracę ze Stowarzyszeniem, tak aby długofalowo wspierać dzieci w potrzebie, również te z Ukrainy – powiedział Adam Rosiński, prezes zarządu OBI Polska.

W lokalną koordynację działań włączył się dedykowany zespół z Marketu OBI w Lublinie, oddalonego od Kraśnika o ok. 60 km. W jego skład którego wchodzą Marcin Olęderek Dyrektor Marketu, oraz Michał Szalast Koordynator ds. Relacji z Klientem i Usług. Dbają oni o potrzeby placówki i jej podopiecznych oraz wesprą proces wymiany dachu.

W czasach wojny w Ukrainie każda pomoc jest ważna, zwłaszcza dla najmłodszych, którzy z dnia na dzień musieli opuścić swoje domy w ojczystym kraju. Na szczęście znaleźli oni schronienie m.in. w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku. W OBI dom ma dla nas szczególne znaczenie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy pomóc i sfinansujemy kompleksową wymianę dachu budynku, który stał się teraz drugim domem dla prawie 30 osób z Ukrainy. – powiedział Marcin Olęderek, Dyrektor Marketu OBI w Lublinie.

Planowany remont jest kontynuacją wymiany starych, wymagających pilnej wymiany dachów budynków w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku. Obecnie odnawiany jest dach budynku, w którym mieszka jedna z rodzin z Ukrainy – osiem osób, w tym pięcioro dzieci, oraz mieści się sala rekreacyjna, gdzie odbywają się zajęcia grupowe dla najmłodszych.

Do wymiany został nam już tylko jeden dach budynku. Niestety to koszt rzędu 240 tys. zł, dlatego potrzebowaliśmy dodatkowego wsparcia finansowego. Jesteśmy wdzięczni OBI za udzieloną pomoc i ich zaangażowanie – powiedział Dariusz Krysiak Dyrektor SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym i zagrożonym utratą opieki rodziców, przygotowując je do dorosłego, samodzielnego życia. Tworzone są dla nich rodzinne formy opieki zastępczej, zwane „SOS Wioskami Dziecięcymi”, gdzie dostają dom i bezpieczeństwo. W Polsce Stowarzyszanie działa od 1984 roku i funkcjonują cztery Wioski – w Biłgoraju, Siedlcach, Karlinie i Kraśniku. Od pierwszych dni wojny polski oddział  przejął opiekę również nad dziećmi ukraińskimi. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu Biuro prasowe
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane
Problemy społeczne 878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
2025-03-12 | 06:00

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Branża browarnicza jest ważnym sektorem gospodarki światowej, który wygenerował 0,8% światowego PKB w 2023 r., czyli 878 miliardów dolarów. To więcej niż wg Banku
Problemy społeczne Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać

Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.